Šiaurinis ragas kvietė savaitgalį sutikti kitaip

Šiaurinis ragas kvietė savaitgalį sutikti kitaip

Klaipėdiečiai savaitgalį turėjo galimybę savo rankomis nukaldinti vinį, pajausti kūjo svorį bei įvertinti profesionalių kalvių darbus.

Rugpjūčio 12-13 dienomis Šiaurinis ragas virto tikromis „Lietuvos kalvių sąjungos“ amatų dirbtuvėmis. Kasmetinio kalvystės simpoziumo „Keturi vėjai” metu kalvystės ekspertai demonstravo, kaip paprastą, nepatrauklų metalo gabalą paversti naudingu įnagiu.

Dalyviai iš Lietuvos bei svečiai iš Latvijos, Ukrainos, Čekijos ir Baltarusijos sudėję jėgas sukūrė naują miesto puošmeną – skulptūrą „Piliakalnis“.

Kiekvienas kalvis savo ruožtu pasirinko tam tikrą archeologinį radinį arba baltų ženklą, kurio kopijas gamino viso renginio metu. Žiūrovų akivaizdoje nukaldintas žaltys, kirvis, saulė, pasaulio akis ir kiti dirbiniai tapo simboliu, kuris primins, jog 2017 – ieji paskelbti Piliakalnių metais.

„Lietuvos kalvių sąjungos“ prezidentas Linas Leščiauskas viliasi, jog jungtinė kompozicija bus nugabenta ant paties Bandužių (kitaip – Žardės) piliakalnio.

Šventės metu klaipėdiečiai bei miesto svečiai ne tik grožėjosi iš metalo išliejamomis skulptūromis, bet ir patys išbandė savo jėgas kalvystės srityje. Drąsiausi žiūrovai naudodamiesi kūju ant priekalo gamino vinis.

Įpusėjus renginiui, šventės vedėjas paskelbė kalvių varžytuvių pradžią. 22 amatininkai susirungė dėl geriausiojo titulo. Kiekvienas dalyvis vieną kartą įkaitinęs 15 cm geležį stengėsi paversti ją kuo ilgesne vinimi. Daugkartinis čempionas Linas Leščiauskas pirmąja vieta dalinosi su kolega iš Mažeikių – Virgilijumi Mikuckiu.

„Lietuvos kalvių sąjungos“ prezidentas pasakojo, jog simpoziumas – visos organizacijos nuopelnas. Pats L. Leščiauskas savo ruožtu aplankė daugiau panašių renginių Vokietijoje, Čekijoje, Ukrainoje, Italijoje, Baltarusijoje.

„Stengiamės sukurti savitą festivalį bei parodyti, kad mieste egzistuoja ne tik Jūros šventė ar džiazo renginiai, bet ir amatai“, - atvirauja viena iš organizatorių Jolanta Kopač.

Renginį vainikavo etnografiniai kolektyvai iš Klaipėdos bei Baltarusijos, tautinių mažumų atstovai iš Ukrainos kultūros bei švietimo centro. Gyvo garso koncerto metu sceną sudrebino pianistas Saulius Šiaučiulis, smuikininkai Juozas Staniulis ir Edmundas Fedaravičius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder