Žmonės veržiasi gyventi regioniniame parke

Žmonės veržiasi gyventi regioniniame parke

Pajūrio regioniniame parke, nuo Olando Kepurės Nemirsetos link, planuojama įrengti daugiau pliažų su minimalia infrastruktūra bei leisti kai kurių žemės ūkio paskirties sklypų paskirtį pakeisti į gyvenamąją. Norinčiųjų įsikurti Pajūrio regioniniame parke (PRP) - kone šimtas, tačiau kieno iš jų svajonė išsipildys - dar nežinia.

Ankstesnis PRP tvarkymo planas buvo patvirtintas 2005 m. Nuo to laiko gauta daugybė gyventojų prašymų keisti sklypų paskirtį, taip pat buvo patvirtinta naujų teritorijų planavimo dokumentų, tad šiuo metu rengiami nauji PRP ir jo zonų bei buferinės zonos ribų tvarkymo planai.

Plano rengėjai turi ambicijų praplėsti dabartinio PRP ribas dar labiau įlendant į Palangos miestą, tačiau kol kas nežinoma, ar šis sumanymas pavyks.

"Yra minčių praplėsti regioninį parką iki istorinės Mažosios Lietuvos ribos, tad tektų dar prijungti valstybinės reikšmės Nemirsetos mišką. Tačiau jei Palangos miesto savivaldybė tam prieštaraus - nesimušime", - sakė plano rengėja, Valstybinės žemės fondo Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyriaus projektuotoja Vida Bujauskienė.

Dabartinės Pajūrio regioninio parko ribos tęsiasi nuo Nemirsetos iki Klaipėdos ir užima per 5,8 tūkst. ha teritoriją, kurios per 2,7 tūkst. ha - sausumoje ir per 3,1 tūkst. ha - jūroje.

"Gavome 98 gyventojų prašymus pakeisti žemės sklypo paskirtį iš žemės ūkio į gyvenamąją. Tokio dydžio regioniniam parkui tiek prašymų yra tikrai labai daug. Tačiau į kiekvieną iš jų nebus atsižvelgta. Dar eisime į Saugomų teritorijų tarnybą aiškintis, kuriais atvejais galima leisti pakeisti žemės sklypo paskirtį, o kuriais - ne", - sakė V. Bujauskienė.

PRP statybos iš esmės nėra uždraustos, tačiau tai leidžiama daryti tik tam tikrose zonose.

Tvarkymo planuose yra numatytos gyvenamojo prioriteto funkcinės zonos, kuriose gyvenamųjų namų statybos yra leidžiamos. Taip pat yra rekreacinės paskirties zonų, kuriose galima statyti rekreacinės paskirties objektus. Taip pat leidžiama atkurti buvusias istorines sodybas, jei sklypo savininkams pavyksta įrodyti, kad jų būta.

"Taigi, viskas priklausys nuo to, kurioje zonoje žmogus turi žemės sklypą", - akcentavo plano rengėja.

Rengiant PRP tvarkymo planą buvo atsižvelgta ir į naujai parengtus teritorijų planavimo dokumentus. Vienas tokių - Klaipėdos rajono savivaldybėje patvirtintas Baltijos jūros priekrantės Klaipėdos rajono teritorijoje nuo Kukuliškių iki Plazės gamtinio rezervato ribos detalusis planas.

"Šiame plane suformuoti 7 žemės sklypai, kuriuose numatytos 4 maudyklės bei dvi rekreacinės zonos. Taigi, už Olando Kepurės Palangos link numatyta įrengti daugiau pliažų su minimalia infrastruktūra", - aiškino V. Bujauskienė.

Specialiųjų planų grafinės ir tekstinės dalys nuo balandžio 11 d. bus eksponuojamos PRP direkcijos patalpose, Klaipėdos rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriuje bei Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriuje.

Gyventojų pastabų ir pasiūlymų laukiama iki gegužės 6-osios. Tą dieną, 13 val., PRP direkcijoje planuojamas ir viešas susirinkimas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder