Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (559)

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (559)

"Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar besimokiusius žmones. Šiandien toliau varstysime Turgaus gatvės 8-ojo namo duris. Jo pirmame aukšte įsikūrusi Klaipėdos savivaldybės viešoji biblioteka.

Tiksliau, jos dalis, nes bibliotekos 6 skyriai ir 11 padalinių išsidėstę visame mieste. Ir juose vyksta nė kiek ne menkesnis kultūrinis, edukacinis darbas nei bibliotekos širdyje Turgaus g. 8.

Šiandien toliau dairysimės šiame name, kuriame bibliotekos kaimynystėje gyvena Semionovų šeima, ypač susidraugavusi su jos darbuotojomis.

TĖTIS IR DUKTĖ. Kai Olegas jaunesnysis su komanda išvažiuodavo į regatą Trakuose, sesuo Irina ir tėtis būdavo didžiausi Olego irkluotojų komandos sirgaliai.

Vestuvės

Olegas Semionovas, Kuboje susipažinęs su būsima žmona Tatjana, vestuves atšoko, žinoma, ne Kuboje, o Klaipėdoje. "1980-aisiais mūsų valstybėje, galima sakyti, jau viskas buvo deficitas, pradedant maisto produktais, baigiant drabužiais. Klaipėdos prekybos valdybos viršininkas šviesaus atminimo Arkadijus Lichtinšainas, turėdamas vilčių apsaugoti Klaipėdos parduotuves nuo pirkėjų iš kaimyninių respublikų, jau buvo įvedęs talonus įvairioms prekėms. Beveik visose Klaipėdos įmonėse ir organizacijose kartą per savaitę būdavo dalijami, žinoma, už pinigus, maisto paketai, kuriuose, o džiaugsme, pasitaikydavo ir žirnelių, ir marinuotų agurkėlių. Dažnas tokį, o ne kitokį maisto paketą dėl to ir užsisakydavo.

Buvo pagalvota ir apie jaunavedžius. Padavusi pareiškimus tuoktis Civilinės metrikacijos skyriuje būsimoji pora gaudavo talonus drabužiams, avalynei. Nes parduotuvės dažnai būdavo kaip iššluotos. Tie talonai labai pravertė man. Nors turėjau ir valiutos, ir bonų (jūreiviški pinigai, atstojantys valiutą), tačiau kostiumo beveik dvimetriniam mano stotui per visą Lietuvą pervažiavę neradom. O su talonu - prašom. Mano ūgiui - 196 cm - kaip sykis. Ir netgi portugalų siūtas. Aukso žiedai, kaklaraištis - iš tos pačios jaunavedžių parduotuvės. O Tatjana pagal tų laikų madą vestuvinę suknią siūdinosi", - prisiminimais apie vestuves - šeimos kūrimo pradžią - dalijosi p. Olegas.

KOMANDA. Ant regatų čempionų ar prizininkų pakylos O. Semionovas jaunesnysis yra stovėjęs ne kartą ir ne du. Šioje nuotraukoje Olegas antras iš dešinės.

Semionovų vaikai brendo Turgaus g. 8

Kai Semionovų šeima 1996 m. atsikraustė į Turgaus g. 8-ąjį namą, vaikai - duktė Irina ir sūnus Olegas - jau buvo paūgėję. Nuolat jūras ir okeanus raižęs kapitonas, prasidėjus sūnaus paauglystei, rūpinosi, kaip Olegą jaunesnįjį apsaugoti nuo blogos įtakos. "Jums aiškinti nereikia, kokie tai buvo metai, kai labai lengvai buvo "daromas pinigas", pradedant automobilių vagystėmis, baigiant reketu. Esu labai dėkingas Liudui Mileškai, kuris sūnų priėmė treniruotis akademinio irklavimo. Jis ne tik puikus treneris, bet ir puikus pedagogas. Beje, tai buvo bene vienintelė vieta, kur už treniruotes, irklavimo pamokas nereikėjo mokėti. O Olegui irkluoti sekėsi: keturvietėje, o paskui ir aštuonvietėje valtyse sūnus su komandomis tapo Lietuvos čempionais", - sūnaus laimėjimų sporte nenutylėjo O. Semionovas.

"Kai pradėjo irkluoti, pradėjo geriau ir mokytis, nes "išlindo" iš internetinės beprasmybės, kurioje skendėdavo paromis. Vidurinės mokyklos mokslus baigė raudonu diplomu. Už tai dėkoju puikiems trečiosios vidurinės mokyklos pedagogams, o ir tam pačiam Liudui Mileškai, sugebėjusiems motyvuoti sūnų", - dar pridūrė O. Semionovas.

JAUNYSTĖ. Taip O. Semionovas vyresnysis atrodė prieš vesdamas Tatjaną.

Integracija anglų visuomenėje

Semionovų sūnaus akademinio irklavimo treniruotės darė įtaką ir tuomet, kai Olegas jaunesnysis, baigęs 3-iąją vidurinę, studijuoti vadybos išvažiavo į Kardifą, o jūrinės ekonomikos mokslus tęsė jau Londone. Šiandien Olegas Semionovas jaunesnysis turbūt yra vienintelis iš Lietuvos, dirbantis jūriniu brokeriu tarptautinėje firmoje "Baltic broker". "Tai, kad sūnus irkluotojas, labai padėjo integruotis britų visuomenėje", - įsitikinęs O. Semionovas vyresnysis.

Kai reikėjo apsigyventi, Olegui "teko" studentas iš JAV ir britas, taip pat irkluotojai. "Jo pedagogai labai girdavo sūnaus anglų kalbos žinias, pabrėždami, kad net ne kiekvieno brito anglų kalbos žodynas toks platus kaip Olego", - didžiavosi jo tėvas, negailėdamas pagyrų 3-iosios vidurinės mokyklos pedagogams. Gabumus kalboms O. Semionovas jaunesnysis galbūt paveldėjo iš tėvų, nes mama puikiai įvaldžiusi ispanų ir prancūzų, tėvas - anglų ir ispanų kalbas.

Anonsas

Gyvename kalėdinėmis ir naujametėmis nuotaikomis. Tad į Semionovų butą brausimės pašniukštinėti, kaip Naujųjų sutikimas atrodydavo ir atrodo jų namuose, taip pat ir jūroje, nes O. Semionovas vyresnysis prisipažino: kol eidavo į jūrą, Naujieji krante "iškrisdavo" kas antri metai. Kaip ir jūroje. Bet apie tai kitą penktadienį, jau Naujųjų metų išvakarėse.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder