Klaipėdiečio fotografijos sužavėjo Nik West

Klaipėdiečio fotografijos sužavėjo Nik West

Klaipėdos universiteto dėstytojo, fotografo mėgėjo Mindaugo Kurmio nuotraukomis, užfiksuotomis Klaipėdos pilies džiazo festivalyje, savo paskyroje instagrame dalijosi didžiausia festivalio žvaigžė Nik West bei jos grupė. M. Kurmis tapo ir pirmą kartą surengto fotografijos konkurso "Klaipėdos džiazo ekspresija" nugalėtoju.

Trisdešimt dvejų metų M. Kurmis yra Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto Informatikos ir statistikos katedros docentas. Turi šeimą ir dvejų metų dukrytę, kuri ir įkvėpė tėvelį atrasti fotografiją.

Kada ir kaip susidomėjote fotografija?

Fotografija susidomėjau, kai gimė dukra. Tais pačiais metais apsigyniau disertaciją. Tad atsirado ir daugiau laisvo laiko. Visą jį ir skiriu fotografijai. Dabar fotografija suryja ne tik laisvą mano laiką, bet ir pinigus, nes kokybiška moderni įranga brangiai kainuoja. O vis norisi naujesnės, geresnės.

Pats esu dėstytojas, tad ir nuolat ką nors mokytis man nesvetima. Jaučiuosi per tuos dvejus metus daug išmokęs, jau ir kitiems galiu patarti, pamokyti.

Fotografuoju savo malonumui, bet jau sulaukiu ir vieno kito užsakymo. Kas žino, gal ateityje šis hobis taps mano antrąja profesija.

Koks fotografijos žarnras jus labiausiai traukia?

Pradėjau nuo dukrytės portretinės fotografijos, o dabar fotografuoju viską iš eilės. Bijau išeiti į lauką be aparatūros arba tik su vienu fotoaparatu. O jeigu suges... Patinka fotografuoti žmones, renginius. Su šeima dažniausiai dalyvaujame įvairiuose renginiuose - tad sykiu juos ir fotografuoju.

Ką įdomiausia buvo fotografuoti XXIV Klaipėdos pilies džiazo festivalyje?

Labiausiai patiko tie pasirodymai, kuriuose buvo daugiausia judėjimo, veiksmo ir reikėjo itin greitos orientacijos, kad suspėtum pagauti įdomų kadrą. Sunku pačiam vertinti savo darbą, tačiau, manau, kad geriausiai pavyko pajusti ir nufotografuoti festivalio žvaigždės Nik West pasirodymą, nes pati atlikėja, taip pat ir pritariantieji dainininkai, būgnininkas savo paskyrose instagrame dalijosi būtent mano nuotraukomis.

Jų dėka mano paskyros instagrame sekėjų skaičius per parą išaugo daugiau nei dvigubai. Iki to nebuvau aktyvus šio socialinio tinklo naudotojas.

GARBĖ. Mindaugo Kurmio fotografijomis sužavėta liko ir pagrindinė XXIV Klaipėdos pilies džiazo festivalio žvaigždė Nik West. Mindaugo Kurmio nuotr.

Dabar pamačiau, kad reikia jam skirti daugiau dėmesio, nes žmonės nori matyti renginio nuotraukas tuoj pat, čia ir dabar, jau kitą dieną po įvykio jos nebeįdomios. Tad fotografams didžiausiu iššūkiu tampa ne tik gero kadro medžioklė, bet ir greita nuotraukų atranka.

Sprendžiant iš to, jog "Vakarų ekspreso" inicijuotam konkursui "Klaipėdos džiazo ekspresija" atsiuntėte gana daug nuotraukų, -šis iššūkis jums vis dar sunkiai įveikiamas.

Taip. Iš tiesų, labai sunku atrinkti geriausią kadrą ir labai gaila išmesti mažiau pavykusius. Šioje srityje man dar reikia tobulėti.

Esate informacinių technologijų specialistas, minėjote, jog žavitės šiuolaikinėmis fotografijos galimybėmis. Galbūt kuriate ir fotografiką?

Naudoju ne tik naują, bet ir senovinę įrangą. Pavyzdžiui, 50 metų senumo objektyvus. Eksperimentuoju su nauja ir sena. Tai mano meninės, nekomercinės fotografijos ieškojimai.

Galbūt juos pamatysime parodoje?

Iki parodos man dar toli, bet kas žino, galbūt ateityje ir surengsiu.

Sidebar placeholder