Marius Tumšys: "Klaipėdai reikia siekti kurorto statuso"

Marius Tumšys: "Klaipėdai reikia siekti kurorto statuso"

Esu senamiesčio fanas. Čia gyvenu ir nuomojuosi biurą, todėl kiekvieną dieną matau viską iš labai arti. Kai gali Klaipėdą palyginti su kitais Vakarų Europos miestais, tikrai skauda širdį. Tušti pastatai su akį badančiais užrašais "Nuomoja", "Parduodama", morališkai atgyvenusi turgavietė su rėkiančia rusiška muzika, neveikiantis Dramos teatras, apgriuvę pastatai, netvarkingi šiukšlių konteineriai, neapšviestos gatvės, nenupjauta žolė ir pan.

Labai daug politikuojama ir manipuliuojama problemomis, o konkrečių darbų pasigendu. Tiltų gatvė turi būti pėsčiųjų alėja. Manau, kad valdžia turėtų padengti dalį patalpų nuomos kainos senamiestyje tautodailininkams, amatininkams, menininkams, įdomių parduotuvėlių ir kavinukių savininkams, o šie savo ruožtu įsipareigotų organizuoti kelis kartus per metus renginius, akcijas, puošti fasadus gėlėmis.

Pavyzdžiui, jei kiekvienais metais savivaldybė 2000 kv. m ploto patalpų nuomai padarytų 50 proc. nuolaidą, skaičiuojant nuomos kainą po 30 Lt už kv. m, valdžiai kas mėnesį tai kainuotų po 30 tūkstančių litų. Lengvatines sąlygas būtų galima sudaryti kokiems 30 nuomininkų, kurie puoštų miestą ir vykdytų reprezentacinę veiklą. Taip tikrai galima būtų atgaivinti senamiestį.

Apleistų patalpų ir sklypų savininkus reikėtų bausti kiekvienais metais vis didėjančiomis baudomis. Nelabai suprantu kai kurių modernių pastatų atsiradimo senamiestyje. Manau, reikia atkurti tokius pačius pastatus kokie čia yra buvę, o ne "štampuoti" beverčius plokštinius monolitus.

Kaip pažadinti uostamiestį iš žiemos miego?

Klaipėda turi siekti kurorto statuso. Dabar mes esame tranzitinis miestas vykstant į Nidą, Palangą ar Jūrų muziejų. Daugiau kalbama apie uosto reikalus, bet neakcentuojamas turizmas. Nepelnytai yra pamiršta Smiltynė, kuri nežinia nuo ko yra saugoma. Jos krantinės ir pastatai turi būti panašūs į Nidos ir Juodkrantės. Tikrai manau, kad ten gali kurtis vandens atrakcionų parkai, SPA centrai, viešbučiai, maitinimo įstaigos. Žinoma, jos turi įsilieti į bendrą kraštovaizdį.

Reikėtų daugiau dėmesio skirti paplūdimiams. Prekybos centrų sindromas laikinas, tikrai ateis laikas ir žmonės grįš į šimtamečius pastatus bei siauras gatveles.

Daug vilčių dedu į piliavietės teritoriją, kruizinių laivų terminalą ir buvusią "Laivitės" teritoriją. Ten bus nauji uostamiesčio traukos centrai.

Reikėtų labiau propaguoti ir remti vandens turizmą. Argi ne keista, kad yra daug klaipėdiečių, nė karto neišplaukusių į jūrą ar Kuršių marias?

Klaipėdos puošmena galėtų būti modernus, šviečiantis, grojantis ir pulsuojantis fontanas. Jį įkurdinčiau Turgaus aikštėje. Tik reikėtų sutvarkyti ir gražiai nudažyti pastatų fasadus, pakeisti čerpinius stogus.

Sakoma, kad uostamiestis - provincija. Ar sutinkate su šia nuomone ir ar jus ji žeidžia?

Klaipėda - modernus ir šiuolaikiškas miestas, kuris dar ieško savo veido. Mes esame tik trys valandos kelio nuo sostinės ir viena naktis keltu iki Švedijos, todėl manau, kad provincija yra žmonių mąstymo, o ne vietovės bėda.

Kaip galvojame apie save, taip ir kiti galvoja apie mus. Išsilaisvinkime iš tokių minčių gniaužtų. Juk turime pranašumų. Šiuo metu pastebiu labai daug gražių iniciatyvų ir besikuriančių organizacijų, turinčių tikslą atgaivinti kultūrą, sportą, turizmą mūsų mieste. Sėkmės tiems žmonėms.

Po 10-20 metų norėčiau matyti Klaipėdą kaip uostą - kurortą, į kurį nebetelpa kruiziniai laivai, nuostabiomis krantinėmis vaikštinėja tūkstančiai užsienio turistų. Miestas turėtų traukti margaspalvėmis regatomis, keliomis ypatingomis miesto šventėmis, festivaliais, švariais paplūdimiais, modernia sporto arena, atstatytais teatrais, kuriuose dirbtų pasaulyje pripažinti režisieriai, aktoriai ir muzikantai.

Sidebar placeholder