Stasys Mėčius: "Miestas ūždavo nuo sporto"

Stasys Mėčius: "Miestas ūždavo nuo sporto"

Per 40 metų Klaipėdoje gyvenantis buvęs Lietuvos ir TSRS sunkiosios atletikos rekordininkas, daugkartinis galiūnų čempionatų nugalėtojas Stasys Mėčius mieste pasigenda patriotizmo ir entuziastingų žmonių, kurie ne tik kalbėtų ir girtųsi, bet darytų realius darbus.

"Pavyzdžiui, ar pamenate kokie anksčiau Klaipėdoje būdavo galiūnų čempionatai - vasaros estrada tiesiog lūždavo nuo žiūrovų antplūdžio, net visi norintys pažiūrėti reginio netilpdavo. Tai būdavo kažkas fantastiško. Į Lietuvos čempionatą ateidavo po 20 tūkstančių žiūrovų, - prisimena S. Mėčius.

- Taip pat vykdavo įspūdingos estafečių, krepšinio varžybos po atviru dangumi, mieste tiesiog nuolat vykdavo sporto judėjimas.

Prieš keliolika metų, kai namuose žaisdavo "Atlantas", stadionas ūždavo, sunku būdavo rasti laisvą vietą. Kaip šiandien pamenu: lyja lyg iš kibiro, o mes su dainininku Simonu Donskovu stovime Klaipėdos centriniame stadione ir stebime futbolo rungtynes.

Net gamyklų, fabrikų valdžia skirdavo autobusus ir lėšų nuvykti pažiūrėti varžybų, palaikyti saviškius į Rygą ar Kaliningradą.

Jaučiama nostalgija praėjusiems laikams, kai į sportą buvo žvelgiama visai kitomis akimis. Pavyzdžiui, aš, aštuoniolikmetis, būdamas šalies sunkiosios atletikos rinktinės narys, gaudavau didesnę stipendiją nei tėvai uždirbdavo.

O dabar iki kokio lygio nusirito sportininkų finansavimas. Skaudu net pagalvoti.

Klaipėda - jūrinis miestas, tačiau čia trūksta renginių, susijusių su jūra. Tarkime, kai šiemet į Klaipėdą atvyko didžiųjų burlaivių regata "The Tall Ships' Races Baltic 2009", visą dieną vaikščiojau po krantines ir grožėjausi reginiu. Nustebau, kad Klaipėdoje yra tiek krantinių. Manau, retas klaipėdietis tai žinojo. Nesuprantu, kodėl jos tiek laiko buvo slepiamos."

Sidebar placeholder