Olegas Berezinas: pėsčias, bet stilingas!
Olegas Berezinas: pėsčias, bet stilingas!

Visai neseniai grįžau iš Maskvos. "Dolores" akademijoje stilistų rengimo pirmosios savaitės studijų programoje vyko mados istorijos, prekių ženklų, įvaizdžio koliažo, darbo su fotografais, reklamos, mados industrijos paskaitos. Už savaitę laiko nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro vykusius teorinius ir praktinius užsiėmimus, maitinimąsi bei nakvynę viename brangiausių pasaulio miestų aš sumokėjau apie 7 tūkstančius litų. Balandžio mėnesį vėl vyksiu į Maskvą ir mokysiuosi dar dvi savaites. Taigi išleisiu dar apie 15 tūkstančių litų. Bet tai dar ne viskas! Kovo pabaigoje aš planuoju lankyti žymios stilistės Natalie Svike kursus Vilniuje, o gegužės mėnesį išvyksiu studijuoti jos įkurtoje įvaizdžio akademijoje Londone. Ten vyks praktiniai užsiėmimai. Ši politikams ir pramogų pasaulio žvaigždėms stilių kurianti stilistė mus vedžios po Londono parduotuves, mokys darbo su klientais, įvaizdžio kūrimo subtilybių, supažindins su asmeninio stilisto darbo specifika, karjeros galimybėmis bei perspektyvomis mados industrijoje. Visa tai kainuos apie 6 tūkstančius litų, neskaičiuojant diplominio darbo sąnaudų. O juk bendro madingo įvaizdžio sukūrimas taip pat nemažai kainuoja. Reikės pirkti drabužius, aksesuarus modeliui, suorganizuoti fotosesiją, mokėti fotografui.

Olegai, žinau, jog tavo kelias į išsvajotą kirpėjo stilisto profesiją nebuvo tiesus.

Taip. Prisimenu dar darželyje padėdavau auklėtojai bendraamžėms mergaitėms supinti kasytes. Paauglystėje kirpau plaukus visiems kiemo draugams ir kaimynėms. Piešdavau drabužių eskizus. Svajojau tapti drabužių dizaineriu. Tačiau baigęs vidurinę mokyklą įstojau... į Jūreivystės kolegiją. Kodėl? Trūko žinių, informacijos. Tuomet net nenutuokiau, kad drabužių dizainą galima studijuoti Dailės akademijoje. Na, o kadangi niekuo kitu tapti nenorėjau, tradiciškai klaipėdietiškai stojau ten kur tikėjausi baigęs mokslus užsidirbti pinigų. Pasirinkau šturmano specialybę, tačiau prasimokęs dvejus metus, supratau, jog į jūrą niekada neplauksiu. Ir nors mokytis man buvo visiškai neįdomu, aš vis dėlto baigiau studijas. Tiesa, dar besimokydamas užsirašiau į floristikos kursus. Iškart atsigavau. Bet floristu taip pat netapau. Tuomet, prieš dešimt metų, buvo kiti laikai. Prisimenu, atėjau darbintis į vieną gėlių saloną, o man savininkas ir sako: "Tu, vyras, darysi puokštes? Tai kaip čia atrodys?" Nepriėmė. Ir ačiū Dievui. Gyvenimas anksčiau ar vėliau viską sustato į savo vietas. Taigi prieš 10 metų darbo rinkos mokymo centre man pasiūlė rinktis barmeno arba kirpėjo kursus. Pasirinkau pastaruosius ir iš pat pirmųjų dienų supratau - tai bus mano aistra. Lankiau nesuskaičiuojamą galybę įvairiausių seminarų. Tobulinausi ir tobulinausi. Maža to. Pasijutau taip, lyg man kažkas pagaliau būtų atrišęs rankas. Tai nepakartojamas jausmas!

Stilingai besirengiančių vyrų Klaipėdoje nėra daug. Tačiau tu išsiskiri ne tik savitu stiliumi. Didžioji dalis tavo garderobo pažymėti žinomiausių dizainerių vardais. Kokius prekės ženklus labiausiai vertini ir kodėl?

"Gucci", "Dolce & Gabbana", "Dsquared"... Geri kokybiški drabužiai - mano didžiausia silpnybė. Jiems išleidžiu tikrai nemažai pinigų. Be to, rengdamasis, derindamas formas, spalvas aš nors dalinai realizuoju save. Tampu kūrėju - drabužių dizaineriu. Kai kam galbūt toks mano žavėjimasis garsiais prekės ženklais gali pasirodyti gana snobiškas, tačiau tik vilkėdamas originalius drabužius aš galiu pilnai išreikšti savo individualumą. Kita vertus, garsių dizainerių drabužiai yra ne tik įdomūs, išskirtiniai, bet ir kokybiški.

Gal po garsiais prekių ženklais įmanoma paslėpti stiliaus neišmanymą?

Ko gero, ne. Vilkėdama pačios naujausios, pavyzdžiui, "Dolce & Gabbana" kolekcijos suknelę dama gali atrodyti madingai. Tačiau ar ji išties yra tikra, jog jos bendras madingas įvaizdis yra tobulas? Užtenka mažo nukrypimo, pavyzdžiui, netinkamų batų ar rankinės, ir dama atrodys nestilingai. Dėl to vilkėti žinomiausių brendų drabužius reikia labai atsargiai. Jei sugebi suderinti drabužius - atrodysi tobulai, jei nesugebi - jie gali paversti tave pajuokos objektu. Mados istorikas A. Vasiljevas yra pasakęs: "Sekti paskui madą - juokinga, o jos nepaisyti - kvaila. Sugebėjimas pajausti tą subtilią ribą ir yra stiliaus pajauta".

Kokia nors visko pertekusi dama pasakys, jog madingų daiktų poreikis nyksta kartu su vis pilnėjančiu asmeninių laimėjimų krepšeliu. Pasiturinčios damos dažnai dedasi išmanančios viską: stiliaus subtilybes, mados tendencijas - taip pat, nes mano galinčios sau leisti paisyti savo norų.

Oooo... Mūsų norai, ypač moterų, yra didžiuliai. Ir ne visada tie norai atitinka galimybes. Na, negali 120 kilogramų sverianti ponia vilkėti aptemptus drabužius, kad ir kaip norėtų atrodyti jaunatviškai. Mūsų senjoros taip pat kartais nejaučia amžiaus apribojimų. Jos turėtų atsiminti: geriau jau atrodyti ne jauna, o "glamūrine" senute. Galbūt ir aš, pavyzdžiui, norėčiau rengtis ir atrodyti kaip Arnoldas Švarcnegeris. Bet juk aš sveriu tik 60 kilogramų, o mano ūgis 175 cm. Todėl ir rengtis aš turiu pagal savo individualią išvaizdą.

Kokios yra šio pavasario mados tendencijos?

Vyrauja 8 ir 9 dešimtmečių mados tendencijos. Praeitą sezoną madingi griežtų formų kirpimai bus negailestingai laužomi. Madingos sudėtingos, sluoksniuotos geometrinės formos: formos formoje. Šį pavasarį yra madingas monochrominis plaukų dažymas. Drabužiuose madingi nėriniai, siuvinėjimai, klostės, drapiruotė, pastelinės spalvos. Tai jautrios, neagresyvios, moteriškos moters sezonas. Ekonominė krizė taip pat turėjo įtakos madai. Jei iki sunkmečio buvo madingi prašmatnūs aksesuarai, prabangūs drabužiai, tai šiandien dizaineriai renkasi klasikinius derinius, praktiškesnes spalvas, drabužius, kuriuos būtų galima dėvėti ne vieną sezoną. Makiaže madinga neoklasika. Raginama laužyti ne tik odos tipų, bet ir spalvų derinimo taisykles.

Ar gražiam vyrui reikia daug pastangų tam, kad gražiai atrodytumei?

Nemažai. Ypač ryte užtrunku, kol galutinai patinku sau. Persirengiu kartais net 2 - 3 kartus. Juk ir šiandien į interviu pavėlavau tik dėl šios priežasties.

Savo garderobo neįsivaizduoji be...

Aksesuarų: diržų, grandinėlių, apyrankių, skarelių, šalikų, kaklaraiščių.

Sidebar placeholder