"Baltijos" gimnazistai ruošiasi "Vilties bėgimui"
"Baltijos" gimnazistai ruošiasi "Vilties bėgimui"

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokiniai, etikos mokytojos Indrės Ordavičienės bei tikybos mokytojos Laimutės Iljinienės iniciatyva, ruošiasi dalyvauti jau šeštąjį kartą Klaipėdoje organizuojamame labdaros ir solidarumo renginyje„Vilties bėgimas“. Gimnazijos bendruomenė nelieka abejinga tiems, kuriems labiausiai reikia supratimo ir palaikymo. Šiemet šiam kilniam žingsniui rengiamasi iš anksto. Vienas iš pasiruošimo etapų buvo gegužės 3d. dieną ginmazijoje vykęs susitikimas su onkohematologinių ligonių bendrijos „Kraujas“ atstovu Giedriumi Pauža. Šis susitikimas buvo nepaprastas tuo, kad bendrijos narys Giedrius Pauža, devyniskart Lietuvos vandensvydžio čempionas ir pasaulio vicečempionas, visai neseniai įveikė sunkią leukemijos ligą. Laimė, kad Lietuvos medikams, bendraujant su pasauline kaulų čiulpų donorų asociacija, pavyko surasti vieną iš 18 milijonų kaulų čiulpų donorų savanorių, kurio kamieninės ląstelės tiko ligoniui. Vokiečio donoro dėka Giedrius išgyveno po sunkios ligos ir tvirta koja dabar žengia gyvenimo keliu. Praėjus pusantrų metų nuo užklupusios ligos, Giedrius Pauža iš Kauno atvyko į mūsų gimnaziją, kad paskatintų mūsų gimnazistus tapti jaunaisiais donorais ir taip išgelbėti daugybės žmonių gyvybes.

Prieš pradėdamas pokalbį buvęs garsus sportininkas parodė onkohematologinių ligonių bendrijos „Kraujas“ iniciatyva režisierės Astos Ramoškaitės sukurtą dokumentinį filmą ,,Kraujo kelias“, kuriame kalbama apie kaulų čiulpų donorystės stebuklą, apie kilnius donorus ir atsidavusius gydytojus, apie pacientus, kurių akyse žmonių gerumas uždega viltį gyventi. Asmeniniais išgyvenimais ir mintimis apie ligą bei kaulų čiulpų donorystę filme dalijasi tiesiogiai su tuo susidūrę žmonės: kraujo vėžį įveikę pacientai ir jų artimieji, kaulų čiulpų donorai, gydytojai. Filmo „Kraujo kelias“ pagrindinis herojus yra mūsų svečias G. Pauža.

Šis susitikimas mums visiems buvo labai naudingas ir aktualus. Juk kiekvienas norime sulaukti užuojautos ir paramos, kai mums blogai. Kiekvienas turime būti tolerantiški ir suteikti vilties tiems, kurie žingsnis į žingsnį eina su gyvenimu. Niekas taip nepadeda, kaip kito žmogaus rūpestis, meilė, parama. Giedriaus Paužos žodžiais tariant, „Dievas, siųsdamas sunkumus, konstruoja žmogų“, todėl kiekvienas turime stengtis būti žmonėmis, į kuriuos gali atsiremti silpnesni. Tik savo žmogiškumu ir supratimu mes galime padėti žmonėms, kurie nebeturi jėgų kovoti su juos užklupusia liga.

Susitikimo svečias tikino, kad žmonėms trūksta ne tik geranoriškumo, bet ir žinių apie donorystę. Tad toks tiesioginis jaunų žmonių bendravimas su neseniai nelygioje kovoje su sunkia liga nugalėjusiu žmogumi uždega viltį ne tik dalyvauti renginyje ,,Vilties bėgimas“, tiesiogiai remiančiame onkologinėmis ligomis sergančiuosius, bet ir akivaizdus paskatinimas tapti kraujo ir kitų organų donorais. Juk tik mūsų gerų norų, supratingumo, širdies taurumo dėka gali būti išgelbėta ne viena gyvybė. Šis susitikimas, kaip ir kasmetinis gimnazijos bendruomenės dalyvavimas ,,Vilties bėgime“, suteikia jauniems žmonėms galimybių ugdyti save kaip atsakingą pilietį, kuriantį ateities visuomenę.

Sidebar placeholder