Koronavirusas

Koronavirusas uostamiestyje: situacija stabiliai gerėja

Uostamiesčio ligoninių gydytojai ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro direktorius sutartinai tikina, jog sergančiųjų koronavirusu asmenų skaičius mažėja, tačiau atsipalaiduoti dar negalima.

Nors ligoninių gydytojai, dėl koronavirusu sergančių pacientų apgulties mažėjimo, jau gali šiek tiek lengviau atsikvėpti, o uostamiesčio gyventojai gali įžvelgti šviesą tunelio gale, tačiau norint, jog pandemija baigtųsi reikia dar šiek tiek kantrybės.

“Manau, kad situacija po truputį stabilizuojasi. Gerą ateitį matome, bet reikia dar pasistengti. Viskas jau būtų gerai, jei porą savaičių tyrimų rodiklis būtų mažiau nei 5, bet taip dar tikrai nėra. Respublikos rodiklis yra 10.8, o pavyzdžiui, Kretingos – 18.2. Dar reikia laukti, kol skaičiai sumažės ir jau bus pastovūs, tad kol kas negalime sakyti, jog viskas yra gerai”, - tvirtino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas.

Tokią pat nuomonę turi ir Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. Gydytojas Vinsas Janušonis, kuris tikino, jog palengvėjimas yra jaučiamas, tačiau reanimacijos skyriuje vis dar daug pacientų.

“Šiuo metu turime 80 koronavirusu sergančių pacientų, savaitgalį taip pat buvo panašus skaičius. Reanimacijoje yra 22, tai skyrius pakankamai užpildytas, darbo tikrai yra. Ventiliuojamų buvo 16, bet skaičius kas valandą keičiasi.

Manyčiau, kad situacija stabilizuojasi ir jaučiamas yra palengvėjimas, išskyrus tuos pačius sunkiausius ligonius, nes reanimacijos skyriuje darbas tikrai yra įtemptas.

Kalbant bendrai, ne tik apie mus, bet apie regioną, tai jaučiasi atoslūgis”, - sakė V. Janušonis.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotojas Zigmas Juzumas tikino, jog situacija tikrai gerėja, o COVID-19 sergančių pacientų taip pat mažėja.

“Savaitgalis buvo ramesnis, nei ankstesnieji, jaučiame, kad mažėja koronavirusu sergančių ligonių. Šeštadienį iš viso buvo 127 pacientai, o iš jų sergantys koronavirusu 30. Paguldėme į stacionarą 15, bet anksčiau būdavo 20-25, tai dabar tikrai jų yra mažiau.

Jau galime pradėti galvoti apie kitus darbus ir atsigauti, atsikvėpti”, - pasakojo Z. Juzumas.

Gydytojų tikinimu, visi ligoninių darbuotojai jau yra gavę pirmąjį skiepą, o daugelis darbuotojų dar šią savaitę bus paskiepyti ir antrąja vakcinos nuo koronaviruso doze.

Užfiksuota protrūkių

Nors epidemiologinė situacija šalyje gerėja, tačiau Klaipėdoje ir jos apskrityje yra fiksuojama vis daugiau koronaviruso ligos protrūkių. Dažniausiai protrūkiai šiuo metu pasireiškia ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

“Pastebime, kad daugiau vaikų jau sugrįžta į darželius, todėl stebime ir atvejų didėjimą. Po Naujųjų metų buvo savaitė, kai nefiksavome nei vieno vaiko susirgimo darželyje, o tai rodo, kad nesant susibūrimams, nevyksta ir užsikrėtimas”, - sakė R. Grigaliūnas.

Jis taip pat pastebėjo, jog praėjusią savaitę, ketvirtadienį, buvo fiksuojami ligos protrūkiai Kretingoje ir Klaipėdoje.

Kretingoje buvo patvirtinti aštuoni nauji koronaviruso infekcijos atvejai, jie siejami su protrūkiu Kretingos rajone įsikūrusiuose Padvarių socialinės globos namuose, iš kurių septyni sergantieji yra gyventojai ir vienas darbuotojas. Iš viso su protrūkiu buvo siejama per 30 COVID-19 atvejų.

“Taip pat tęsiasi protrūkis Klaipėdos rajono ikimokyklinėje įstaigoje Klaipėdos „Mini darželiai“, kur buvo patvirtinta 14 COVID-19 ligos atvejų. Susirgo du darbuotojai, 5 vaikai ir 7 tėvai. Kol kas atvejai nustatyti tik vienoje grupėje, į kitas neišplito”, - pasakojo R. Grigaliūnas.

Dar vienas ligos protrūkis buvo fiksuotas ir Klaipėdos lopšelyje–darželyje „Linelis“, kur patvirtinti du susiję infekcijos atvejai – darbuotojui ir darželį lankančiam vaikui.

Registruoti atvejai susiję ir su protrūkiais Klaipėdos lopšeliuose–darželiuose „Giliukas“, „Pakalnutė“, „Šaltinėlis“. Lopšelyje-darželyje “Giliukas” yra siejama 11 atvejų, susirgo 4 vaikai, 5 darbuotojai ir du tėveliai.

“Klaipėdos lopšelyje-darželyje “Pakalnutė” buvo nustatyti 7 atvejai. Šiam darželiui nuo sausio 15 dienos esame teikę siūlymą, kad būtų įvestas infekcijų plitimą ribojantis rėžimas. Nes tuo metu sirgo trys darbuotojai, dėl artimo kontakto buvo izoliuoti 22 darbuotojai ir 43 ugdytiniai. Matėme, kad norint sustabdyti plitimą, reikia tam tikrų griežtesnių priemonių”, - sakė tikino R. Grigaliūnas.

Sekmadienį buvo registruoti atvejai, susiję su protrūkiais Šilutės rajone veikiančioje baldų gamybos įmonėje, taip pat Klaipėdos medienos apdirbimo, maisto pramonės ir laivų remonto įmonėse.

Protrūkis tęsiasi ir Klaipėdos vaikų globos namuose „Rytas“ – buvo registruoti du nauji koronaviruso atvejai. Iš viso su protrūkiu, epidemiologų vertinimu, susiję keturi infekcijos atvejai.

Direktoriaus teigimu, norint, jog tokie protrūkiai nekiltų, reikia elgtis itin sąmoningai ir gavus žinutę, pranešančią apie saviizoliaciją, ar turėjus artimą kontaktą su sergančiuoju, reikia nedelsiant vykti izoliuotis.

“Labai svarbus dalykas, kad jei žmogui priklauso izoliacija, jis ir turi izoliuotis. Mes patikrinimų metu nustatome tokius atvejus, kad ryte žmogus gavo žinutę, jog turi izoliuotis, bet sėkmingai dirba darbe. Buvo ir tokių atvejų, kad sergantis tėvelis vedė vaiką į darželį. Čia jau net ne apie sąmoningumą reikia kalbėti, o jau apie tyčinę veiklą”, - piktinosi R. Grigaliūnas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder