Klaipėdietės kūrinys vertė aikčioti ir turtuolius

Klaipėdietės kūrinys vertė aikčioti ir turtuolius

Rekordais garsėjanti menininkė Agnė Kišonaitė vėl stebina originaliais projektais. Klaipėdietė sukūrė stilizuotą arklio biustą, padabintą šimtais lūpų dažų tūtelių, ir šis buvo parduotas Prahoje (Čekija) vykusiame labdaringame aukcione.

A. Kišonaitė buvo maloniai nustebinta, kai ją susirado Prahos šiuolaikinio meno galerija "The Chemistry Gallery" ir pasiūlė dalyvauti projekte.

Renginys buvo skirtas naujam "Porsche" automobilui pristatyti. Renginio metu vyko paroda ir aukcionas. Iš viso susirinkusieji galėjo pasigrožėti ir vėliau įsigyti 19 meno objektų, kuriuos kūrė aštuoni menininkai. Keturi iš jų buvo čekai, kiti - iš Norvegijos, Italijos, Slovakijos ir Lietuvos.

"Dalis parodoje eksponuotų darbų jau buvo anksčiau sukurti, kiti menininkai, tarp jų ir aš, darbus kūrė konkrečiai šiam renginiui", - pasakojo A. Kišonaitė.

Pagrindinė darbų tema - "Priešprieša", taigi Agnei šovė mintis viename darbe sujungti dvi priešingybes: arklį (jėgą, vyriškumą) ir lūpdažius (moteriškumą, modernumą). Maždaug per mėnesį gimusį 1,3 metro aukščio kūrinį menininkė pavadino "Courage" ("Drąsa").

Grynas darbas - skulptūros montavimo, klijavimo procesas, anot menininkės, truko neilgai - vos savaitę. Iš medžio buvo pagamintas kūrinio karkasas, ant kurio suklijuota 700 lūpų dažų tūtelių.

"Tai - jau trečia mano skulptūra iš lūpdažių, tad streso kurdama nejutau. Greičiau malonumą", - šypsojosi ji.

A. Kišonaitė džiaugėsi, kad skulptūra "Drąsa" renginio metu susilaukė ypač daug dėmesio: buvo eksponuojama geriausioje vietoje - prie pat scenos, nemažai svečių prie jos fotografavosi.

"Buvo labai netikėta ir malonu, - emocijomis dalinosi pašnekovė. - Taip pat didelį įspūdį paliko renginys, kuriame dalyvavo 200 ištikimiausių "Porsche" klientų iš visos Europos. Buvo patiekta ištaiginga vakarienė, grojo simfoninis orkestras. Pats automobilis buvo pristatomas projekcijomis lėkštėse ant kiekvieno stalo. Anksčiau to dar nebuvau mačiusi."

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder