Didžiojoje Britanijoje paviešinti Pirmojo pasaulinio karo laikų dienoraščiai, aprašantys kareivių gyvenimą apkasuose, praneša BBC.
Nacionalinis archyvas į skaitmeninę erdvę įkėlė apie 200 tūkst. puslapių oficialių karinių dalinių dienoraščių, aprašančių kasdienį gyvenimą nuo karo veiksmų pradžios 1914 m. iki paskutinių dalinių pasitraukimo iš Flandrijos (Belgija) ir Prancūzijos. Iš viso archyvuose guli apie 1,5 mln. puslapių tokių dienoraščių.
Pirmoji nuskenuotos informacijos dalis aprašo trijų kavalerijos ir septynių pėstininkų būrių išgyvenimus pirmaisiais karo mėnesiais. Juose atsispindi kareivių patirtas siaubas po pirmųjų mūšių šalia Marno ir Aisno. Dienoraščiuose taip pat aprašomi regbio mačai ir vakarienės kovoms pasibaigus.
Archyvas taip pat paviešino vieną asmeninį dienoraštį, kurį vedė pirmojo bataliono kapitonas Džeimsas Patersonas (James Paterson).
Kiekvienas karinis Didžiosios Britanijos dalinys karo metu privalėjo vesti kasdienių savo veiklų dienoraštį. Šie užrašai paskelbti vykdant Pirmojo pasaulinio karo šimtmečio minėjimo programą. 25 savanoriai nuskenavo šimtus dėžių su karo dienoraščiais, kurių popierines versijas viešai buvo galima skaityti nuo 1960 iki 2013 metų gruodžio.
Karinių įrašo specialisto Viljamo Spenserio (William Spencer) teigimu, žurnalų paviešinimas atveria plačias galimybes tyrinėti oficialius karinius užrašus ir galbūt atrasti iki tol neskelbtos informacijos.
Rašyti komentarą