„Liepsnojančio Kalėdų ledo“ pasakai bus sunaudota 160 tonų ledo

„Liepsnojančio Kalėdų ledo“ pasakai bus sunaudota 160 tonų ledo

Vienuoliktą kartą pristatoma ledo pasaka „Liepsnojantis Kalėdų ledas 2012“ šiemet stebins ne tik išskirtine tema, bet ir įspūdingomis techninėmis priemonėmis. Populiariausio ledo šou šalies istorijoje pasirodymams bus sunaudotos net 160 tonų ledo. Žiūrovus, kuriems bus pristatyta garsioji Barboros Radvilaitės meilės istoriją, į XVI amžių perkels išskirtinės dekoracijos ir kostiumai. „Liepsnojančio Kalėdų ledo 2012” šou šiemet vyks keturiuose Lietuvos miestuose: gruodžio 23 d. „Šiaulių arenoje“ Šiauliuose, gruodžio 25 d. „Žalgirio“ arenoje Kaune, gruodžio 26 d. „Švyturio“ arenoje Klaipėdoje ir gruodžio 27 d. „Pramogų arenoje“ Vilniuje.

„Liepsnojantis Kalėdų ledas 2012“ pirmąkart yra kuriamas pagal lietuvišką istorinę tematiką. Šou iniciatorius Povilas Vanagas teigia, kad prieš metus pradėta vystyti idėja pareikalavo pusmečio intensyvaus darbo iš visos šou kūrėjų komandos, intensyvaus čiuožėjų pasirengimo. Techninė komanda prieš kiekvieną pasirodymą šaldys ledą po 3 paras, vienam pasirodymui bus sunaudojama 40 tonų ledo. Siekiant atitikti aukštus techninius reikalavimus, ledą gaminanti įranga vienai arenai buvo gabenama specialiai iš Austrijos.

Šou metu bus naudojama apie 50 pačiūžų ir apie 80 kostiumų. XVI a. dvasią perteikiantys kostiumai specialiai šių metų ledo šou yra kuriami ir siuvami dviejose šalyse: Lietuvoje ir Rusijoje. Kaune juos kuria dizainerė Eglė Mozeliauskienė, su kuria P. Vanagas ir M. Drobiazko bendradarbiavo dar dalyvaudami profesionaliame sporte. Maskvoje kostiumai yra siuvami vieno teatro ateljė. Įspūdingą atmosferą ant ledo taip pat padės sukurti išskirtinės dekoracijos. Publika pasijus tarsi to meto didikų rūmuose ir taps istorinio veiksmo dalyviais.

„Liepsnojantis Kalėdų ledas 2012“ žada didžiausią premjerų skaičių per pastaruosius 6 metus. Šių metų šou dalyvaus 8 užsienio šalių dailiojo čiuožimo atstovai. Tarp jų bus daugiausiai titulų pasaulyje pelniusi čiuožėja Irina Sluckaja, Lietuvos dailiojo čiuožimo olimpinė viltis ─ Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas, Kanados dailiojo čiuožimo legenda Elvis Stojko, porinį čiuožimą pirmąkart demonstruosianti perspektyvi trylikametė čiuožėja Goda Butkutė, JAV akrobatas ant ledo Gev, pasaulio profesionalų čempionas kanadietis Gary Beacom , Europos čempionas čekas Tomas Verner ir kiti čiuožėjai.

„Urbanizacijos procesas visus žmones, gyvenančius šiuolaikiniame pasaulyje, yra įtraukęs į darbo ir reikalų rutiną. Kuo toliau, tuo mažiau žmonės turi laiko sustoti ir susimąstyti, pagalvoti, pajausti, kur ir kaip gyvena. Tai, kad mes bandome savo šou nukelti žiūrovus į įvykius, kurie vyko prieš 500 metų, yra kaip pasaka suaugusiam žmogui, sustabdanti šiuolaikinio gyvenimo tėkmę. Bandome žiūrovams šia neeiline istorija pasakyti: neskubėkite, pajauskite, kad esate žmonės, - mylintys, besirūpinantys, besiaukojantys. Tikiuosi, kad šis mūsų šauksmas bus išgirstas“, - teigia Povilas Vanagas.

P. Vanagas taip pat tikisi, kad pirmąkart istorine lietuviška tematika kuriamas „Liepsnojantis Kalėdų ledas“ skatins žiūrovų širdyse meilės tėvynei, patriotizmo jausmus: „Kai dalyvaudavome ledo šou Amerikoje, žmonės prieš kiekvieną šou dainuodavo Amerikos himną, laikydami ranką prie širdies. Mane tas momentas sujaudino. Jeigu per šių metų Liepsnojantį ledą žiūrovams kils panašūs jausmai, būsiu labai laimingas“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder