AGATA: per atostogas dažniausiai skamba E. Dragūno, A. Chošnau, E. Sipavičiaus dainos

AGATA: per atostogas dažniausiai skamba E. Dragūno, A. Chošnau, E. Sipavičiaus dainos

Atostogaujantys šiuolaikinės muzikos mėgėjai, paplūdimyje įsijungę radijo imtuvą arba užsukę į gretimą kavinę, greičiausiai išgirs Egidijaus Dragūno grupę SEL, Alano Chošnau arba Egidijaus Sipavičiaus balsą – būtent jų dainos šilčiausiais vasaros mėnesiais dažniausiai grojamos trijų jaunatviškų radijo stočių tinkleliuose.

Šis vasariškiausių muzikos vyrų trejetas paaiškėjo atlikėjų ir fonogramų gamintojų asociacijai AGATA išanalizavus trijų tarp jaunimo populiarių nacionalinių radijo stočių „Zip FM“, „Opus 3“, „Lietus“ vasaros grojaraščių istoriją.

Grojamiausių atlikėjų dešimtuke figūruoja dvi moterys atlikėjos – Neda Malunavičiūtė ir Violeta Riaubiškytė. Įdomus sutapimas, kad 5-ąją ir 6-ąją sąrašo vietas dalijasi merginų pop grupė „Mango“ ir vyrų Edmundo Kučinsko, Česlovo Gabalio ir Žilvino Žvagulio trio, pasivadinęs „Tikrais vyrais“.

„Mano repertuare daug pozityvios tematikos. Manau, kad pats esu linksmas ir šviesių pažiūrų, tad turbūt vasaros metu ir tinka mano dainos“, – sako E. Sipavičius. Beje, jis yra sukūręs ir dainą, pavadinimu „Vasara mano“.

Vasaros populiariausiųjų dešimtuke įsitvirtinusi Neda dar pastebi, kad per karščius ir patys koncertai persikelia iš barų ir salių į aikšteles ir paplūdimius. „Nors dainų nuotaika nuo to nesiskiria – svarbiau, su kokiais žmonėmis koncertuoji“, – teigia ji.

Tarp užsienio atlikėjų vasarą dažniausiai skamba elektroninės muzikos korifėjai: į išnagrinėtų trijų Lietuvos jaunimo radijo stočių penkiasdešimtuką patenka tokie vardai kaip Moby, Deadmau5, Calvin Harris, „The Chemical Brothers“, „Daft Punk“, „Faithfless“.

Užtat šią vasarą Lietuvoje koncertuosianti kontraversiškoji Lady Gaga liko penkiasdešimtuko uodegoje. Tiesa, jos kūrinius žymiai dažniau groja dvi didžiausią auditoriją šalyje pasiekiančios radijo stotys Lietuvos radijas ir „M–1“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder