Dainius Kazlauskas: „Spektaklis „Po 20 metų“ reikalingas visoms poroms, kurios nori ilgai būti kartu“

Dainius Kazlauskas: „Spektaklis „Po 20 metų“ reikalingas visoms poroms, kurios nori ilgai būti kartu“

Nuotaikinga komedija „Po 20 metų“ tęsia Urvinio žmogaus Vidučio gyvenimo istorijos pasakojimą, esminis skirtumas vienas – šalia jo scenoje atsiranda moteris. Galbūt todėl spektaklio režisieriui Dainiui Kazlauskui pavyko sukurti spektaklį, kuris gali pagerinti, o galbūt net ir išgelbėti poros santykius.

„Šis spektaklis tiems, kurie nebijo pažvelgti į kitus ir ten atpažinti save. Tai spektaklis, kuriame šmaikščiai pavaizduojamos poros gyvenimo realijos ir jų absurdiškumas. Šis spektaklis yra būtinas visoms poroms, kurios nori ilgai būti kartu“, – įsitikinęs Dainius Kazlauskas.

Pagal garsios Kanados rašytojos Michele Riml sukurtą pjesę režisuotas spektaklis „Po 20 metų“ – tai žvilgsnis į Vidučio ir Editos gyvenimą po 20 metų santuokos. Vaikai jau užauginti ir vis daugiau laiko lieka vienas kitam – kaip anuomet, kai jie buvo vos susipažinę. Tik vienas skirtumas jų istorijoje: jie jau 20 metų kartu.

„Urvinis žmogus“ ir „Po 20 metų“ yra panašūs savo tema – abiejuose kalbama apie vyrus ir moteris, jų santykius ir skirtumus, tačiau kartu – šie spektakliai labai skirtingi. „Urviniame žmoguje“ vaidina tik vienas aktorius – Vidutis, o „Po 20 metų“ atsiranda ir moteris – Edita, kuri viską pakeičia kardinaliai. Sakyčiau, kad „Urvinis žmogus“ yra labiau vieno aktoriaus monologas, kupinas pasvarstymų ir pamąstymų, o „Po 20 metų“ jau išties spektaklis“, – sako režisierius.

Spektaklio personažus Vidutį ir Editą įkūnyti patikėta Gabijai Jaraminaitei ir Andriui Bialobžeskiui.

„Andrius yra puikus aktorius, jis turi tą humoro jausmą, šmaikštumą, kuris būtinas personažui. Jie su Gabija puiki aktorių pora ir tobulai įkūnija Vidučio ir Editos personažus. Esu labai patenkintas jų scenoje atliekamu darbu ir kuriamais personažais“, – liaupsių aktoriams negaili režisierius bei džiaugiasi, jog pavyko pasiekti kaip tik tokį rezultatą, kokio ir tikėjosi.

„Antroji „Urvinio žmogaus“ istorijos dalis yra kiek trumpesnė. Spektaklis trunka 1,5 val., todėl žiūrovams tikrai neatsibos, – šypsosi D. Kazlauskas. – Bene didžiausias sunkumas, kuriant šį spektaklį buvo darbas su pjese. Gana sunkus buvo jos vertimas, o po to teko nemažai padirbėti ją adaptuojant ir pritaikant prie lietuviško konteksto“.

Kaip gyvenimas kartu keičia santykius? Kaip keičiasi vieno požiūris į kitą? Ar laikas patvirtina prieš 20 metų išmoktas tiesas apie vyrų ir moterų panašumus bei skirtumus? Visa tai atskleidžia komedija „Po 20 metų“.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder