Garsųjį Elton John miuziklą „Aida“ pamatys ir vilniečiai

Garsųjį Elton John miuziklą „Aida“ pamatys ir vilniečiai

Kauno valstybinis muzikinis teatras savo kūrybinį sezoną, pelniusį teatrui net tris „Auksinius scenos kryžius“, užbaigs gastrolėmis Vilniuje.

Gegužės 24 dieną Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje sostinės publika pamatys ypatingo žiūrovų dėmesio Kaune sulaukusį Eltono Johno ir Timo Rice`o miuziklą „Aida“.

Vytenio Pauliukaičio režisuotame miuzikle vilniečiai pamatys ir išgirs puikią atlikėjų komandą. Radameso vaidmenį sukūręs publikai gerai žinomas roko dainininkas Jeronimas Milius pateikė itin įdomią šio personažo interpretaciją. Aukštos vokalo meistrystės reikalaujančią Aidos partiją miuzikle dainuoja Ieva Vaznelytė – žiūrovai šią dainininkę pamėgo miuzikle „Kabaretas“.

Nuo pat premjeros Egipto faraono dukters princesės Amneris partiją dainuoja „Fortūnos“ prizo laureatė ir „Auksinio scenos kryžiaus“ nominantė Kristina Siurbytė. Pasak jos, Amneris nėra tik teigiamas ar neigiamas personažas – joje, kaip ir kiekviename iš mūsų, pilna ir gėrio ir blogio, kurie, priklausomai nuo situacijos, ima viršų.

Didžiausias pasaulio scenas užkariavęs miuziklas Baltijos šalyse pirmą kartą buvo pastatytas prieš metus Kauno valstybiniame muzikiniame teatre.

Miuziklas „Aida“ pagrįstas ta pačia garsia klasikine istorija kaip ir garsioji Giuseppe Verdi opera „Aida“ – apie amžiną, laikui nepaklūstantį ryšį tarp vergijon paimtos Nubijos princesės Aidos ir Egipto kareivio Radameso. Įsiplieskus meilei jaunuoliai iš tarpusavyje kariaujančių kraštų priversti stoti akistaton su mirtimi arba išsiskirti amžiams.

Pasak režisieriaus V. Pauliukaičio, spektaklyje papasakota iš žilos senovės atkeliavusi legenda gvildena tuos egzistencijos klausimus, kurie žmones domina ir šiandien, nes vieniems gyvenimas – tai rūpestingai parengta kelionė, kitiems – betikslis klaidžiojimas bauginančiais labirintais.

Spektaklio dirigentas Jonas Janulevičius įsitikinęs, kad pasaulinę šio miuziklo sėkmę lėmė ne tik nemirtinga meilės trikampio intriga, bet ir visiems melomanų skoniams įtinkanti „eltoniškų“ baladžių estetika, kur tarpusavyje puikiai dera lyrika, rokas, klasikiniam teatrui nebūdingi muzikiniai instrumentai ir XXI amžiaus muzikos koloritas.

Įspūdingą scenografiją ir kostiumus spektakliui sukūrė dailininkai Adomas Jacovskis ir Aleksandra Jacovskytė, choreografijos autorius – Arikas Krupas.

Vilniaus gastrolių spektaklyje pasirodys Ieva Vaznelytė, Jeronimas Milius, Kristina Siurbytė, Gediminas Maciulevičius, Kęstutis Alčauskis, choro dainininkai, baleto šokėjai ir teatro orkestras.

Po Lietuvą gastroliuojantys kauniečiai „Aidą“ jau parodė Klaipėdoje, gegužės 16 dieną spektaklį pamatys panevėžiečiai, gegužės 18 dieną – Marijampolės žiūrovai.

Naują sezoną Kauno valstybinis muzikinis teatras planuoja pradėti rugsėjo 28 dieną Johano Strausso operetės „Čigonų baronas“ premjera. Šį spektaklį statys režisierius Gediminas Šeduikis, rumunų scenografas Andu Dumitrescu ir kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius. Ši kūrybinė komanda Kauno muzikiniame teatre pastatė vieną svarbiausių šio teatro sezono premjerų – Gaetano Donizetti operą „Liučija di Lamermur“.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder