Šios muzikos amžius siekia 12 tūkst. metų. Indija yra unikali šalis, išsaugojusi nepakitusias savo kultūrines tradicijas ir leidžianti mėgautis pačiu seniausiu menu. Tekstai, kuriuos girdime, parašyti sanskrito arba tamilų kalbomis. Sanskrito kalba - daugybės kalbų ištakos, o tamilų kalba yra iki šiol išlikusi ir viename Indijos regione naudojama seniausia gyva šnekamoji kalba Žemėje.
Indų klasikinė muzika, ragos, yra sudėtingo ritmo ir melodijos muzika, kuri gali būti atliekama vos 5 minutes arba 2 valandas. Priklauso tik nuo nuotaikos ir įkvėpimo. Meistras, atliekantis šiuos muzikinius kūrinius, pats nusprendžia, kokio ilgumo ir sudėtingumo ragą atliks. Dažniausiai tai priklauso nuo to, kaip klauso auditorija.
Taigi, Klaipėdoje svečiuosis garsus klasikinės indų muzikos vokalistas, kompozitorius ir mokytojas Pt. B. Subramanianas, kurio prosenelis buvo išskirtinis Pietų Indijos karaliaus - Radžos - smuikininkas.
Visa šeima išsaugojo muzikines tradicijas iki šių dienų, ir mes galime mėgautis tikru, autentišku menu, kuris taip veikia mūsų vidų. Maestro mokėsi nuo mažų dienų. Pt. B. Subramanianas yra koncertavęs visame pasaulyje: Kinijoje, JAV, Rusijoje, Irane, Kazachstane, Sibire, Singapūre, Kanadoje, Švedijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ir kitur. Jis keliauja po visą pasaulį, moko muzikantus ir rengia koncertus.
Ši išskirtinė muzika skirta meditacijai, todėl geriausiai jos klausyti užsimerkus ir stengiantis pajausti - nieko nevertinant ir neanalizuojant, tiesiog bandant patirti būseną čia ir dabar.
Kiekviena raga turi savo būseną. Yra ryto ir vakaro ragos. Yra lietaus ir ugnies. Kiekviena raga turi savo užkoduotą energiją, kurią galime pajausti klausydami.
Šį nemokamą koncertą organizuoja Klaipėdos Sahadža jogai, nes muzika - geriausias būdas papasakoti, pasidalinti žiniomis apie meditaciją.
Juk tai yra visiškos ramybės ir pusiausvyros būsena, kai mintys nurimsta ir mes galime visiškai mėgautis šiuo momentu. Tačiau tai nėra itin lengva patirti pirmą kartą, todėl muzika yra patogiausias būdas susipažinti su tikrąja meditacijos būsena.
Rašyti komentarą