„Liepsnojančio ledo“ žvaigždė Goda Butkutė renkasi porinį čiuožimą

„Liepsnojančio ledo“ žvaigždė Goda Butkutė renkasi porinį čiuožimą

Mažoji Lietuvos dailiojo čiuožimo žvaigždė Goda Butkutė, šiemet pasirodysianti „Liepsnojančio Kalėdų ledo 2012“ šou, žiūrovams ruošia staigmeną – pirmąkart ji atliks savo programą kaip porinio čiuožimo atstovė. Porinis čiuožimas tampa naujuoju Godos keliu į sportinę sėkmę. Kaip porinio čiuožimo atstovė Goda debiutuos visuose keturiuose „Liepsnojančio Kalėdų ledo 2012“ pasirodymuose, kurie vyks didžiuosiuose Lietuvos miestuose: gruodžio 23 d. „Šiaulių arenoje“, Šiauliuose, gruodžio 25 d. „Žalgirio“ arenoje Kaune, gruodžio 26 d. „Švyturio“ arenoje Klaipėdoje ir gruodžio 27 d. „Pramogų arenoje“ Vilniuje.

Viena iš ryškiausių ir perspektyviausių Lietuvos dailiojo čiuožimo atstovių Goda Butkutė čiuožti pradėjo būdama trejų. Vos po kelių metų treniruočių savo talentą jau drąsiai demonstravo tarptautinėse sporto arenose. Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, susižavėję šios mažos sportininkės sugebėjimais ir charizma, 2007 m. pirmąkart pakvietė ją į „Liepsnojančio ledo“ gastroles Lietuvoje. Jau po metų Goda ėmė skinti pirmąsias sportines pergales tarptautinėse varžybose: Insbruke (Austrija) ji tapo Europos taurės „Cubs“ amžiaus grupės nugalėtoja. Lietuvaitei niekas neprilygo ir TV „Venspils Perle“ bei „Tallinn Cup“ turnyruose. Viename iš svarbiausių Europos turnyrų − TV „European Criterium“ Vienoje (Austrija) ji užėmė antrąją vietą iš 42 sportininkių. Pasauliniuose reitinguose suaugusių, jaunimo ir jaunių amžiaus grupėse G.Butkutė užėmė pirmąją vietą 2008-2009 m., vertinant 531 sportininkių spiralių atlikimą.

2010 m. Goda Butkutė pirmą kartą tapo Lietuvos jaunučių čempione bei Slovakijoje vykusių TV „Trnavia Cup“ nugalėtoja. 2011-2012 m. sezono metu sportininkė laimėjo aukščiausias vietas TV „Kempen Trophy“ (Belgija), „Novometsky Pohal 2011“ (Slovakija) bei „Kaunas Ice Autumn Cup“ (Lietuva).

G. Butkutė dalyvauja ne tik sportiniuose turnyruose. Šią jaunąją čiuožėją kviečiasi ir užsienio ledo šou organizatoriai. Goda sėkmingai pasirodė daugelyje pasaulinę šlovę pelniusių ledo šou Maskvoje, kuriuose dalyvauti ją pakvietė treneris A. Žulinas, išugdęs ne vieną Europos, pasaulio ir olimpinį čempioną. Dalyvavimas minėtuose šou turėjo didelę įtaką tolimesnei G. Butkutės sportinei karjerai. Šią talentingą ir darbščią sportininkę pastebėjo ir į Ameriką kvietė treniruotis Isabellos Tobias ir Deivido Stagniūno treneris Igoris Špilbandas. Tačiau Godai labiau patinka ekstremalesnės figūros ir sudėtingesni šuoliai, todėl ji pasirinko porinį čiuožimą. Dabar trylikametė Goda treniruojasi Sankt Peterburge. Jos mokytoja − nusipelniusi dailiojo čiuožimo trenerė Liudmila Velikova išugdė ne vieną Europos ir pasaulio čempioną. Kitą sezoną Godą Butkutę turėtume stebėti porinio čiuožimo rungtyse pasaulio jaunimo čempionate ir įvairiuose tarptautiniuose turnyruose.

Didžiausias viltis Lietuvos čiuožimo federacija sieja su 2018 metų Pjongčango žiemos olimpinėmis žaidynėmis, kurių metu bus atverstas naujas puslapis Lietuvos dailiojo čiuožimo istorijoje – tai lietuviškos sportinės poros debiutas žiemos Olimpinėse žaidynėse.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder