Pasak projekto "Chorų karai" prodiuserės Neringos Kavaliauskienės, jokio kriminalo šioje istorijoje nėra. "Tiesiog skambinome įvairiems dainininkams, klausėme, iš kur jie kilę, ir neradom galinčio atstovauti Klaipėdai", - pasakojo ji.
Anot N. Kavaliauskienės, norint tapti "Chorų karų" generolu, neužtenka būti tik dainininku. Šis faktorius dar labiau apsunkino paieškas. "Viską lemia ir vokalas, ir sugebėjimas dainuoti gyvai. Reikia suprasti, kas yra chorinis dainavimas, daugiabalsiškumas", - vardijo projekto prodiuserė.
Šiemet, kaip ir pernai, "Chorų karuose" įvairiems miestams atstovaus septyni chorai. N. Kavaliauskienės teigimu, visų jų generolai jau yra aiškūs, tačiau kol kas nenorima visko atskleisti. Kol kas žinomi jau keturių miestų generolai - Tauragės, Vilniaus, Telšių ir Kauno. Jais tapti sutiko Kauno muzikinio teatro solistas Liudas Mikalauskas, Neringa Čereškevičienė iš "Tele bim-bam", dainų kūrėjas, muzikos prodiuseris Deivydas Zvonkus ir Danguolė Beinarytė - chormeisterė, kuri su Raigardu Tautkumi priešakyje į pergalę atvedė Kauno chorą pirmajame "Chorų karų" projekte. "Iki Kalėdų tikrai sužinosite apie visus likusius chorų vadovus", - intrigavo prodiuserė.
Šiemet projekto rengėjai klaipėdiečius ragina solidarizuotis su Telšiais. Šiam chorui vadovaus žinomas klaipėdietis Deivydas Zvonkus. "Šiuo atveju Telšius akcentuojame ne tik kaip miestą, bet kaip Žemaitijos sostinę, todėl visi žemaičiai turėtų palaikyti būtent šį chorą", - sako N. Kavaliauskienė.
Projekto rengėjai primena, jog vienas pagrindinių antrojo "Chorų karų" projekto tikslų - dar labiau akcentuoti lietuvybę, skatinti patriotinius jausmus. Eteryje skambės gražiausios lietuviškos dainos, chorai kovos ne tik dėl žiūrovų simpatijų, bet ir dėl piniginio prizo, kuris bus skirtas nugalėtojų miestui, apskričiai.
Rašyti komentarą