Antefamafobija
Tai baimė to, kad žmonės kalba apie jus ir nutyla, vos tik įeinate į kambarį. Paprastai tokia fobija išsivysto darbe.
Agmenofobija
Baimė to, kad eilė, į kurią atsistojote, judės lėčiau negu gretima. Tokia baimė žmogų dažnai apima registruojantis oro uoste, pašte arba prie prekybos centro kasų. Vienintelė išeitis - vestis kartu draugą, kad šis dėl visa ko atsistotų į gretimą eilę.
Ankraofobija
Ši fobija kamuoja žmones, kurie paniškai bijo vėjo. Dažniausiai jie teikia pirmenybę uždarai erdvei.
Chorofobija
Baimė šokti paauglius verčia atsisakyti linksmų pramogų. Daugybę žmonių ši fobija kamuoja ilgus metus. Reikia pasakyti, kad pastaruoju metu pagausėjo žmonių, kuriuos įkvepia filmukai „Youtube“: ypač išpopuliarėjo vadinamieji „flashmob“ apie šokius prekybos centruose ir aikštėse. Nors ir keista, dėl to smarkiai pagausėjo chorofobijos atvejų.
Atomosofobija
Bijoti atominių sprogimų mūsų neramiais laikais, sakytume, yra visiškai normalu.
Kainofobija
Dėl įkyrios naujų daiktų, situacijų baimės kai kas pirmenybę teikia rutinai.
Nukleomitofobija
Ši fobija gimininga ankstesniajai. Atominio ginklo baimė - viena iš paplitusių šiuolaikinių baimių.
Alodoksafobija
Alodoksafobijos aukos - tie, kas paniškai bijo svetimos nuomonės. Kai kurie yra tiek priklausomi nuo kitų minčių apie juos, kad tai tampa įkyria baime.
Arakibutirofobija
Baimindamiesi, kad žemės riešutų sviestas prilips prie gomurio, daugelis jo nevalgo visai. Ši fobija gan dažnai pasitaiko net tarp prisiekusių šio produkto mėgėjų.
Autofobija
Patologinė baimė likti vieniems - mūsų laikų liga. Paradoksalu, bet kuo labiau tobulėja technologijos, tuo vienišesni jaučiamės.
Cenofobija
Šiuolaikiniai žmonės gana dažnai bijo tuščių kambarių. Cenofobai fiziškai neištveria kambariuose be baldų ir kitų interjero objektų.
Ritifobija
Ritifobija, arba raukšlių baimė, paprastai būdinga moterims. Ši fobija yra susijusi su augančiu botokso injekcijų populiarumu. Kai kurioms ši baimė perauga į tikrą paranoją, ir jos tampa nuolatinėmis kosmetologų ir plastikos chirurgų klientėmis.
Socionetfobija
Socialinių tinklų baimė - XXI a. fobija. Iš esmės tai yra baimės būti sekamam šiuolaikinė versija. Ši fobija pasireiškia vengimu susikurti savo profilį socialiniuose tinkluose, nes nedraugai gali panaudoti gautą informaciją kaip šantažo arba sekimo priemonę.
Domatofobija
Tai stipri ir paniška namų ir bet kokių pastatų baimė. Ypatingą baimę kelia dideli daugiaaukščiai pastatai. Dar vieną fobiją pagimdė greitai augantys miestai su didžiuliais dangoraižiais. Domatofobai bijo net priartėti prie tokių pastatų.
Karbofobija
Dėl angliavandenių baimės kai kurie žmonės visiškai atsisako cukraus ir krakmolo, kurie yra miltinių patiekalų, makaronų, bulvių ir ryžių pagrindinės sudedamosios dalys. Tokios baimės priežastis yra vadinamosios dr. Atkinso dietos propaganda. Kai kas garsaus dietologo raginimą atsisakyti riebaus maisto ir riboti angliavandenius supranta pernelyg tiesmukiškai.
Kosmikofobija
Kosminių reiškinių, fenomenų ir visko, kas su juo susiję, baimė kartais perauga į tikrą fobiją, su kuria kovoti yra sunku.
Chronofobija
Chronofobija būdinga žmonėms, kurie bijo nenumaldomai bėgančio laiko.
Omfalofobija
Žmonės, sergantys omfalofobija, bijo bambų. Juos apima tikra panika, jei kas nors prisiliečia prie jų bambos, o ir patys nedrįsta prisiliesti prie kito žmogaus bambos. Paprastai ši fobija yra susijusi su tuo, kad bamba asocijuojasi su bambagysle ir motinos įsčiomis. Vadinamieji omfalofobai vengia ne tik žiūrėti, bet net ir galvoti apie tą kūno dalį, nes vien mintis apie bambą jiems kelia didžiulį siaubą. Žmonių, kuriems išsivysto ši fobija, nuolatos daugėja. Priežastis - mados tendencijos, kai dėvimi trumpi, pilvą atidengiantys drabužiai.
Katagelofobija
Dėl baimės būti išjuoktiems kai kurie žmonės užsideda kaukes ir vengia būti savimi. Ši fobija primena alodoksafobiją - svetimos nuomonės baimę.
Kiberfobija
Tai gali pasirodyti keista arba juokinga: sudėtingų ir aukštų technologijų amžiuje atsiranda tokių, kurie paniškai bijo kompiuterių. Kiberfobija dažniausia pasitaiko tarp vyresnio amžiaus žmonių, kurie yra priversti mokytis naudotis naujomis technologijomis.
Chlorofobija
Žalios spalvos baimė - retas reiškinys. Tokios fobijos kamuojamas žmogus negali žiūrėti į medžius, žolę ir kitus žalios spalvos objektus.
Politikofobija
Antipatija arba anomali nemeilė politikai ir viskam, kas su ja susiję, kartais perauga į tikrą fobiją.
Reterofobija
Ši baimė padaryti klaidą rašant žodį gana plačiai paplito atsiradus mobiliesiems telefonams ir kompiuteriams.
Konsekotaleofobija
Baimė valgyti japoniškomis lazdelėmis labai paplito tada, kai ir tarp europiečių gurmanų išpopuliarėjo sušiai. Jaučiantiems šią fobiją galima patarti tik tiek: sušius ir kitus azijietiškos virtuvės patiekalus valgyti paprasta šakute.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“
Rašyti komentarą