5 priežastys, kodėl spalis – geriausias mėnuo padangoms keisti

5 priežastys, kodėl spalis – geriausias mėnuo padangoms keisti

Daugelis lietuvių savo namų kieme jau matė sniegą ir turėjo galimybę ankstų rytą prisiminti automobilio langų gramdymo „malonumą“. Nors spalis ką tik perkopė į antrą pusę ir iki lapkričio 9-osios (paskutinės dienos, kurią dar galima važinėti vasarinėmis padangomis) yra nemažai laiko, specialistai rekomenduoja padangų montavimo neatidėlioti. Tam galima išskirti bent 5 svarias priežastis.

7 laipsniai

7 laipsniai yra bene visų pasaulio padangų specialistų pripažįstama temperatūra. Tai – tarsi padangų keitimo sezono konstanta. Kai oro temperatūra yra aukštesnė, su keliu geriau sukimba vasarinės padangos, jei žemesnė – žieminės.

„7 laipsnių riba yra girdėta daugeliui vairuotojų, tačiau tiksliai įvertinti oro temperatūrą pavyksta ne visiems. Spalio dienomis oras dažnai įšyla iki daugiau nei 10 laipsnių, tačiau tuo metu automobilis dažniausiai nenaudojamas. Juo važiuojama ryte bei vakare, kuomet oras atvėsta žemiau 7 laipsnių. Todėl mes rekomenduojame žiemines padangas montuoti anksčiau ir nerizikuoti ankstų rytą atsidurti ant plikledžio su vasarinėmis“, – teigia „Goodyear“ padangų pardavimo vadovas Baltijos šalims Martins Grinbergs.

Mažesnė eilė

Jeigu kada bandėte lapkričio pradžioje, ypač – artėjant 9-ajai, surasti laisvą padangų montavimo specialistą, žinote, ką reiškia eilė. Vienuose servisuose galima užsirašyti konkrečiam laikui iš anksto, tačiau kai kuriuose teks laiką gaišti „gyvoje“ eilėje. To išvengti galima labai paprastai: padangas montuoti spalio mėnesį, geriausia – antroje jo pusėje.

Nereikėtų tikėtis, jog praėjus lapkričio 9-ajai eilių montavimo dirbtuvėse nebeliks, priešingai, jos bus tokios pat, kaip ir mėnesio pradžioje. Lapkričio dienos neretai būna švelnios ir daug vairuotojų paprasčiausiai pamiršta šį terminą. Taip darydami jie labai rizikuoja ne tik savo bei kitų eismo dalyvių saugumu, policijos bauda, bet ir nemalonumais pakliuvus į eismo įvykį – draudimo bendrovė, esant netinkamoms padangoms, gali atsisakyti kompensuoti žalą.

Palankus metas pirkti

Parduodant padangas negalioja kitose srityse pritaikoma nuostata, jog paskutinę dieną prekės pigiausios. Priežastis paprasta – žieminės padangos bus perkamos ne tik lapkričio 9, bet ir 11, 15, ir kitomis dienomis, nes toli gražu ne visi žmonės spėja permontuoti jas laiku. Specialių išpardavimų laukti tikrai neverta, o tam tikras rinkodaros akcijas pardavėjai planuoja visam padangų keitimo sezonui, kuris prasideda jau spalio viduryje.

Žieminių padangų nesugadinsite

Vairuotojai vengia montuoti žiemines padangas anksčiau dėl to, jog jos neva greičiau nusidėvės. Padangų specialistai sutinka, kad šiltiems orams žieminės padangos nepritaikytos, tačiau per 2–3 savaites joms tikrai nieko bloga nenutiks. Pavėlavus permontuoti padangas, blogų scenarijų kelyje tikimybė kur kas didesnė.

„Lyginant žieminių padangų dėvėjimąsi esant 5 ir 25 laipsnių temperatūrai, ilgo laikotarpio rezultatas akivaizdus – minkštos šaltajam sezonui pritaikytos padangos šilumoje dėvisi sparčiau. Tačiau pora savaičių pastebimos įtakos tam neturės: daug geriau yra kelias šiltas savaites pavažinėti žieminėmis nei vieną kartą ant plikledžio atsidurti vasarinėmis“, – įspėja M. Grinbergs.

Anksčiau permontavus žiemines padangas reikia nepamiršti, jog šiltu oru su kelio danga jos sukimba prasčiau nei vasarinės, todėl tai būtina įvertinti stabdant, įveikiant posūkius.

Laukiančios kelionės

Pirmasis lapkričio savaitgalis yra vienas avaringiausių per metus, nes daugelis žmonių keliauja automobiliais – išvažiuoja anksti ryte, giminaičius ar kapines pasiekia neintensyviais keliais. Oro temperatūra tuo metu neretai vos viršija nulį, o lapkričio naktimis dažnos ir šalnos. Todėl planuojant tolimas keliones mažiau žinomais keliais automobilio padangomis reikėtų pasirūpinti iš anksto ir nerizikuoti važinėti vasarinėmis.

Jei galimybės pakeisti padangas anksčiau nėra, reikėtų nepamiršti pasirūpinti esamomis – prieš kelionę būtinai patikrinti jų slėgį ir užtikrinti, kad šis būtų toks, kokį rekomenduoja automobilio gamintojas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder