Maisto kokybė
Nors išnešiojamoji prekyba Klaipėdos ir Palangos paplūdimiuose uždrausta, siūlytojų netrūksta. Beje, Palangoje jau užfiksuoti ir pirmieji pažeidimai dėl netinkamos gatvės prekybos.
Pajūryje su pirmaisiais poilsiautojais atsirado ir nelegalūs pardavėjai, kurių ypač padaugėja savaitgaliais. Maisto produktų prekeiviai paplūdimyje neriasi iš kailio siūlydami "anticeliulitinius čeburekus" arba užkandžius nešiodami apsirengę Kalėdų Senio drabužiais.
Nei Palangos, nei Klaipėdos miestų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) nėra išdavusios nė vieno leidimo, leidžiančio užsiimti išnešiojamąja prekyba.
Anot Palangos VMVT viršininko Arūno Elijošiaus, išnešiojamoji prekyba draudžiama, nes taip prekiaujami maisto produktai netinkamai laikomi ir greitai genda. Tačiau apie nelegalius pardavėjus Palangos paplūdimyje iš policijos pareigūnų kol kas nesulaukta nė vieno signalo.
Šylant orams, norinčiųjų prekiauti laikinuose paviljonuose kasdien daugėja. Šiuo metu Palangos VMVT yra išdavusi 18 leidimų prekiauti kurorto ir Šventosios paplūdimiuose.
Gatvės prekybai kurorte leidimų išduota gerokai daugiau - apie 50. Pasak maisto produktų inspektorės Birutės Mačernienės, jų pasiūla apsiriboja pagrindinėmis prekėmis: ledais, karštais vafliais, vaisiais bei daržovėmis.
Šį sezoną jau sulaukta ir pirmojo skundo. Kurorto poilsiautojai skundėsi pagrindinėje J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusiu kiosku, prekiaujančiu dešrainiais bei kebabais.
Anoniminiu pasitikėjimo telefonu pateiktame skunde nurodyta, kad darbuotojai nesilaiko asmeninės higienos, o pasivaišinęs siūlomomis prekėmis žmogus pasijutęs blogai.
Po VMVT patikrinimo skundui pasitvirtinus, kiosko veikla buvo sustabdyta, o savininkas nubaustas minimalia 100 litų bauda.
Pernai Palangoje sulaikyti 78 nelegalūs prekeiviai, iš prekybos pašalintos 756 žuvys, 1370 čeburekų, 22 kilogramai lenkiškų braškių ir 2 kilogramai vyšnių.
Sandra LUKOŠIŪTĖ
Rašyti komentarą