Patvirtinta XVII Vyriausybė

Patvirtinta XVII Vyriausybė

Vakar prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo patvirtino naujos Vyriausybės sudėtį. Paskutinis būsimasis ministras, vadovausiantis Teisingumo ministerijai, paaiškėjo tik vakar.

Pasak prezidentės, konsultuojantis su paskirtuoju premjeru Sauliumi Skverneliu, pavyko rasti ministrus, kurie būtų nepriekaištingos reputacijos ir savo srities profesionalai. D.Grybauskaitė taip pat akcentavo, kad naujos Vyriausybės darbo sėkmė priklausys nuo gebėjimo bendradarbiauti su Seimu.

„Išsilavinę, turintys visokeriopo darbo patirties Lietuvoje ir užsienyje naujo Ministrų kabineto nariai teikia vilties, kad galime pereiti prie kokybiškesnio valstybės valdymo nei iki šiol. Iš naujos politikų kartos Vyriausybėje ir Seime laukiame visi, kad bus pademonstruota kitokia - korektišku politiniu dialogu ir visų žmonių interesais grįsta - politinė kultūra. Tai būtų visos Lietuvos sėkmė“, - kalbėjo D.Grybauskaitė.

Gavęs prezidentės pritarimą, S.Skvernelis savo Vyriausybę ir jos programą dar turės pristatyti Seime.

Aplinkos ministru D.Grybauskaitė paskyrė Kęstutį Navicką, kuris iki šiol buvo Lietuvos aplinkosaugos organizacijų koalicijos pirmininkas, aktyvus visuomenininkas, dirbantis aplinkos apsaugos srityje. Energetikos ministru bus Žygimantas Vaičiūnas, iki šiol dirbęs Lietuvos energetikos atašė Briuselyje, anksčiau buvęs energetikos viceministru. Finansų ministru dirbs buvęs Vertybinių popierių komisijos vadovas, buvęs Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius Vilius Šapoka.

Krašto apsaugos ministro pozicija atiteks dabartiniam užsienio reikalų viceministrui, diplomatui, teisininkui Raimondui Karobliui. Kultūros ministre po priesaikos Seime taps Lietuvos kino centro Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėja Liana Ruokytė-Jonsson, ilgai dirbusi diplomatinį darbą Skandinavijoje.

Būsimas socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis yra socialinio darbo išsilavinimą turintis Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ direktorius, Susisiekimo ministerijai vadovaus šiuo metu laikinasis energetikos ministras Rokas Masiulis. Būsimasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga yra Kauno sveikatos universiteto psichiatrijos profesorius, nevyriausybininkas, kovojantis už sveiką gyvenseną.

Būsima švietimo ir mokslo ministrė - anglų kalbos pedagogikos ir verslo administravimo išsilavinimą turinti Jurgita Petrauskienė, iki šiol vadovavusi Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centrui. Teisingumo ministru D.Grybauskaitė paskyrė nuo lapkričio 2 d. Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai vadovaujantį buvusį teisingumo viceministrą Julių Pagojų, Vilniaus universitete baigusį ekonomikos bakalauro bei teisės magistro studijas. Šis 28-erių politikas bus jauniausias naujosios Vyriausybės narys. Beje, jis vakar prieš patvirtinimą dar buvo pakviestas pokalbio su prezidente.

Ūkio ministru paskirtas teisininko ir vadybininko išsilavinimą turintis Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, užsienio reikalų ministru liks dabartinis ministras Linas Linkevičius, kuris anksčiau ėjo ir krašto apsaugos ministro, Lietuvos ambasadoriaus NATO pareigas. Vidaus reikalų ministerijai vadovausiantis Eimutis Misiūnas - Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas, anksčiau dirbęs Mykolo Romerio universitete, STT Korupcijos prevencijos valdyboje, o Žemės ūkio ministerijai vadovaus Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas, buvęs jų pirmininkas, ūkininkas Bronius Markauskas, įgijęs inžinieriaus elektriko išsilavinimą.

Paskutinis

Beje, paskutinis paskirtasis ministras (teisingumo) J.Pagojus neturi teisės vairuoti, nes pernai pareigūnų sustabdytas vairuojantis pripūtė daugiau nei leistina promilių. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis neslepia žinojęs apie šį J.Pagojaus „nuotykį“, tačiau tvirtina manąs, kad tai buvo gera pamoka ir kad jis bus vienas iš ministrų, inicijuosiančių pataisas, draudžiančias vairuoti, jei girtumas nėra 0 promilių.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Raktažodžiai
Sidebar placeholder