Pensijų reformos našta gali būti per sunki

Pensijų reformos našta gali būti per sunki

Seimo opozicijoje, kuri dar būdama valdžioje parengė pensijų kaupimo privačiuose fonduose reformą taikant papildomas valstybės dotacijas, kilo didžiulis subruzdimas, kai Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas viešai pareiškė, kad socialdemokratams nepriimtina tokia tvarka, kai valstybė remia turtingus žmones neturtingųjų sąskaita.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas konservatorius Rimantas Jonas Dagys vakar suskubo apkaltinti valdančiojoje koalicijoje esančius socialdemokratus žlugdant pensijų reformą.

R. J. Dagys įtikinėjo, esą pensijos kaupiamoji dalis, priešingai, nei sako A.Sysas, yra palanki mažas pajamas gaunantiems žmonėms.

„Jei nusprendi papildomai draustis, sumokėjus 1 proc. savo pajamų mokamas dar 1 proc. (nuo 2016 m. - 2 proc.) iš valstybės biudžeto nuo vidutinio darbo užmokesčio. Gaunantieji minimalų atlyginimą prie jų sumokėto vieno lito iš valstybės gautų maždaug 2 litus 15 centų. Gaunantiesiems didesnius atlyginimus prisidėjimo iš valstybės procentas būtų gerokai mažesnis“, - lygino konservatorius, tik nepaaiškino, iš kur minimalios algos gavėjams rasti tų atliekamų litų, kuriuos jie trokštų atiduoti pensijų fondams, neteikiantiems jokių garantijų dėl būsimų pensijų dydžio.

Neatskleidė R. J. Dagys ir to, kiek valstybės biudžetui kainuos papildomos 1 proc. vidutinės algos dotacijos pensijų fondams. O privačių pensijų fondų atstovai suskubo girtis, kad sutartis pagal naują modelį, kur numatytos papildomos valstybės įmokos, nuo metų pradžios jau pasirašę su maždaug 10 tūkst. naujų kaupimo sistemos dalyvių.

Opozicijos įpliekstą gaisrą dėl neva stabdomos reformos teko gesinti premjerui Algirdui Butkevičiui.

„Socialdemokratai tikrai nesiruošia stabdyti pensijų reformos. Negyvenkime sąmokslo teorijomis. Sprendimai turi būti priimami remiantis ekonomine logika“, - kalbėjo premjeras.

Jis akcentavo, kad atliekant pensijų reformos ekonominį pagrindimą svarbu atsižvelgti į 2014 m. finansinę perspektyvą ir griežtai laikytis finansinės drausmės įstatymo.

„Planuojant 2014 m. biudžeto išlaidas turėsime atsižvelgti į penkių paskutinių metų valstybės biudžeto pajamų vidurkį. Bus pateikti skaičiavimai, ar reikės papildomų lėšų reformai“, - teigė premjeras. Pasak jo, Finansų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų atstovai surengs pasitarimą šiuo klausimu ir kitą savaitę pristatys savo poziciją bei skaičiavimus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder