Už sanitarijos nesilaikymą uždarytas baras

Viešasis maitinimas

Šį mėnesį dėl grubių higienos pažeidimų uždaryta uostamiestyje, Lietuvininkų aikštėje, įsikūrusi itališka picerija "Eldorado". Specialistai atsidaryti pastarajai įstaigai leis tik tuomet, kai joje iš esmės bus atnaujinta virtuvė.

Klaipėdos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Maisto skyriaus vedėja Jūratė Mačiulienė mūsų dienraščiui sakė, kad baras "Eldorado" - kol kas vienintelė šią vasarą uždaryta viešojo maitinimo įstaiga uostamiestyje.


Pažeidimai, dėl kurių specialistai iškart uždraudė picerijai veikti, buvo aptikti profilaktinio patikrinimo metu. Pasak J. Mačiulienės, čia maistas buvo ruošiamas antisanitarinėmis sąlygomis.


"Eldorado" savininkui nebuvo skirta bauda. Įstaigos veiklos sustabdymas, aiškino specialistė, ir yra didžiausia bausmė verslininkui.


Nusižengimų higienos normoms nustatyta ir lauko kavinėse - dėl abejotinos maisto produktų kokybės šimto litų baudos buvo skirtos septynių įstaigų savininkams.


Uostamiestyje yra keli šimtai viešojo maitinimo įstaigų - barų, kavinių, restoranų.


Birželį ir liepą už higienos normų nepaisymą skirtas baudas, siekiančias nuo 100 iki 500 litų, sumokėjo per 20 viešojo maitinimo įstaigų Klaipėdoje ir viena - Neringoje. Tiesa, Nidoje veikiančioje kavinėje "Prūsų rūmai" buvo rastas nežymus pažeidimas, tad jos savininkas atsipirko 20 litų bauda.


Įspėjimą apie galimą įstaigos uždarymą ir kelių šimtų litų baudą gavo Klaipėdoje, Taikos prospekte esantis baras "Legenda". Jame lankytojams patiekalai buvo gaminami iš sugedusio faršo.


Klaipėdos VMVT specialistės pastebėjimu, šį sezoną, palyginant su pernykščiu, uostamiestyje maždaug penkiais procentais padaugėjo vartotojų skundų dėl viešojo maitinimo įstaigų.


Palangos VMVT viršininkas Arūnas Elijošius "Vakarų ekspresui" sakė, kad kurorte viešojo maitinimo įstaigas turintys verslininkai šią vasarą labiau paiso higienos normų.


"Jeigu ankstesniais metais per du vasaros mėnesius laikinai uždarydavome iki 10 įstaigų, tai šiemet buvo sustabdyta tik 3 kavinių veikla", - situaciją komentavo A. Elijošius.


Anot jo, verslininkai žaibiškai pašalina pažeidimus - dažniausiai per vieną naktį, - tad šiuo metu Palangoje veikia visos kavinės, barai ir restoranai.


Jūratė MAZAJEVA

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder