Buvę emigrantai verslo nišą rado gimtinėje

Buvę emigrantai verslo nišą rado gimtinėje

Kai prieš keletą metų su keturiais lagaminais du jauni žmonės – iš Šukės kilusi ūkininko dukra Veronika Kontrimaitė su savo išrinktuoju Valdu Špėgiu, – ieškodami savęs, pakėlė sparnus į Škotiją, nė sapne nesapnavo, kad į gimtąją šalį sugrįžę taps verslininkais – pradės gaminti riešutų kremą.

Pirmieji bandymai – pačių virtuvėje

Jų specialybės su gastronomija neturi nieko bendro – Kretingos tuometinę Marijono Daujoto vidurinę baigusi Veronika Klaipėdos universitete studijavo turizmą ir rekreaciją, Škotijoje koledže – dar ir anglų kalbą, o Valdas Klaipėdos kolegijoje buvo įgijęs transporto ir logistikos specialybę.

Viskas prasidėjo nuo to, kad, tiek gyvenant Lietuvoje, tiek Škotijoje įpratus sportuoti, gyventi ir maitintis sveikuoliškai, iš užsienio grįžusi pora parduotuvėse į savo produktų krepšelį sunkiai berasdavo įsidėti to, ko norėtų, o Lietuvoje parduodamo riešutų kremo kaina, jų manymu, neatitikdavo kokybės.

Pasak Veronikos, tokią išvadą padaręs Valdas kartą ir pasiūlė riešutų kremo pasigaminti patiems.

„Daug gilinomės, ieškojome receptų ir informacijos apie tai internete, savo namų virtuvėje Klaipėdoje skrudinom riešutus, tuomet turėjom mažą malimo mašinėlę jiems sumalti – taip prasidėjo pirmieji bandymai ir nuolatiniai tobulinimai“, – prisiminimais dalijosi Veronika.

Anot jos, pagaminto produkto, į kurį nepilama kokių nors aliejų, nededama saldiklių, pirmieji ragavo ir vertino draugai, pažįstami, artimieji.

Daugelis jų gyrė gerą skonį. „Tik mano tėtis (Virginijus Kontrimas – aut. pastaba) mudviejų su Valdu idėją kad ir palaikė, tačiau nuo pat pradžių buvo ir lig šiol tebėra santūrus, mat visokie riešutų kremai jam – buvę nebuvę, tiesiog jis jų nemėgsta“, – juokėsi Veronika ir pateikė receptą karšto sumuštinio, kuriuo ypač mėgaujasi amerikiečiai: ant skrudintos duonos užtepa riešutų kremo, tada – džemo ir vėl apkloja skrudinta duona.

Prabangos preke nelaiko

Kadangi namų virtuvėje nebuvo, kur apsisukti, pora netrukus gamybą nusprendė perkelti į Šukės kaime išsinuomotas seno pastato erdvesnes patalpas, dalyvavo ES Kaimo plėtros programoje, teikė paraišką, naujai moderniai įrangai įsigyti laimėjo europinių lėšų.

Tačiau jų atsisakė, mat ši parama yra skiriama tik kaime plėtojamiems verslams, o Veronika su Valdu dėl patogumo vis dėlto apsigalvojo grįžti į uostamiestį, gamybai susiradę tinkamą vietą. Pinigų naujai įrangai teko pasiskolinti iš artimųjų ir draugų.

Pirmąkart į Kaune vykusią gamintojų parodą „Rinkis prekę lietuvišką“ Veronika su Valdu nusivežė 4 rūšių – žemės riešutų, anakardžių, migdolų ir lazdyno riešutų – kremo, o šiuo metu jau gali jo pasiūlyti 12-os rūšių. Ar brangu? Kaina, sakė, priklauso nuo kiekio, mat riešutų kremo siūloma indeliuose nuo 250 gramų iki viso kilogramo.

„Pavyzdžiui, parduotuvėje, mačiau, kad indelis riešutų kremo kainuoja 12 eurų, o pas mus tokio pat galima nusipirkti ir už perpus mažiau, nes mes veikiame ne per tarpininkus. Riešutų kremas neturi būti prabangos produktas, norime, kad, kartą nusipirkę, žmonės ir vėl grįžtų pas mus“, – sakė V. Kontrimaitė.

Jauna moteris įsitikinusi, kad produktą svarbu ne tik mokėti pagaminti, bet ir sėkmingai parduoti.

„Kartais mums skambina ir klausia, gal važiuosime į Kretingą, Palangą, ar galėtume riešutų kremo atvežti? Tačiau mes jo niekur nevežame, prekiaujame internetu“, – atskleidė pašnekovė.

Jiedu su Valdu jau yra įsteigę mažąją bendriją, o gaminamas riešutų kremas neatsitiktinai turi prekės ženklą „MiliNuts“.

Kai su marketingo specialiste visi kartu svarstė, koks pavadinimas labiausiai tiktų, pati Veronika ir pasiūliusi pavadinti būtent taip – trejų dar neturinčios jos ir Valdo dukros Militos garbei.

„Kai mergaitė užaugs, gal įvertins, o gal ir pati kada nors prie mūsų verslo prisidės“, – juokėsi V. Kontrimaitė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder