Į bažnyčią - tuoktis tik dėl iškilmingumo

Į bažnyčią - tuoktis tik dėl iškilmingumo

Santuokos sakramentas vis dažniau sužadėtiniams tampa tik iškilmingu ir puošniu šou, tačiau pamirštama tikroji santuokos prieš Dievą esmė. Skaudu, kad daugelis žmonių bažnyčią aplanko daugiausia keletą kartų per metus, bet kai kyla mintis įprasminti santykius oficialiai, suskumbama į bažnyčią.

Daugelis žmonių savo pasirinkimą tuoktis bažnyčioje pagrindžia noru, kad jungtuvės būtų iškilmingos, juos suptų pakili aplinka ir ceremonija truktų ilgiau nei keletą minučių. Ceremonija santuokų rūmuose dažnai nuvilia jaunuosius: ji trunka vos dešimt minučių ir trūksta didingumo. Tačiau argi tai nėra savęs apgaudinėjimas? Galbūt reikėtų dar didesnės atrankos pačioje bažnyčioje, kuri leistų tuoktis tiems žmonėms, kurie nuoširdžiai tiki ir ceremonija bažnyčioje jiems nėra tik vaizdingas spektaklis.

Juk leidžiant tuoktis vien dėl gražesnės aplinkos, yra įžeidžiami tie žmonės, kuriems santuoka bažnyčioje yra ypač svarbus ir šventas įvykis, laiminamas Dievo. Norėčiau, kad būtų daugiau diskutuojama šia tema, žmonės informuojami apie tikrąją santuokos bažnyčioje prasmę. Tikiu, kad daugeliui toks mano laiškas sukels pyktį, juk vestuvės visomis prasmėmis praranda savo tradicijas ir yra tik spalvinga bendro gyvenimo pradžia. Tikiuosi, kad prieš priimdami sprendimą tuoktis bažnyčioje, sužadėtiniai jį gerai apgalvos ir nuspręs, dėl kokių priežasčių tai daro.

Vaida, Klaipėda

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder