Tarptautiniame projekte - ir pramogos, ir darbas

Tarptautiniame projekte - ir pramogos, ir darbas

Gargždų "Vaivorykštės“ gimnazija jau 22 metus vykdo tarptautinį projektą "Draugystė su Švabachu“.

Suburta vis kita mokinių ir mokytojų komanda vienais metais vyksta į Švabacho (Schwabach) miestą, esantį netoli Niurnbergo, Bavarijos federacinėje žemėje, ir bendradarbiauja su Volframo fon Ešenbacho (Wolfram von Eschenbach) vardo menų (muzika ir dailė) gimnazijos bendruomene. O kitais metais svečių sulaukiama iš Vokietijos.

Šiais mokslo metais pakeliui į Švabachą gargždiškiai turėjo nuostabią ekskursiją po Dresdeno miestą – dar kitaip vadinamą „vokiečių baroko perlu“ arba „Florencija prie Elbės upės“.

Lietuvius nustebino ir netradicinė pažintis su Švabacho miestu: Volframo fon Ešenbacho menų gimnazijos istorijos mokytojas ir mokiniai paruošė ir pirmą kartą išbandė vadinamąjį GeoLobių (GeoCaching) žaidimą. Be žaidimų, įsimintinų kelionių po aukso kalyklą „Eytzinger“, Bambergo miestą, vadinamą frankų Roma, po pasiplaukiojimo Šiongrundo (Schöngrundsee) ežeru gimnazistų laukė ir prasmingos ugdomosios veiklos. Apsilankę Niurnbergo nacizmo dokumentikos centre įrengtoje specialioje instaliacijoje, skirtoje Pirmojo pasaulinio karo 100-mečiui paminėti, dalyvavo šiai temai skirtoje diskusijoje.

Prisidėdami prie projekto „Suvokimas ir atmintis“ vykdymo dalyviai originalo kalba (vokiečių, prancūzų, anglų) žiūrėjo tikrais faktais paremtą meninį filmą „Merry Christmas“, kuris nė vieno nepaliko abejingo. Po to klausėsi profesoriaus Joachimo Tauberio, Vokiečių kultūros ir istorijos šiaurės rytų Europoje instituto prie Hamburgo universiteto direktoriaus, pranešimo „Vokiečių požiūris į Lietuvą ir į jos gyventojus 1915-1918 metais“ ir grupėse atliko užduotis bei jas pristatė.

Labiausiai "Vaivorykštės“ delegaciją sužavėjo kūrybinių projektų diena. Vieni rinkosi mokytis groti įvairiausiais mušamaisiais instrumentais, kiti kūrė 3-D logotipą Švabacho gimnazijos kavinei, treti gamino tradicinius vokiškus ir lietuviškus patiekalus, kurie labai greitai pasigardžiuojant ir buvo suvalgyti. Beje, jų kavinė nuo šiol vadinsis „Cafe Vaiweg“ - „Vaivorykštės“ ir WEG (Wolfram Eschenbach Gymnasium) trumpinys.

Šis tarptautinis projektas yra ypatingas dėl daugelio priežasčių, kurias, sudėjus į vieną, gautume nuostabią patirčių, išgyvenimų, netgi likimų pynę. Mokiniai, dalyvaudami šiuose mokyklų mainuose, yra įtraukiami į lankstų, veiksmingą ir visuomet sėkmingą mokymo(si) procesą: jie kuria, piešia, modeliuoja, šoka, mokosi groti muzikos instrumentais, klauso pranešimų, diskutuoja, pristato savo darbus užsienio kalba. Gyvendami savaitę vokiečių šeimose jie turi puikią galimybę pažinti tos šalies gyvenimą, papročius, kultūrą, tradicijas, pabendrauti ne tik su bendraamžiais, bet ir su vyresniais žmonėmis. Netgi atsiranda galimybė pabūti savo šalies, rajono bei gimnazijos mažaisiais ambasadoriais, o tai tikrai nelengvas iššūkis paaugliams.

Ši veikla turi ir savo „atžalą“, jei taip galima pasakyti, nes būtent šio projekto metu susipažino, praėjusiais metais susituokė ir jau susilaukė dukters Švabacho ir mūsų gimanzijos moksleiviai, dabar jau studentai Simon Schwarz ir Rustė Karalytė.

Taigi, gimnazistų vykdomas projektas suteikia daug pozityvių emocijų, bendravimo ir pažinimo džiaugsmo, moko būti savarankiškiems, atsakingiems ir leidžia suprasti, kad nepaisant skirtingos valstybių istorijos, sudėtingos praeities, galime atrasti nemažai dalykų, kurie mus, Europos Sąjungos gyventojus, vienija.

Angelė STRAUKIENĖ, Gargždų "Vaivorykštės” gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja metodininkė

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder