Italijos prokurorai nori iškelti dar vieną bylą Silvijui Berluskoniui

Italijos prokurorai nori iškelti dar vieną bylą Silvijui Berluskoniui

Italijos prokurorai ketvirtadienį paprašė buvusiam ministrui pirmininkui Silvijui Berluskoniui (Silvio Berlusconi) iškelti dar vieną bylą dėl senatoriaus papirkimo, praneša "Reuters".

Neapolio teismo teisėjas turi nuspręsti, ar pakanka įkalčių iškelti bylai prieš S. Berluskonį. Prokurorai kaltina buvusį premjerą senatoriui Serdžijui De Gregorijui (Sergio De Gregorio) sumokėjus 3 mln. eurų, kad šis netrukus po 2006 metų parlamento rinkimų iš nedidelės partijos "Vertybių Italija" pereitų pas centro dešiniuosius. Senatoriui perėjus į kitą partiją, tuomečio ministro pirmininko Romano Prodžio (Romano Prodi) vyriausybė nusilpo ir galiausiai 2008 metais žlugo. S. De Gregorijus prisipažino paėmęs pinigus ir prokurorai prašo jį teisti kartu su S. Berluskoniu.

S. Berluskonio partija "Laisvės tauta" yra svarbi ministro pirmininko Enriko Letos (Enrico Letta) centro kairiųjų vyriausybės partnerė. S. Berluskonis jau teisiamas dėl kaltinimų, kad mokėjo už seksą su nepilnamete. Jis visus kaltinimus neigia ir tvirtina, kad teisėjai jį persekioja dėl politinių priežasčių.

Sidebar placeholder