Žirgų sporto meistrai išsidalijo apdovanojimus

Žirgų sporto meistrai išsidalijo apdovanojimus

Sekmadienį Dargužių kaime, greta Klaipėdos, pasibaigusio šeštojo atvirojo Lietuvos konkūrų čempionato - "VMG taurės" varžybų - nugalėtoju tapo 49-erių metų kaunietis Rimantas Babrauskas su žirgu La-Pass.

Sidabro medalį iškovojo 52-ejų metų Zigmantas Šarka su žirgu Carry's son, o bronzą pelnė 44-erių metų Stasys Jasas su žirgu Grantas.

"Daviau savo žirgui laisvės, pernelyg jo nespaudžiau. Kadangi nugalėtoją lėmė ne vieno, o trijų konkūrų bendrasis rezultatas, iš pradžių šiek tiek pataupėme jėgas. Svarbiausia buvo finalinis konkūras, kuris mums puikiai pavyko", - sakė naujasis čempionas R. Babrauskas, kiek daugiau nei po savaitės švęsiantis savo 50 metų jubiliejų.

R. Babrauskas šiemet triumfavo ir Lietuvos žiemos konkūrų čempionate. Anot Lietuvos žirgų sporto specialistų, tai unikalus atvejis.

"Iki šiol tokio dvigubo triumfo Lietuvoje nepatyrė nė vienas raitelis. Bent jau aš per savo ilgametę patirtį šiame sporte tokio atvejo nepamenu", - teigė vyriausiasis čempionato arbitras, Tarptautinės žirgų sporto federacijos (FEI) tarptautinės kategorijos teisėjas Vytautas Paznanskis.

Prieš lemiamą "Grand Prix" konkūrą pirmoje vietoje bendroje įskaitoje buvęs 23-ejų metų Benas Gutkauskas su kumele Liucille galutinėje rikiuotėje smuktelėjo į ketvirtąją vietą.

Finaliniame "Grand Prix" konkūre sekmadienį kliūčių aukštis buvo pakeltas net iki 1,5 metro. Tik keturi raiteliai šį maršrutą įveikė be baudos taškų. "Grand Prix" konkūre "VMG taurei" laimėti persirungiant triumfavo raitelis Stasys Jasas. Antrąją vietą užėmė Danielius Gutkauskas su žirgu Lakvels, o trečiąją - Rimas Rimkus su Fiatu.

Lietuvos čempionės jaunučių (iki 16 m.) grupėje titulą pelnė 14-metė klaipėdietė Dovilė Matulytė su žirgu Herminu. Jaunių (iki 18 m.) finale pergalę šventė 17-metis Matas Petraitis su žirgu Lordano. Su kitu žirgu - Bolero - toje pačioje grupėje jis pelnė ir bronzos medalį.

D. Matulytė ir M. Petraitis gins Lietuvos garbę jau liepos 14-18 dienomis Prancūzijoje vyksiančiame Europos jaunučių ir jaunių čempionate.

Atvirojo Lietuvos čempionato jaunų žirgų (iki 7 m.) konkūro finale nugalėtojais tapo klaipėdietis Žydrūnas Garbenis su žirgu Chacal (4 m. žirgų grupėje), šiaulietis Aleksas Seilius su žirgu Kadiljaks (5 m. žirgų grupėje) ir S. Jasas su žirgu Grann Balaubet (6 m. žirgų grupėje).

Čempionato nugalėtojai pasidalijo 34,5 tūkst. litų prizinį fondą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder