Estai lietuvius lenkia ir ryžtu sulieknėti

Estai lietuvius lenkia ir ryžtu sulieknėti

Nors daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų žino, kad turi viršsvorio, tik kas trečias jų bando sublogti. Tuo tarpu estai šiuo atžvilgiu ryžtingesni – šalyje metančiųjų svorį ir pripažįstančiųjų šią bėdą santykis yra lygiavertis, atskleidė Baltijos šalyse atliktas nepriklausomos tyrimų bendrovės „Nielsen“ tyrimas. Specialistų pastebėjimu, tokias tendencijas lemia ne tik atsainus didelės gyventojų dalies požiūris į viršsvorį, bet ir pasirenkami netinkami lieknėjimo būdai.

„Nielsen“ tyrimo duomenimis, net 55 proc. lietuvių pripažįsta turintys nereikalingų kilogramų, tačiau konkrečių priemonių koreguoti figūrą imasi tik apie 38 proc. apklaustųjų. Tiesa, Latvijoje mėginančiųjų atsikratyti viršsvorio dalis yra dar mažesnė ir neperkopia trečdalio. Tuo tarpu Estijoje bandančių mesti svorį nuošimtis toks pat kaip jį pripažįstančiųjų (apie 55 proc.).

„Viršsvoris tampa vis rimtesnė problema, gręsianti rimtomis komplikacijomis, tokiomis kaip širdies ir kraujagyslių ligos, cukrinis diabetas, stuburo ir sąnarių skausmai ir kt., tačiau didelė dalis šalies gyventojų ją suvokia tik kaip estetinį trūkumą, su kuriuo galų gale galima susitaikyti. O jei bandoma kovoti, tai tik priebėgomis, tikintis greitų rezultatų be didesnių pastangų. Tuomet paprastai nusiviliama ir liaujamasi mesti svorį“, - komentavo „MediCA klinikos“ šeimos gydytoja Vilma Gavelienė.

Vaistininkės Gintarės Krikščiūnienės teigimu, neretai gyventojai dideles viltis sieja su lieknėti padedančiais preparatais. Tai liudija ir „Camelia“ duomenys, rodantys, kad svorio reguliavimo preparatų pardavimai Lietuvoje kasmet išauga per dešimtadalį. Vaistininkės tvirtinimu, tokie preparatai išties gali veiksmingai padėti mesti svorį, tačiau kai žmonės pasikliauja vien jais, gerų rezultatų tikėtis yra sunku.

„Praktikoje ne kartą teko susidurti su atvejais, kai žmonės tikisi, kad mėnesį vartojant tokių preparatų, stebuklingai ištirps visi nereikalingi kilogramai. Jie nesuvokia, kad tai ilgas ir sudėtingas procesas, o nuo preparato priklauso tik penktadalis sėkmės, 80 proc. – nuo mitybos, gyvenimo būdo ir sporto. Be to, metant svorį vertėtų žinoti, kad specialiomis priemonėmis reikia stangrinti odą tam, kad būtų išvengta strijų, taip pat tinkamai stiprinti imunitetą, vartoti pakankamai skysčių“, - patarė G. Krikščiūnienė.

Vaistininkės įsitikinimu, kovodami su viršsvoriu, gyventojai daro kelias esmines klaidas. „Visų pirma neišsiaiškina ir specialistui neatskleidžia, kokia konkreti viršsvorio priežastis: sulėtėjusi medžiagų apykaita, per riebus maistas, saldumynų perteklius ar tiesiog reguliarus persivalgymas. Nuo to priklauso ir konkretaus preparato parinkimas. Vieni skirti skatinti medžiagų apykaitą, kiti malšinti potraukį saldumynams, treti suriša maiste esančius riebalus ir suteikia sotumo jausmą“, - aiškino G. Krikščiūnienė.

Pasak vaistininkės, taip pat neretai svorio reguliavimo preparatai vartojami pernelyg trumpą laiką, tikintis, kad galima numesti 5-10 kg per mėnesį, tuo tarpu iš tiesų – apie 3-4 kg, tačiau būtina nepamiršti sportuoti bei derinti maistą.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder