Nejudrumas žudo

Pasyvus gyvenimo būdas kasmet nužudo apie 5 mln. žmonių

Didžiojoje Britanijoje leidžiamame medicinos žurnale teigiama, jog pasyvus gyvenimo būdas kasmet nužudo apie 5 mln. žmonių. Mokslininkai nustatė, kad 6 proc. mirusiųjų nuo infarkto, 7 proc. mirusiųjų nuo cukrinio diabeto ir 10 proc. mirusiųjų nuo vėžio galėjo išgyventi, jei būtų reguliariai darę fizinius pratimus. Medikai pasyvios gyvensenos problemą vadina pandemija.

Ir tai nėra keista, juk didelė mūsų visuomenės dalis gyvena nejudriai. Akivaizdu, kad dauguma esame pernelyg tingūs ir įpratome nieko nedaryti, kol niekas neverčia.

O juk kiek turime galimybių! Kiekviename miesto rajone rasime ne vieną sporto klubą, treniruočių salę ir bent vieną mokyklos stadioną.

Daugelis norėtų sportuoti, bet tiesiog nežino, nuo ko pradėti. Būtent ši problema yra pagrindinė tiems, kas prato gulėti ant sofos ir kimšti bandeles.

Mes nuolatos žadame sau, kad nuo pirmadienio pradėsime naują gyvenimą ir vaikščiosime į sporto salę.

Bet ateina pirmadienis, o mes vis dar gulime ant sofos ir įtikinėjame save, kad esame ne tokie jau ir stori, ir uždūstame ne taip greitai, kaip kiti, ir kad neseniai įsigytas platus drabužis paslėps visus mūsų trūkumus.

Žmogaus organizmas greitai prisitaiko prie bet kokios būsenos.

Pradėkite sportuoti, ir vos po kelių savaičių pastebėsite, kaip kūnas atsako į visus jūsų aktyvius veiksmus.

Kita vertus, kūnas taip pat greitai prisitaiko prie sėdimo arba gulimo gyvnimo būdo (dėl ligos arba traumos, naujo darbo arba tiesiog dėl tinginio).

Praėjus vos kelioms minutėms po to, kai atsisėdote ir nieko neveikiate, organizme ima lėtėti medžiagų apykaita.

Raumenims nebereikia daug energijos, taigi nėra jokios būtinybės kalorijas deginti greičiau, todėl likusios nusėda riebalų pavidalu ant talijos, šonų ir kojų.

Norint jaustis geriau, nebūtina numesti chalatą, įšokti į sportbačius ir aplėkti pusę miesto: pirma, kažin ar jums pakaks jėgų, o antra, tikrai neprisiversite to padaryti.

Užtat galite kas 15 min. atsistoti, vaikščioti po kambarį, įprastai mankštintis bet kuriuo dienos metu. Pradėkite nuo mažo krūvio ir jį palaipsniui didinkite.

Jūsų kūnas palaipsniui prisitaikys ir netrukus patys pastebėsite teigiamus pokyčius organizme.

Sakoma, kad tinginys - pažangos variklis. Bet žmogaus organizmui tinginys ir dykinėjimas - mirtis. Kol judame ir lavėjame fiziškai ir dvasiškai, gyvename. Kiekviena nugyventa diena arba ilgina jūsų gyvenimą arba priešingai, atima brangų laiką. Rinktis jums.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder