Vaikų sveikatai palankiausias - gimtasis pajūris

Vaikų sveikatai palankiausias - gimtasis pajūris

Daugybė vaikų ligų gydytojų pripažįsta, kad Lietuvos vaikams geriausia vasarą atostogauti mūsų šalies pajūryje ar prie kokio nors ežero. Bet kasdien oro uostuose pasirengusiuose kilti ir skristi į atostogaujančių lietuvaičių pamėgtus kraštus lėktuvuose tarp suaugusių keleivių visada yra nemažai vaikų, netgi, - kūdikių.

Retas abejoja, jog vasara - palankiausias metų laikas grūdinti vaikus, stiprinti jų imunitetą, o dėl to naudinga nors savaitę kitą pabūti pajūryje. Tačiau dažnai kyla klausimas: kur geriau mūsų mažiesiems - ar prie gimtosios Baltijos, ar prie kurios nors iš svetimų, tolimų, bet visuomet šiltų kraštų jūrų? Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra.

Kauno Dainavos poliklinikos Vaikų ligų skyriaus vyresnioji ordinatorė gydytoja Aldona Tamulevičienė, naujienų agentūrai ELTA pasiteiravus, ar tokios kelionės bei svetimos jūros šalies vaikų sveikatai palankios, sakė: bent metukų nesulaukusio mažylio nevertėtų iš viso atitraukti nuo jam įprastos namų aplinkos. Tačiau dauguma kelionių agentūrų įsuka tėvus į viliotinį, kai pasiūlo didelių nuolaidų šeimoms su mažais vaikais.

„Visoms mamoms ir tėčiams, jei tik jie klausia patarimų, aiškinu, jog vaikų grūdinimas prasideda nuo namų. Mokslinių tyrimų, kurie tiksliai atsakytų į klausimą, kur geriau, neteko aptikti, bet elementaru: vaiko savijautai kur kas palankesnė - sava klimatinė zona. Taip jau mūsų genuose užkoduota. Žinoma, sveika vaikeliui pajūrio oru pakvėpuoti ir prieš saulę kasdien pabūti. Tik tiesioginių jos spindulių mažyliui nereikėtų - verčiau, kai saulutė šviečia pro medžių lapus.

Viskam reikia saiko. Kartų kartos tai žinojo ir vaikus be didelių stresų augino. Tačiau daugelio šeimų gyvenimo būdas dabar smarkiai pasikeitęs. Jauni tėvai visai kitaip į tuos dalykus žvelgia. Nei jie labai galvoja apie kūdikio patiriamą stresą kelionės lėktuvu metu, nei apie adaptaciją svetimoje vietoje. Vežasi lėktuve klykiančius kūdikius, ir patys kankinasi. Gerai dar, jei mama krūtimi savo vaikelį maitina, tai gal bent bėdos dėl kurorto viešbučio maisto kokybės nebus. Beje, ir vanduo kai kur netgi suaugusio žmogaus sveikatai gali kelti rimtų pavojų, to negalima pamiršti", - primena gydytoja A. Tamulevičienė.

Ji pati teigia ne taip seniai keliavusi trumpų atostogų į Egiptą. Lėktuvas, kuriuo skrido nuo Vilniaus iki Hurgados, buvo pilnas vaikų. Ir dauguma jų visą kelią buvo neramūs, verkė, netgi šaukė. O metų pradžioje gydytojai teko gydyti vos kelių mėnesių kūdikį, kuris su tėvais lankėsi Tunise. Grįžo iš tos kelionės, tėvelių teigimu, sveikas, bet paskui sunkiai apsirgo.

„Pavojų yra visokių tuose vadinamuosiuose karštuose kraštuose. Vaikai neretai suviduriuoja, perkaista, o dar visokie hepatitai gali labai didelių sveikatos bėdų pridaryti ir vaikams, ir suaugusiems. Tai aš ir sakau tėvams: jei norit važiuoti atostogauti, - važiuokit. Bet savo mažylį geriau palikit namuose, tegu artimieji laikinai pažiūri. Nes nei jūs, nei kūdikis per atostogas svetimam krašte gerai nesijaus, jeigu vaiką ištrauksit iš jam įprastos aplinkos.

Taip, mažuosius reikia grūdinti, ir tam tinka pajūris. Tiesa, grūdinimas turi prasidėti, kai kūdikis gimsta, nuo pat pirmųjų dienų, kai jis iš komforto patenka į šį, deja, infekcijų kupiną pasaulį. Būtent todėl gydytojai pataria tėvams bent pirmąsias savaites apriboti ir kūdikio lankymą, kad savi ar svetimi suaugę netyčia kokios infekcijos neatneštų", - aiškino Dainavos poliklinikos Vaikų ligų skyriaus vyresnioji ordinatorė A. Tamulevičienė.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder