Dešimtys Žiurkių Seime gerai sugyvena su kitomis būtybėmis

Dešimtys Žiurkių Seime gerai sugyvena su kitomis būtybėmis

Lietuvos Seime šiemet dirbs 15 Žiurkių. Na, bent iki spalio rinkimų. Tuomet jas pakeis kitos Kiaulės, Arkliai, Gaidžiai ar kitokie kinų kalendoriaus simboliai.

Pagal kinų kalendorių, 2020 metai yra Metalinės Žiurkės metai. Kietas metalas suteiks šio ženklo žmonėms saugą, taps stipriu šarvu. Anot astrologų, pravers ir kitos šiam gyvūnėliui priskiriamos savybės - taupumas, greitumas, atsargumas, geras apetitas, užsispyrimas ir kaupimas.

Vaizdžiai kalbant, simpatiška blizgaus, šviesaus metalo, matyt, aliuminio spalvos, o gal visai balta žiurkė vikriai, bet atsargiai zuja ir tempia į savo urvelį įvairias valgomas atsargas. Darbštumu ir apsukrumu uoliai didina mūsų valstybės bendrąjį vidaus produktą (BVP).

Jei žiurkė ir jaučia, kad netoliese vaikšto katinas, vardu ekonominė recesija, užsispyrėlė rastą sūrio gabalėlį vis vien į urvą tempia. O šiaip žiurkė yra visiškai draugiška 2019 m. totemui Geltonajai kiaulei.

Būtų pikta tik tuo atveju, jei kiaulė tiesiog kiauliškai savo metus pratinginiavo. Atrodo ne. Galų gale, jei ir tinginiavo, Seime šio totemo įtaka visai menkutė. Lietuvos Seime, remiantis kinų horoskopu, posėdžiauja tik 5 kiaulės, o žiurkių 15.

Rytuose (Kinijoje, Indijoje) žiurkė laikoma sėkmės simboliu. Nelaimingi namai, kuriose nėra nė vienos žiurkės. Gal ir logiška? Juk žiurkės lanko tik tuos ūkius, kurių aruodai pilni. Kam eiti į neturtingus namus ir badauti?

Dar viena žiurkės savybė - ji moka juoktis. Tai nustatyta moksliškai. Todėl ir Seimo nariai, gimę Žiurkės metais, mielai sutiko ekspertei „Ž“ atskleisti, ar turi žiurkiškų savybių.

Juozas RIMKUS:

  „Taip, esu taupus. O sprendimus priimu greitai, nemėgstu laiko vilkinti ir tuščiai kalbėti. Ar esu atsargus? Be abejo, esu linkęs pasverti bet kokį variantą iš įvairių pusių, pozicijų ir tik tada pasirenku, kaip elgtis. Apetitu nesiskundžiu, valgau viską. Ar esu užsispyręs? Gal iš dalies: jei yra klausimas, kurį reikia spręsti šeimoje ar politikoje - žiūrėk ir parodau „ožiukus“.

Ar mėgstu kaupti daiktus? Yra tokia tradicija iš senų laikų - viską kaupti. Pats save kiek pristabdau, kad jei daikto neprireikė visus metus, reikia jo atsisakyti. Bet vis galvoju - o jeigu tas daiktas dar pravers? Tenka pačiam save tramdyti“.

Ekspertės „Ž“ išvada - vaje, šis politikas 100 proc. atitinka savo totemą. Gal giminaitis?

Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima BAŠKIENĖ:

„Nesu taupi. Atvirkščiai, labai daug išdalinu kitiems, mėgstu dalintis. Taip, esu greitų apsisprendimų šalininkė. Energija ir greiti sprendimai man būdingi. Tiesa, mėgstu pagalvoti, įvertinti visas aplinkybes, bet sprendimus priimu greitai - čia ir dabar. Ar esu valgi? Ne, apetitas vidutiniškas, per darbus ne visada randu laiko pavalgyti... Bet esu užsispyrusi.

Prie Žiurkės reikia pridėti ir tai, kad esu žemaitė, o žemaičiai pasižymi užsispyrimu. Ar mėgstu kaupti daiktus? Kaupiu knygas, prisiminimų archyvus.

Ekspertės „Ž“ pastebėjimas - vaje, susidūriau su netipiška saviške? Ne energingai taupo, bet energingai išdalina kitiems? Matyt, ši žiurkė yra žiurkių Teresė...

Ričardas JUŠKA: 

„Nepasakyčiau, kad esu labai išlaidus, jeigu galima pačiam save pagirti. Sprendimus priimu pakankamai greitai. Ar esu atsargus? Atsargumas yra labai plati sąvoka. Žmogiška prigimtis verčia būti atsargiam.“


O apetitu nesiskundžiate? „Jei mane kas nors sunervina, visiškai negaliu valgyti, - prisipažino R.Juška. - Vieni žmonės, kai susinervina, ima daugiau valgyti, o aš net pakeliui į virtuvę, jei kas sunervina, galiu apsisukti ir grįžti atgal.“ Įdomu, ką šiuo susinervinimo klausimu pasakytų Metalinė žiurkė? Ji turbūt susinervina, kai negali iš pelėkautų ištraukti sūrio. Apetitas dėl to nedingsta. O politikas taip pat prisipažino esąs užsispyręs. Nes pagal Zodiaką yra Jautis.

Ekspertės „Ž“ nuostaba - kaip galima nevalgyti, jei daiktas valgomas?! Be komentarų...


Eugenijus GENTVILAS:

„Esu taupus, bet ne šykštus, galiu draugus net labai privaišinti, paišlaidauti, bet visada pasilieku ir sau, ir savo šeimos reikmėms. Ar greitai priimu sprendimus? Labai įvairiai. Kai dar turiu laiko, stengiuosi viską apgalvoti, bet būna, kad sprendimas turi būti priimtas greitai. Gyvenimas neleidžia laukti.

Ar esu atsargus? Aš iš prigimties esu toks žemaitiškas karštakošis. Nors ir labai stengiuosi, prigimties nepakeisi. Ar turiu gerą apetitą? Nesu rajūnas, smakas, bet pastebiu, kad kuo toliau, tuo labiau mėgstu valgydamas pasigardžiuoti. Anksčiau bet ką greitai suvalgydavau daug negalvodamas, negaišdamas laiko.

Ar esu užsispyręs? Taip, komentarų nereikia. Esu užsispyręs. Bet politikoje ir šeimoje reikia ir lankstumo parodyti. Tačiau genetiškai esu žemaitiškai užsispyręs. Ar tikiu horoskopais? Aš jų neskaitau. Turėjau draugą „pijokėlį“ rašytoją, tai jis norėdamas užsidirbti horoskopus rašė. Patikėkite, horoskopus rašo ir visai nepažįstantys žvaigždžių.“

Ekspertės „Ž“ išvada - oho, koks panašus į mane. Tik gaila, kad netiki horoskopais. Eugenijau, nuliūdinai...

Arvydas NEKROŠIUS prisipažino esąs ypač taupus, tačiau sprendimus priiminėjantis negreitai. Kodėl? Juk delsiant katinas gali suėsti?„Ne, - nesutiko A.Nekrošius, - kiekvieną sprendimą reikia išanalizuoti, pasverti visas alternatyvas ir tik tada nuspręsti.“ Taip politikas netyčia atskleidė ir Metalinei žiurkei artimesnę savybę - atsargumą. Puiku, kad A.Nekrošius atsargus, bet... nelabai valgus! Metalinė žiurkė šiuo klausimu būtų visai kitokios nuomonės. Jei pamatei valgį - tai ir čiupk. O žemaitiško užsispyrimo, kaip pripažino pats pašnekovas, - jam tikrai netrūksta.

Pabaigoje vėlgi išdavė visiškai nežiurkišką savybę: „Ar mėgstu kaupti daiktus? Tikrai ne. Esu labai asketiškas.“

Ekspertės „Ž“ komentaras (su pasibaisėjimo natomis) - nežinau, ar esu žemaitė, gal kinė, bet kaip galima būti skėčiu, atsiprašau, asketu, kai prekybos centruose ir ūkininkų aruoduose tokia prekių gausa? Ypač per žiemos šventes. Aš tai pasistatyčiau ir pasipuoščiau ne vieną, bet dešimt eglučių ir visas apkabinėčiau dešrelėmis, makaronais, kartoninėmis batų dėžėmis, vaškinėmis neuždegtomis žvakėmis ir kitais graužiamais daiktais.

Rasa BUDBERGYTĖ sakė net nežinojusi, kąd kitąmet pagal kinų kalendorių bus Metalinės žiurkės metai.

Na, o dabar patikrinkime, kiek politikė sutampa su savo dangiškuoju totemu. Į klausimą, ar esanti taupi, R.Budbergytė atsakė esanti ne taupi, bet racionali. Per didelio taupumo neturinti. O sprendimus priimanti net labai greitai, bet su tam tikru apdairumu. Atsargumas visgi būtinas.

Kaip su apetitu reikalai? „Net labai gerą turiu, - nusijuokė R.Budbergytė, - valgau viską. Be to, esu užsispyrusi ir nemėgstanti kaupti daiktų. Su metais vis pagalvoju apie didesnes atsargas, bet iš prigimties nesu kaupikė. Mano vyras sako, kad esu per daug linkusi išmesti dar gerus daiktus.“

Ekspertė „Ž“ nepaliauja stebėtis. O gal visgi Seimo ilgauodegiai racionalumą painioja su racionu?

Audronė JANKUVIENĖ prisipažino esanti taupi ir tokia vikri, kad kartais pati paskui save nespėja.

Bet turi ir žiurkėms būdingo atsargumo. Politikė apetitu taip pat nesiskundžianti, o šit paklausta apie užsispyrimą, pasitikslino:

„Kaip tą užsispyrimą suprasti? Gal kartais reikėtų jo daugiau turėti. Labiau linkstu į kompromisus, bet, jeigu kas nors ant uodegos užmina, tada žiurkė parodo dantukus.

Ar mėgstu kaupti? Gražius daiktus kaupti labai mėgstu. Ypač senus papuošalus. Jie nebūtinai brangūs materialine prasme, bet turi turėti savo istoriją, pradedant mano mamos papuošalais.

O kiek žiurkių suskaičiavote Seime? Net penkiolika? Gal kitais metais reikės steigti Žiurkių frakciją?“

Ekspertės „Ž“ užsisvajojęs komentaras - gal ir mane į frakciją priims? Bent po kėde patupėti...

Irena HAASE: 

„Taip, esu taupi. Nepasakyčiau, kad labai greitai priimu sprendimus, dar turiu pagalvoti. Nėra taip, jog nusprendžiu skubotai, per galvą versdamasi. Iš tiesų apetitu nesiskundžiu, nesilaikau ir nesilaikiau jokių dietų, jau nekalbant apie bado dietą. Be to, esu užsispyrusi.

Ar mėgstu kaupti daiktus? Žiūrint, kokius. Kai būna sunkūs laikotarpiai, įvairios blokados, ko nors trūksta, tai vėliau žmonės natūraliai stengiasi ką nors sukaupti. Kad būtų saugiau ir ramiau. Nes ir vaikus auginame, ir vyresni kasmet tampame.“

Ekspertės „Ž“ išvada - teisingai, aš irgi taip elgčiausi.

Artūras SKARDŽIUS:

 „Ne, nesu taupus. Taip, sprendimus priimu greitai, nesvarbu, ar tas sprendimas išbaigtas, ar ne. Blogiau, kai sprendimų priiminėjimas „tempiamas“. Taip blogiau ne tik politikoje, bet ir versle. Ar esu atsargus? Nelabai. Nevengiu rizikos. Ar turiu gerą apetitą? Taip, ir esu visavalgis, nors jaunystėje, kai aktyviai sportavau, 2-3 metus buvau visiškas vegetaras.“ Politikas taip pat prisipažino esąs net labai užsispyręs ir mėgstantis kaupti daiktus.

Ekspertės „Ž“ komentaras - totemas Žiurkė gana netipiškas, bet vikrus. Jei užpultų katinas, labai greitai nuo jo pasislėptų.

Algis STRELČIŪNAS buvo lakoniškas ir į klausimus, ar yra taupus, ar greitai apsisprendžia, ar atsargus, atsakė trimis „taip!“.

Tačiau prisipažino, kad nors ir turi gerą apetitą, šiuo metu šiek tiek susilaiko, nors yra visavalgis. Gal dėl advento? Į klausimą, ar yra užsispyręs, politikas vėl linksmai atsakė „taip!“. O šit apie daiktų kaupimą atsakė visai „nežiurkiškai“: „Daiktų kaupti nemėgstu!“

Ekspertės „Ž“ išvada - šis politikas tikrai moka susikaupti, bet kaip galima nekaupti? Grūdelių, morkyčių, o jei pasiseka, ir sūrio? Atitinka savo totemą apie 90 proc. Aiškiai stokoja kaupimo manijos.

Praeinančių metų simbolio - Geltonosios kiaulaitės - komentaras

Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen:

 „Sekėsi šiemet įvairiai, metai buvo įdomūs, intensyvūs, kupini iššūkių. Man asmeniškai didelis iššūkis - tapau Lietuvos liberalų sąjūdžio pirmininke.

Manau, šiais metais buvo politiškai daug nepamatuotų sprendimų, daug chaoso, bet vis vien metai buvo geri. Tai buvo ekonominio pakilimo metai. O man asmeniškai, kaip mamai, auginančiai vaikus, šie metai buvo tokie pat kaip visi. Su pakankamais rūpesčiais.“

Ekspertės „Ž“ paguodos žodis - astrologai žada, kad žmonėms, gimusiems Kiaulės metais, Žiurkė bus palanki. Tik reikės metų pradžioje gerai pailsėti, gal į šiltesnius kraštus išvažiuoti, o pailsėjus ir sugrįžus - energingai darbuotis. Nes Žiurkė apdovanoja tik tuos žmones, kurie atkakliai, sąžiningai siekia savo tikslų.


Dėl objektyvių priežasčių - motinystės atostogos, komandiruotės, didelis Seimo nario užimtumas, menkas humoro jausmas ar per didelis padėjėjo įtarumas - pavyko prakalbinti ne visas Seimo „žiurkes“. Tačiau galima padaryti bendrą išvadą - visos kalbintos žiurkės, nepriklausomai nuo frakcijų, politinių įsitikinimų, yra vienodai ryžtingos, užsispyrusios ir... draugiškos! Tad laimingų Naujųjų metų! Jums ir mums visiems!

Sidebar placeholder