R. Karpavičiaus šimtamilijoninio palikimo ir gydymo mįslės: ekspertams įtarimų sukėlė ne tik pragula

R. Karpavičiaus šimtamilijoninio palikimo ir gydymo mįslės: ekspertams įtarimų sukėlė ne tik pragula

Mirusio milijonieriaus Raimondo Karpavičiaus ligos istoriją, jam teiktas sveikatos priežiūros paslaugas ištyrę ekspertai pabrėžė ne tik jo sunkią būklę, dėl kurios jis, tikėtina, nesuvokė savo veiksmų.

Abejonių jiems sukėlė ir jo priežiūra po operacijos, pragula, dūrio vieta rankoje.

Per vestuves – sunkios būklės

„Lietuvos ryto“ šaltinių teigimu, dėl labai ryškaus silpnumo R.Karpavičius nebegalėjo vaikščioti, sėdėti. Dėl to ir dėl galimai netinkamos priežiūros nugaroje išsivystė pragula. Informacija apie pragulą į R.Karpavičiaus istoriją įrašyta 2019 metų kovo 31-ąją. 

Tą dieną greitosios medicinos pagalbos automobiliu vėžio alinamas milijonierius buvo atvežtas iš pradžių į Kauno klinikinę ligoninę, o vėliau pervežtas į Kauno klinikas. Buvo praėjusios vos trys dienos po jo ir kaunietės A.Grybauskienės santuokos. R.Karpavičiui buvo įtartas sepsis.

Jis karščiavo, negalėjo pakilti iš lovos, jam skaudėjo kairę koją. Per apžiūrą chirurgas nugaroje pamatė pragulą, o dešinėje rankoje, kur anksčiau buvo kateteris, – paraudimą. Tačiau nei e.sveikatos sistemoje, nei ligos išraše nėra duomenų, kas pacientui tuo metu galėjo į rankos veną įvesti kateterį ir kaip jis buvo prižiūrimas.

Tokias paslaugas gali teikti tik kvalifikuoti sveikatos priežiūros specialistai. Patyrusių ekspertų nuomone, tikėtina, kad sepsis buvo prasidėjęs ar beprasidedantis jau santuokos sudarymo dieną.

Vadinasi, per savo vestuves jaunikis buvo ne tik nevaikštantis – o tai liudija pragula, bet ir sunkios būklės. „Kyla pagrįstų abejonių, kokiomis aplinkybėmis galėjo būti sudaryta santuoka“, – tvirtino ekspertai. 12 nuotr.Ekspertai pripažino, kad šis dokumentas užpildytas netinkamai, dalis įrašų atlikti akivaizdžiai kita nei paciento rašysena, o kitų asmenų įrašai – neteisėti. 

Parašas testamente pasikeitęs

Abejonių ekspertams sukėlė ir testamento sudarymo aplinkybės, nes tikėtina, kad R.Karpavičius negalėjo vaikščioti jau 2019 metų kovo 5-ąją. Per apžiūrą ligoninėje gydytojas nurodė, kad apie 8 centimetrų ilgio ir 5 centimetrų pločio pragula nugaroje susiformavo per tris savaites.

Taigi pirmoji jos stadija atsirado dar kovo 10-ąją, praėjus tik 5 dienoms po testamento pasirašymo. Todėl tikėtina, kad R.Karpavičius tą dieną, kai buvo sudarytas testamentas, jau nevaikščiojo. Stipriai pablogėjusią R.Karpavičiaus sveikatos būklę liudija ir jo pasikeitęs parašas testamente.

Parašo raidės smulkios, kampuotos, rašyta itin stipriai spaudžiant rašiklį prie popieriaus. Toks rašysenos pasikeitimas leidžia manyti, kad jo būklė buvo sunki, ir ekspertams kyla abejonių, ar tuo metu jis suvokė savo veiksmų prasmę.

Vėžys progresavo nevaldomas

Prieš verslininko mirtį jo antrąja žmona tapusi kaunietė Aistė Karpavičienė viešai yra teigusi, kad vėžys buvo suvaldytas. Tačiau įrašai jo ligos istorijoje ir ekspertų išvados liudija ką kita.

2019 metų balandžio 5 dieną R.Karpavičių konsultavęs neurochirurgas patvirtino: vėžys progresuoja, navikas auga. Tą pačią dieną pacientą buvo ištikęs priepuolis, kuris buvo nutrauktas vaistais.

Iš karto po to ligonį apžiūrėjęs neurologas konstatavo, kad jis sąmoningas, bet nekalba, o į klausimus atsako linktelėdamas galvą. R.Karpavičiaus sveikatos būklę tyrusio eksperto iš Šveicarijos tvirtinimu, buvimas sąmoningam ir sugebėjimas bent kiek kontaktuoti su aplinka neturi nieko bendra su veiksnumu ar neveiksnumu.

Medicininėje kalboje „sąmonė“ reiškia tik tiek, kad žmogus nėra be sąmonės. Tai yra tik ligonio būdravimo laipsnio apibūdinimas, neturintis nieko bendra su kitomis aukštomis nervinės veiklos sritimis – trumpalaike ir ilgalaike atmintimi, orientacija vietoje, laike, erdvėje ir savyje, kritiškumu, adekvatumu, socializacija.

Ekspertas savo teiginius iliustravo pavyzdžiu: psichiatrijos stacionare visi pacientai sąmoningi ir kontaktuojantys, bet toli gražu ne visi yra veiksnūs. Kai 2019 metų gegužės 22-ąją R.Karpavičius atsidūrė Kauno klinikose dėl progresuojančios smegenų edemos gydymo, jis jautė silpnumą, valgydamas jau užspringdavo.

Nuo 2019 metų birželio vidurio vėžys progresavo jau nevaldomas, dėl sepsio ir pablogėjusios būklės buvo atsisakyta trečiojo chemoterapijos kurso.

Įtarė netinkamą priežiūrą

Milijonieriaus gydymo istorijoje yra ne viena mįslė. Ekspertai pasigedo duomenų, kur ir kaip jis buvo gydomas po to, kai po smegenų operacijos buvo išrašytas iš Kauno klinikų.

Atsižvelgiant į paciento būklę jam buvo būtina nuolatinė šeimos gydytojo ir bendrosios praktikos slaugytojo komandos priežiūra tarp gydymo epizodų ligoninėse. Tolesniam gydymui jam buvo skirtos lašelinės infuzijos, vaistai injekcijomis, receptiniai vaistai.

Ekspertų nuomone, duomenys apie pacientui suteiktas pirminės sveikatos priežiūros paslaugas arba buvo neteisėtai ištrinti iš e.sveikatos sistemos, arba į ją neįrašyti, arba tokios paslaugos nebuvo teikiamos, arba teiktos nelegaliai.

„Faktas, kad paciento būklė labai greitai blogėjo ir išsivystė pragula kryžkaulio srityje, sukelia pagrįstų abejonių, ar pacientu buvo tinkamai rūpinamasi ir laikomasi visų paskyrimų ir rekomendacijų grįžus iš ligoninės“, – patvirtino vienas didelę patirtį turinčių ekspertų, kuris išsamiai ištyrė R.Karpavičiaus ligos ir gydymo istoriją.

Tarp liudytojų neliko politikos patriarcho 

Vilniaus miesto apylinkės teisme nagrinėjamoje byloje dėl R.Karpavičiaus testamento pripažinimo negaliojančiu liepos 20 dieną buvo nutarta kviesti į būsimus posėdžius po 8 liudytojus iš kiekvienos šalies pateikto sąrašo.

Atsakovai Aistė Karpavičienė ir H.Karpavičius pageidavo, kad jų liudytojai nebūtų viešinami, bet teismas nustatė, kad toks prašymas yra netikslingas ir neaktualus.

„Lietuvos ryto“ žiniomis, tarp į uždarus posėdžius kviečiamų liudytojų nebėra profesoriaus V.Landsbergio pavardės. „Lietuvos rytui“ jis pripažino, kad liudyti jo paprašė našlė Aistė Karpavičienė.

Publikuotas interviu su politikos patriarchu taip papiktino H.Karpavičių, kad pastarasis buvo teismui pateikęs skundą, bet jis buvo atmestas. Šioje civilinėje byloje pateiktos medicinos ekspertų išvados pasieks ir pareigūnus, kurie Kaune vykdo ikiteisminį tyrimą dėl galimo didelės vertės turto užvaldymo.

„Ekspertų išvados leidžia pagrįstai įtarti, kad medikė, kuri buvo atsakinga už R.Karpavičiui sudaryto gydymo plano laikymosi kontrolę, galimai netinkamai atliko profesines pareigas.

Vertintini ir kitų dviejų asmenų veiksmai – ar jie, veikdami R.Karpavičiaus pasirašyto notarinio įgaliojimo pagrindu, atlikdami ambulatorinį gydymą dėjo maksimalias atidumo, rūpestingumo ir atsargumo pastangas.

Todėl specialistų išvados artimiausiu metu bus pateiktos ikiteisminio tyrimo institucijoms ir prašoma įvertinti, ar konkrečių asmenų veiksmais nebuvo padaryta nusikaltimų žmogaus laisvei, valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams“, – teigė advokatas Arturas Jušinskis.

Rado svarbių dokumentų

Tarp asmenų, kurie galėjo veikti su kauniete Aiste Grybauskiene, kuri prieš milijonieriaus mirtį mįslingomis aplinkybėmis tapo jo antrąja žmona, byloje minimas ir kaunietis advokatas Š.Mickevičius.

R.Karpavičiaus artimųjų pareiškime, kurį yra gavusi Kauno apygardos prokuratūra, minimas ir Š.Mickevičiaus brolis Mindaugas Mickevičius – bendrovės „Diena Media News“ akcininkas.

Ši žiniasklaidos įmonė anksčiau priklausė bankininko V.Romanovo įmonių grupei. Kontrolinį jos akcijų paketą 2014 metų vasarą įsigijo įmonė „Sunra“, o jos akcininkas – komanditinė ūkinė bendrija „Sunra Investment“.

Jos komanditorius buvo Silvestras Akromas, buvęs V.Romanovo verslo bendražygis. 2016 metų pavasarį S.Akromas bendrijos komanditoriaus teises perleido M.Mickevičiui. Bendrovei „Diena Media News“ buvo iškelta restruktūrizacijos byla. Prieš ją iškeliant 2015 metais skolos siekė 2,32 mln. eurų.

Su kreditoriais bendrovė turėjo atsiskaityti iki 2020 metų vasario. „R.Karpavičius pabendraudavo su M.Mickevičiumi, man buvo net keletą kartų užsiminęs, jog jiems reikėtų duoti užsidirbti, užsakyti reklaminių straipsnių, kad jie turėtų pinigų“, – patvirtino tuometis įmonės „Marijampolės pieno konservai“ komercijos direktoriaus pavaduotojas A.Grinevičius.

Tik jam neteko girdėti, kad iš „Marijampolės pieno konservų“ būtų pervesta didelė finansinė parama į „Diena Media News“. Tačiau apie tokią galimą paramą kalbėjo pirmoji R.Karpavičiaus žmona Audronė Karpavičienė: „Manau, kad jie gavo nemažai pinigų iš mano buvusio vyro.“

R.Karpavičius turėjo dvi lengvatinio apmokestinimo įmones, registruotas užsienyje, – „Dairy Trading LLC“ ir „RKH Holding LTD“. Po R.Karpavičiaus mirties Audronė Karpavičienė namuose surado svarbių dokumentų, įrodančių, kad finansinius pavedimus iš šių lengvatinio apmokestinimo įmonių atlikdavo bankininkas iš Šveicarijos.

Mirusio milijonieriaus pirmoji šeima įtaria, kad broliai Mickevičiai, veikdami su A.Grybauskiene, galėjo siekti apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą. Kai R.Karpavičiui smogė smegenų vėžys ir nuo jo nesitraukė A.Grybauskienė, į banką buvo kreiptasi dėl elektroninių prisijungimo priemonių.

Fotografavosi su turtuoliu

Kad A.Grybauskienė ir Š.Mickevičiaus brolis buvo pažįstami jau seniai, liudija ir jų viešai publikuota nuotrauka, daryta per Šv.Pranciškaus dienos minėjimą Kaune 2015 metų spalio pradžioje.

 

Viešai skelbtos ir A.Grybauskienės, ir M.Mickevičiaus nuotraukos su R.Karpavičiumi darytos toje pačioje aplinkoje. Nuotr. iš asmeninio albumo

O 2016-ųjų pradžioje A.Grybauskienė buvo tituluota Metų kauniete. Šį renginį organizavo „Diena Media News“.

Kai 2019 metų rugpjūčio 9-ąją Kauno klinikose užgeso R.Karpavičiaus gyvybė, viename šios bendrovės leidinių buvo įdėtas ilgas nekrologas su užuojauta Aistei Karpavičienei ir broliui H.Karpavičiui. Jį pasirašė M.Mickevičius.

„Lietuvos rytui“ paskelbus pirmuosius tyrimus apie kovą dėl R.Karpavičiaus palikimo kaunietė našlė davė viešą interviu apie pažintį su milijonieriumi ir bendrą jų nuotrauką. Toje nuotraukoje jie sėdi ant rudos odinės sofos prie nedidelio stalo.

Toje pačioje aplinkoje nuotrauką su R.Karpavičiumi socialiniame tinkle yra paskelbęs ir M.Mickevičius.

Abi nuotraukos galėjo būti darytos tuo pat metu, nes sutampa ne tik aplinka, bet ir R.Karpavičiaus apranga, avalynė. Milijonieriaus pirmoji šeima svarstė, kad galbūt taip siekta turėti įrodymų apie artimą kaunietės ryšį su milijonieriumi?

Aistė Grybauskienė - Karpavičienė. Prieš verslininko mirtį jo antrąja žmona tapusi kaunietė Aistė Karpavičienė viešai yra teigusi, kad vėžys buvo suvaldytas. Tačiau įrašai jo ligos istorijoje ir ekspertų išvados liudija ką kita.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder