Šeima siūloma laikyti sutuoktinius, nepriklausomai nuo to, ar jie turi vaikų

Šeima siūloma laikyti sutuoktinius, nepriklausomai nuo to, ar jie turi vaikų

Šeimos politikos pagrindų įstatymo projekte siūloma iš naujo apibrėžti šeimos sąvoką. Šeima būtų laikomi sutuoktiniai, jų vaikai (įvaikiai), kuriuos jie turi pareigą auklėti ir išlaikyti, bei sutuoktiniai, nepriklausomai nuo to, ar jie turi vaikų, ar ne.

Šeimos nariais būtų laikomi ir vaikai - tiek sutuoktinių bendri, tiek vieno iš sutuoktinių, kuriuos sutuoktiniai ar vienas iš jų, pagal dabar galiojančią tvarką, turi pareigą auklėti ir išlaikyti.

Tikimasi, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Vyriausybei teikiamas Šeimos politikos pagrindų įstatymo projektas sustiprins šeimos pozicijas visuomenėje ir suteiks galimybę šeimoms dalyvauti kuriant šeimos politiką.

Anot įstatymo iniciatorių, šis įstatymas suteiks galimybių šeimoms dalyvauti formuojant ir įgyvendinant šeimos politiką. Taip siekiama šeimą pripažinti šeimos politikos subjektu. Iki šiol šeima, pasak SADM, dažniausiai buvo traktuojama kaip valstybės klientas, kuriam reikalinga valstybės pagalba ir globa. Tuo tarpu šis įstatymas paskatins šeimas aktyviai dalyvauti sprendžiant šeimos politikos klausimus, kuriant šeimai palankią aplinką, apimančią įvairias visuomenės gyvenimo sritis.

Šiuo tikslu numatoma įkurti Nacionalinę šeimos tarybą ir visuomeniniais pagrindais savivaldybėse veikiančias institucijas, kurios užtikrintų, kad būtų atsižvelgiama į šeimų požiūrį, išsakomą per šeimų ir su šeimomis dirbančių organizacijų atstovus.

SADM pastebi, kad pristatant šį įstatymo projektą visuomenėje pasigirsta įvairių svarstymų ir susirūpinimų. Vienas iš jų - ar šis įstatymas į paribį nenustums ne santuokoje gyvenančių tėvų su vaikais, išsiskyrusių tėvų auginamų vaikų.

"Šie būgštavimai neturi realaus pagrindo. Priešingai, šio įstatymo projekte pabrėžiama, kad valstybės ir savivaldybių institucijos, formuodamos šeimos politiką, turi užtikrinti kiekvieno žmogaus nediskriminavimą dėl jo šeiminės padėties. Be to, ir Konstitucijoje įtvirtinta, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o ši nuostata turi būti įgyvendinama per nuoseklią, konceptualią, kompleksišką šeimos politiką. Būtent ministerijos parengtame Šeimos politikos pagrindų įstatymo projekte yra nusakomi jos kūrimo pagrindai, principai bei struktūra", - teigia SADM.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder