Medicinos pažanga
Pacientę operavęs traumatologas ortopedas Viktoras Jermalajevas mūsų dienraščiui sakė, kad artroskopinių klubo sąnario operacijų Lietuvoje atlikta vos keletas.
Tiek peties, tiek kelio sąnariai šalies gydymo įstaigose jau seniai operuojami pritaikius mažai invazinės chirugijos metodą.
Klubo sąnarį itin sudėtinga operuoti dėl jo struktūros.
Operuojant klubo sąnarius įprastu būdu, tenka daryti iki 10 cm lanko formos pjūvį. Dėl didelio pjūvio pažeidžiami audiniai, todėl galimos komplikacijos.
"Kai operuojant klubo sąnarius naudojamas artroskopas, padaromi trys vieno centimetro pjūviai, - aiškino specialistas. - Pro mažytį plyšį, nepažeidžiant audinių, tik liečiant skaidulas, į klubo sąnarį įleidžiamas artroskopas, prie kurio yra sukonstruotas šviesolaidis ir optika. Prietaisas prijungiamas prie vaizdo kameros, operacija stebima televizoriaus ekrane."
Gydytojas V. Jermalajevas akcentavo, kad artroskopinės operacijos pažangios dar ir tuo, jog taikant šį metodą šimtu procentu yra nustatoma priežastis, kodėl pacientui sutrikusios sąnario funkcijos.
Devyniolikametei ligos priežastis taip pat buvo diagnozuota tik atroskopinės operacijos metu. Kad klubo sąnario funkcijos sutrikusios dėl jame esančios kremzlės atplaišos, neparodė ne tik kompiuterinė tomografija, bet ir branduolinio magnetinio rezonanso tyrimas.
Jūratė MAZAJEVA
Rašyti komentarą