Humanitaras, balansuojantis tarp bedarbystės ir kūrybos

Humanitaras, balansuojantis tarp bedarbystės ir kūrybos

Senąją baltų religiją ir mitologiją tyrinėjantis jaunas Klaipėdos mokslininkas Žydrūnas Vičinskas "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai nominuotas už mokslo populiarinimą, visuomeninę ir edukacinę veiklą, akademinius pasiekimus, Klaipėdos universiteto ir miesto vardo garsinimą, Mažosios Lietuvos etninės kultūros puoselėjimą, tačiau šiuo metu oficialiai yra bedarbis.

"Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai gauti esate pasiūlytas trečią kartą. Kaip jaučiatės?

Seniai supratau, jog pats dalyvavimas - paskata. Ačiū už pasitikėjimą ir palaikymą Klaipėdos universiteto kolegoms, kurie šiemet mano kandidatūrą pasiūlė konkurso organizatoriams, ir, žinoma visiems, kurie iššvaistė savo vienetinio gyvenimo minutę balsuodami. Dėkoju!

Kokius savo darbus, pasiekimus per pastaruosius metus pats labiausiai vertinate, didžiuojatės?

Išskirčiau tris dalykus. Pirmiausia, džiaugiuosi, kad sėkmingai pavyko apginti ketverius metus brandintą disertaciją.

Antra, remiantis disertacija mano parengtas mokslinio darbo projektas laimėjo Lietuvos mokslų akademijos organizuojamą geriausio 2018 m. mokslinio darbo vardą humanitarinių mokslų srityje. Valstybinė lietuvių kalbos komisija jį pripažino kaip taisyklingiausia ir stilingiausia kalba parašytą mokslinį darbą.

Svarbus man įvykis buvo egzaminas, kuriame neseniai pirmąkart dalyvavau ne kaip studentas, o kaip egzaminatorius. Keistas jausmas, bet man patiko.

Šių metų pavasario semestre baltų mitologijos kursą (anglų kalba) dėsčiau dviem studentams. Veikiausiai, galvojate, kodėl tiek mažai? Manau, jog šiandieniniame kontekste tai beveik retorinis klausimas, dėl to neieškosiu konkrečių atsakymų. Galiu nebent pasakyti, kad ruoštis paskaitoms bei egzaminui buvo įdomi ir naudinga patirtis, kurią vertinu teigiamai.

Kokie darbai, idėjos šiuo metu jums yra svarbiausi, kam skiriate daugiausia laiko?

Paradoksas, bet šiuo metu esu bedarbis. Klaipėdos universitete jaunesniuoju mokslo darbuotoju dirbau laikinai, sutartasis laikas baigėsi birželio 28 d. Taigi, ponios ir džentelmenai, šią vasarą esu laisvo oro direktorius - nieko nedirbu. O kalbant rimtai, nuo rugsėjo 2 d. vėl turėčiau užsiimti moksline veikla Klaipėdos universitete. Atrodo, taip ir bus.

Tačiau vietoje nestoviu, susirandu veiklos arba ji susiranda mane. Šiuo metu padedu ruoštis Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro rengiamam tarptautiniam festivaliui "Lauksnos", kurio metu Klaipėdą užplūs įspūdinga kultūros banga iš Lietuvos ir viso pasaulio.

Dar daugiau - mano žiniomis, didžioji dalis festivalyje pristatomų tradicijų yra įtrauktos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą. Žodžiu, renginys - aukso vertės. Dėl to, naudodamasis proga, visiems klaipėdiečiams rekomenduoju išlįsti iš namų, arba atsiplėšti trumpam nuo jūros ir pamatyti festivalį "Lauksnos", kuris vyks liepos 11-14 d. (daugiau informacijos - www.lauksnos.lt).

Būtų nuodėmė nepasigrožėti pasaulio kultūromis, kai šios pačios atvyksta į Klaipėdą, o visi planuojami renginiai - nemokami. O kai pastarasis folkloro festivalis pasibaigs, viliuosi turėsiąs šiek tiek laiko toliau rengti savo pirmąją monografiją. Trumpiau tariant, humanitaro kelias visuomet balansuoja virš dviejų gilių bedugnių: bedarbystės ir kūrybos.

Jeigu stipendiją laimėtumėte, kam ją panaudotumėte? Ko palinkėtumėte kitiems konkurso dalyviams?

Stipendijos aš nelaimėsiu, kaip žinia, dalyvauju jau trečią kartą, tad šioje srityje esu gana patyręs (naivumas jau seniai išgaravo). Tam, kuris laimės, noriu nuoširdžiai palinkėti visokeriopos sėkmės, pateisinti visų Klaipėdos miesto žmonių lūkesčius!

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder