„Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendija - laivų inžinieriui

„Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendija - laivų inžinieriui

Antradienį įteikta penktoji "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendija. Šiemet speciali konkurso komisija nusprendė 4 tūkst. eurų vertės apdovanojimą skirti 25 metų laivų inžinieriui, pirmo kurso doktorantui Lukui Norkevičiui.

NETIKĖTA. "Tikrai netikėta, net sunku rinkti žodžius. Pasistengsiu nenuvilti ir parodyti, kad buvau vertas šios stipendijos", - apdovanojimų ceremonijos metu nedaugžodžiavo stipendijos laimėtojas, jaunasis inžinierius Lukas Norkevičius.

"Tikrai netikėta, net sunku rinkti žodžius. Mano akimis, kiti kandidatai kur kas stipresni už mane. Tikiu, jog ši stipendija man suteiks daugiau paspirties ir atsakomybės, pasistengsiu nenuvilti ir parodyti, kad buvau to vertas", - apdovanojimų ceremonijos metu nedaugžodžiavo jaunasis inžinierius.

Nori sumažinti oro taršą

Stipendiją jaunuolis žada skirti mokslinei veiklai. Kadangi L. Norkevičius yra doktorantas, antrais ar trečiais studijų metais jam bus privaloma trijų mėnesių mokslinė stažuotė užsienyje, reikės atlikti savo tyrimą.

L. Norkevičiaus disertacija skirta tyrimams, kurie leistų uostamiesčio jūrų vilkikuose panaudoti suskystintąsias gamtines dujas ir gerokai sumažinti oro taršą. Vaikinas turi galimybę studijuoti užsienyje, tačiau nori likti Lietuvoje ir savo žinias pritaikyti Klaipėdos uoste.

Iš Rietavo kilęs vaikinas vaikystėje lankė meno mokyklos smuiko klasę. Vis dėlto vaikiną labiau traukė matematika, braižyba, tad 10 klasėje apsisprendė sukti inžinieriaus keliu. Klaipėdos universitete studijavo laivų inžineriją, gavo bakalauro laipsnį, baigė laivų projektavimo ir statybos magistro studijas.

Prisideda prie Klaipėdos krašto kūrimo

Kuriam dalyviui skirti 4 tūkst. eurų vertės stipendiją sprendė speciali komisija, kurią sudarė "Švyturio-Utenos alaus" generalinis direktorius Rolandas Viršilas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir dienraščio "Vakarų ekspresas" vyriausiasis redaktorius Gintaras Tomkus.

"Mūsų apdovanojimas pavadintas "Švyturio" Klaipėdos ateities stipendija", tad logiška, kad jis atitenka žmogui, kuris kuria Klaipėdą ir savo ateitį glaudžiai sieja su šiuo miestu. Neįsivaizduojame Klaipėdos be uosto ir laivų, o ateities - be aplinkai draugiško ir ekologiško transporto, todėl buvo sunku įsivaizduoti ir Luko Norkevičiaus be "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendijos", - kalbėjo R. Viršilas.

V. Grubliauskas neslėpė, kad nuspręsti, kuris dalyvis verčiausias gauti stipendiją, buvo gana sudėtinga - visi finalininkai to verti: "Stiprėti, kilti ir augti miestas gali tik paskui tuos, kurie yra priekyje, todėl kiekvienas dalyvis yra vertas šio apdovanojimo. Be abejo, visi "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendijos finalininkai - labai skirtingi. Skiriasi jūsų interesai bei požiūriai į daugelį dalykų. Tačiau vienas dalykas juos neabejotinai vienija - jie visi savo talentu jau dabar prisideda prie Klaipėdos miesto ir krašto kūrimo, garsinimo. Kiekvieno jų indelį jau pastebėjo ir įvertino miesto bendruomenė, o tai svarbiausia."

G. Tomkus pasidžiaugė, kad renginyje dalyvauja ne tik šiųmečio konkurso finalininkai, bet ir visi ankstesnių metų stipendininkai. "Praeina metai, kiti, ir tų žmonių nelieka, jie užsimiršta. O šiame konkurse mūsų būrys ateityje tik augs!" - entuziastingai kalbėjo G. Tomkus.

Įteikta penktoji stipendija

"Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendija kasmet įteikiama aktyviam ir talentingam klaipėdiečiui. Šiemet įteikta stipendija - jau penktoji, Anksčiau šį apdovanojimą yra gavusi pianistė Adelė Daunoravičiūtė, solistas Steponas Zonys, kino kūrėjas Arūnas Eimulis, menininkė Agnė Kišonaitė. Pastarieji trys stipendijos laimėtojai dalyvavo ir šiųmetinėje apdovanojimų ceremonijoje.

Be L. Norkevičiaus, šiųmetės "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendijos finale dalyvavo dar devyni pretendentai: aktorius, vienas iš klounų teatro studijos "Dulidu" įkūrėjų Liudas Vyšniauskas, mokslininko karjeros Kembridžo universitete siekiantis Gilbertas Umbražūnas, elektronikos ir informacinių technologijų specialistas Rytis Zubernius, Klaipėdos jaunimo teatro aktorius, atlikėjas, dainų kūrėjas Gytis Šimelionis, kino režisierė Emilija Riviere, režisierius, vienas iš teatro "ŠouXmas" įkūrėjų, Domininkas Malajavas, muzikantas ir iliustratorius Karolis Rupkus, perspektyvus buriuotojas, laivavedybos studentas Dominykas Kneižys. Visi jie buvo apdovanoti gėlėmis ir dienraščio "Vakarų ekspresas" prenumeratomis.

Švyturio" aludariai "Švyturio Klaipėdos kilmės fondą" įsteigė 2012 metais. Fondas remia uostamiesčio kultūros, meno projektus, bendruomenės programas.

Sidebar placeholder