Arvydas Vaitkus: Galime sukurti tokį parką, kuriame komfortiškai jausis kiekvienas

Įvyko miesto valdžios atstovų ir Skulptūrų parko rekonstrukcijos darbus vykdančios įmonės „Plungės lagūna“ specialistų susitikimas. Susitikime, kuris vyko pačiame Skulptūrų parke dalyvavo ir projekto architektė Margarita Ramanauskienė.

Archyvų nuotr.

Itin džiugu, kad susitikimo metu vyko atvira ir konkreti diskusija dėl rekonstrukcijos darbų. Iš rangovų išgirdome aiškius pastebėjimus dėl tam tikrų projekto dalių bei galėjome dar kartą pakartoti per du paskutinius metus išsakomus savo nuogąstavimus dėl svarbių parko želdinių išsaugojimo perspektyvų.

Susitikimo metu projekto rangovai pateikė ir atsakymus dėl abejonių keliančios koncertinės terasos įrengimo. Specialistai patvirtino, kad daugiau nei keli šimtai gręžtinių polių, kurie reikalingi šios terasos pamatams, gali pažeisti ąžuolų alėjos medžių šaknis ir taip ateityje pakenkti šių šimtamečių augalų gyvavimui.

Nuoširdžiai tikiuosi, kad šiuos ir kitus pastebėjimus išgirdo ir projekto iniciatoriai, kurie atsižvelgs į išsakytas mintis koreguodami dabartinį rekonstrukcijos projektą.

Susitikimo metu rangovai taip pat išsakė mintį, kad tokios atviros diskusijos, skirtingai nei viešumoje teigia tam tikri vietos politikai, nekenkia projektui ir jo nestabdo, o kaip tik leidžia pasiekti geresnių rezultatų ir labiau įsigilinti į problemines vietas. Svarbu turėti aiškumą.

Privalome suprasti, jog tai yra vienintelis didelis parkas miesto centre, kuris atlieka ir miesto centrinės dalies plaučių funkciją, todėl jame laisva ranka mojuoti kirviu ar greituoju būdu prastūminėti neapgalvotus architektūrinius sprendimus yra neatsakinga.

Juk tai nėra elementarios statybos, kur ne taip kažką pastačius galėsi tuoj pat nugriauti ir perstatyti. Čia kiekvieno blogo sprendimo kaina yra matuojama mažiausiai dešimtmečiais.

Todėl plati ir geranoriška diskusija ateityje mums gali padėti sukurti tokį parką, kuriame komfortiškai jausis kiekvienas miesto gyventojas ir Klaipėdos svečias.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder