Puikiai prisimenu, kad kai po Eurolygos finalo paskutinį kartą žiūrėjau antrojo prezidento rinkimų turo rezultatus, Vilijos Blinkevičiūtės pavardės ten nebuvo.
Taip, ji buvo daug kur: visose įmanomose televizijos ir radijo studijose, prezidento rinkimų štabe, visiems, kurie norėjo ir kurie nelabai norėjo dalino interviu, kuriuose kartojo savo amžinąją mantrą „kaip Lietuvos žmonės pasakys".
Ypač smagu buvo matyti, kaip ji vartėsi iš gaidžio, spaudžiama atsakyti, ar keis riebų ir sotų Europarlamentaro mandatą į dalyvavimą Lietuvos seimo rinkimuose.
Klausiantieji, kaip ir mes visi puikiai žino atsakymą į šį klausimą, tačiau negalima atsakyti sau malonumo dar kartą išgirsti, kaip Lietuvos pensininkų motina seks mums pasakas, kokiu būdu ji Europarlamente toliau (ne)duos „Lietuvos žmonėms" daug daugiau naudos.
Turiu jums prisipažinti, kad tetos Vilijos „standup'ai" jau niekuo nenusileidžia mano mėgstamo, bet mūsuose netoleruojamo Pavel Volia pasirodymams.
Tikiuosi, ji ir toliau mus, „Lietuvos žmones" juokins, pasakodama pasakas apie savo Europarlamente nuverstus oro kalnus ir šauniai stumdomą vandenį.
Įsivaizduoju, kad paėjus kelioms dienoms ir nuslūgus emocijoms jūs laukiate minčių apie antrąjį prezidento rinkimų turą.
Sporto komentatoriai dažnai teigia, kad pats sunkiausias darbas jiems būna tuomet, kai vienas iš varžovų yra aiškiai stipresnis už kitą.
Na kas iš jūsų norėtų komentuoti krepšinio rungtynes, kurių galutinis rezultatas, nuaidėjus finalinei sirenai yra 74:24?
Tik toks stiprus žmogus, kaip Šarūnas Jasikevičius po pralaimėtų rungtynių dėl trečios vietos Eurolygoje nebijo pripažinti tiesos: „Dabar tai absoliutus šūdas.
Kai vasarą sėdėsi kur nors pliaže ir galvosi, manau, būsi patenkintas tuo, ką padarei."
Jei Šarūnas būtų politikas, jis tikriausiai pasakytų, kad ketvirta vieta Eurolygoje, kaip 24:74 yra puikus rezultatas.
Arba pakomentuotų trigubą balsų skirtumą taip, kaip jį pakomentavo antrą kartą prezidento rinkimuose sutriuškinta Ingrida Šimonytė: „Kaip ir 2019 metais, pasaulis neapsivertė aukštyn kojomis, kažkuria prasme esame ten, kur buvome iki rinkimų batalijų."
Bet mes visi žinome, kad likimas ten, kur buvai šiais laikais reiškia ėjimą atgal.
Labai nenoriai tokius apgailėtinus premjero rezultatus komentavo ir užsakomieji dvaro politikai.
Štai antraisiais konservatorių partijos namais tapusio Nacionalinio transliuotojo studijoje viešėjęs uolus dvaro aptarnautojas Mažvydas Jastramskis, atsakydamas į žurnalisto klausimą, kokį signalą siunčia patiems konservatoriams toks rezultatas (ekrane tuo metu degė skaičiai 82,97% : 17,03%), net nesusimąstydamas rado privalomą pozityvą: „Kol kas siunčia tokį signalą, kad jei už juos tiek balsuotų balsų seimo rinkimuose, būtų visai neblogas rezultatas."
Tokios demagogijos tikriausiai galima išmokti tik Olego Šurajevo vardo VU TSPMI, kuriam atstovauja ne tik šis iškilus mokslininkas, bet ir daugelis kitų „ekspertų", LRT studijose išsipirkusių savo vietas taip pat, kaip mano šviesios atminties močiutė ją buvo išsipirkusi Karmelitų bažnyčioje Kaune.
Antrasis turas buvo toks nykus ir neįdomus, koks galėtų būti Lietuvos ir Brazilijos futbolo rinktinių mačas.
Tačiau paieškojus, įdomių momentų galima rasti net čia.
Gitanas Nausėda laimėjo visose 60 šalies savivaldybių, ko nėra buvę prezidento rinkimuose, tačiau kai kurios jų šiam kandidatui atidavė rekordinį balsų skaičių.
Pats įdomiausias rezultatas užfiksuotas Šalčininkų savivaldybėje, kurioje prezidentas surinko 90,05 procento balsų, o Ingrida Šimonytė šioje savivaldybėje gavo vos 5,04 procento balsų. Galvoju, ar Šalčininkų gyventojai LRT nežiūri, ar jie turi imunitetą konservatorių propagandai?
Gitanas Nausėda įveikė savo varžovą rekordine persvara. 2019 metais antrajame ture už jį balsavo 65,68 procento rinkėjų, o 2009 metais prezidento rinkimus laimėjusi Dalia Grybauskaitė surinko 69,09 procento balsų.
Tikriausiai mažai kas pamena, kad 2014 metų rinkimuose KGB Dalia rungėsi su Zigmantu Balčyčiu, kuris net nedėdamas jokių pastangų surinko 40,14 procento balsų.
Kad konservatorių kandidatė buvo sutriuškinta, rodo dar keli skaičiais paremti faktai. Įdomu, kaip konservatoriai ir dvaro politologai savo rinkėjams galės paaiškinti, kad 2019 metais antrame ture buvo surinkta 440 tūkstančių balsų, o dabar liko tik 270 tūkstančių?
Arba tai, kad jų kandidatė Ingrida Šimonytė net savo tvirtovėje Vilniuje antrame ture gavo tik 43,42 procento, o niekaip konservatorių jau ilgokai neužvaldomame Kaune - vos 29,62 procento balsų?
O ką reiškia žinia, kad antrame ture, likus vos dviems kandidatams, ji net nesurinko savo pirmame ture pasiekto rezultato?
Štai jums įrodymas: I turas - 288 774 balsai; II turas - 284 384 balsai.
Optimizmo neprarado tik su trumpu ir draugišku vizitu į Lietuvą atvykęs Ukrainos interesus pasaulyje atstovaujantis užsienio reikalų anūkas bei Ingridą Šimonytę iškėlusios valdančiosios Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų lyderiu taip ir netapęs Gabrielius Landsbergis.
Jis teigė, jog Šimonytė įrodė, jog rinkėjų pasitikėjimą ji turi, todėl mano, kad būtent ji galėtų vesti TS-LKD sąrašą Seimo rinkimuose, kurie vyks spalio mėnesį.
Galimai jis matė tik ambasados Belgijos Karalystėje Briuselyje balsavimo rezultatus, kur jo kandidatė surinko 76,77 procento balsų, o Gitanas Nausėda tik 22,79 procento.
Negana to, kažkodėl partijos lyderiu vis dar dėl pavardės nominuojamas Lietuvos anūkas nr.1, praėjus kelioms dienoms po rinkimų žurnalistams pakomentavo, jog po rinkimų susiklosčiusi situacija gali būti traktuojama kaip sėkminga Tėvynės sąjungai, nes „ketvirtis rinkėjų pagal padarytas tam tikras analizes rodo, kad nubyrėjimo, praradimų nesame patyrę.
Tai yra labai svarbi žinia.
Turėjome galimybę aptarti ir į tą konkurencinį lauką aktyvų, prieš rinkimus besiformuojantį."
Persikelkime į nugalėtojo rinkimų štabą. Noriu jūsų, mieli skaitytojai, paklausti dar vieno dalyko.
Ar tik aš vienas, tarpuose tarp puikaus Eurolygos finalo transliacijos stebėjęs Gitano Nausėdos štabe susirinkusius žinomus ir nežinomus veidus bei matydamas jų reakcijas, pajutau iš ekrano sklindantį stiprų vazelino kvapą?
Nežinau, ar jau sukurta technologija, per televiziją perduodanti kvapus, bet vakar aiškiai tą pajutau.
Guminės nuolatinių subinlaižių iš namų atsineštos šypsenos ir akivaizdžiai laimėtojui nuobodūs ditirambai truko kankinamai ilgai.
Ir tuomet savo paskyros komentaruose aptikau anekdotą, kuris atspindi vakar matytą vaizdą ir tuo pačiu yra lyg rimtas perspėjimas Gitanui Nausėdai.
Štai jo turinys:
Nueina didelis viršininkas pas daktarus pasitikrinti sveikatos, tie jį apžiūri ir mato, kad nėra analinės angos.
- Kaip taip gali būti? - klausia jo nustebę daktarai.
- Užlaižė, - ramiu balsu atsako didelis viršininkas.
Ketveri metai neįtikėtinos arogancijos, bukaprotiško užsispyrimo ir absoliučios nekompetencijos, skirstymo į teisingus ir neteisingus, savus ir svetimus, daugelio Lietuvos žmonių žeminimas ir niekinimas davė rezultatus, kurie sekmadienio vakare pagaliau pavirto skaitine išraiška.
Tai yra visų mūsų, besipriešinančių tvirtai suręstai ir sunkiai pajudinamai sistemai pasiekimas. Vertinkime tai bei savo pastangas ir nenustokime priešintis.
Juk rudenį vyks labai svarbūs rinkimai į seimą.
„Ir tik žmonija gali pakeisti istorijos raidą", - sakė mums visiems gerai žinomas Michel de Nostredamus, gyvenęs 1503-1566 metais.
Už nuomonių skiltyje paskelbtą poziciją atsako autorius. Nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos pozicija
Rašyti komentarą