Nepavykus "blitzkriegui", karas virto pozicine kova. Dabar iš esmės abi pusės suinteresuotos atokvėpiu, t. y. "paliaubomis".
Išlaikyti informacinį vakuumą Rusijoje kasdien darosi vis sunkiau.
Niekas neskubėjo paruošti visuomenės sąmonės tikriesiems nuostoliams. Tačiau informacija apie tikruosius nuostolius, kurie skaičiuojami tūkstančiais, pamažu tampa vis labiau prieinama
Putinas ir jo aplinka pateko į JAV spąstus
Putinas ir jo aplinka negali nesuprasti, kad pateko į savo pagrindinio geopolitinio varžovo - JAV, kurioms naudinga vilkinti konfliktą ir sistemingai didinti sankcijas Rusijai, spąstus.
Dėl to Rusija vis labiau tolsta technologiniu požiūriu ir praranda bet kokias galimybes ne tik vystytis, bet net ir atsigauti.
Pirmiausia karinėje srityje. Ukrainoje galima išnaudoti visus "Kalibrus" ir "Kinžalus", tačiau neįmanoma pagaminti naujų be užsienietiškų komponentų.
Importo pakeitimas, kuris paprastai žlugo dėl neįsivaizduojamos korupcijos, taip pat užima daug laiko.
Be to, ES, kuri yra pagrindinė Rusijos energijos rinka, jau imasi veiksmų, kad sumažintų savo priklausomybę nuo Kremliaus.
Kuo greičiau pavyks sustabdyti visapusiškus karo veiksmus, tuo didesnę rinkos dalį ilgainiui pavyks išsaugoti.
O rusiškų dujų dalį daugiausia kompensuos amerikietiškos dujos. Kitaip tariant, uždirbs pagrindinės priešininkės - Jungtinių Valstijų - bendrovės. Be to, JAV ir toliau didina savo karinį buvimą ES, o kartu ir grupuotę prie Rusijos sienų. Kuo ilgiau tęsis aktyvūs karo veiksmai, tuo labiau šis buvimas didės.
Kinija negalės įsisavinti viso ES parduodamo naftos ir dujų kiekio. Net jei Kremlius siūlo labai gerą nuolaidą.
Kuo daugiau bus žinoma apie okupacinių pajėgų nusikaltimus žmoniškumui Mariupolyje, Černigove, Charkove, Achtyrkoje, Bučoje, Irpene ir kituose Ukrainos miestuose, tuo daugiau privataus užsienio verslo išvyks iš Rusijos.
Taip yra todėl, kad tarptautinių korporacijų reputacijos nuostoliai gali būti daug didesni nei finansiniai nuostoliai dėl Rusijos rinkos praradimo.
Šiuo požiūriu itin svarbios sėkmingos bylos, kuriose trukdoma Vakarų bendrovėms, nenorinčioms palikti Rusijos ir toliau remiančioms teroristinę valstybę.
Paliaubos gali būti sudarytos per artimiausią mėnesį ar du.
Dar viena priežastis, dėl kurios paliaubos gali būti sudarytos per artimiausią mėnesį ar du.
2014 m., pačiu tinkamiausiu momentu Ukrainos kariuomenei pralaimėti, Putinas sustabdė puolimą. Po Malaizijos Boeing MH-17 numušimo grasinimas imtis visapusiškų sankcijų suveikė.
Maxim Yali, unian.net
Maksim Yali, politikos mokslų daktaras, užsienio politikos magistras, Nacionalinio aviacijos universiteto Tarptautinių santykių, informacijos ir regioninių studijų katedros profesorius, Ukrainos politikos mokslų akademijos narys korespondentas
Rašyti komentarą