Septyni melagingi teiginiai Putino dalinės mobilizacijos kalboje

Paskelbęs apie mobilizaciją, V. Putinas karą atkakliai vadina specialia operacija. Tačiau tai ne vienintelis jo melas.

Rusijos prezidentas, paskelbęs apie dalinę mobilizaciją savo šalyje, dar kartą daug melavo, apversdamas faktus aukštyn kojomis.

Neblogai būtų, jei jis perskaitytų nuorodą "Rusijos agresija - lemtingos pasekmės".

"Focus" jau rašė apie precedento neturintį Putino melą, kai, pavyzdžiui, 2022 02 24 skelbdamas karą Ukrainai, 57-ąją savo kalbos sekundę jis pasakė: "Tačiau mūsų planuose nėra Ukrainos teritorijų okupacijos.

Mes neketiname nieko primesti jėga.

Ir kas tai buvo ir tebėra?

Savo naujoje "istorinėje" rugsėjo 21 d. kalboje - apie dalinės mobilizacijos Rusijoje paskelbimą - "melo tėvas" tęsia šią liniją, tiesiogiai susijusią su juodąja karine specialiąja propaganda, kurios metodus aktyviai naudoja V. Putinas.

Tačiau kuo toliau, tuo labiau.

Vladimiras Putinas paskelbė apie mobilizaciją Rusijoje ir tariamą 300 000 žmonių šaukimą į kariuomenę.

Tai jau sukėlė sąmyšį Rusijos oro uostuose ir pasienio punktuose.

Tuo metu V. Putinas, paskelbęs mobilizaciją, primygtinai reikalauja karą vadinti specialiąja operacija.

Tačiau kokia tai "operacija", kuri tęsiasi jau septynis mėnesius ir kuriai turi būti dislokuota iki pusės milijono Rusijos karių - jei skaičiuotume 130-150 tūkst., kurie jau buvo Ukrainoje?

Štai ištraukos iš V. Putino kalbos, kuriose jis išsakė akivaizdų melą
putinas

"Branduolinis šantažas taip pat yra žaidime. Kalbame ne tik apie Vakarų skatinamą Zaporožės atominės elektrinės apšaudymą, kuris kelia branduolinės katastrofos grėsmę", - sakė V. Putinas.

Kitaip tariant, patys ukrainiečiai, Vakarų nurodymu, šaudo į savo Zaporožės AE, o paskui kviečia TATENA komisiją: "Pažiūrėkite, ką mes čia padarėme."

"Sprendimas dėl prevencinės karinės operacijos buvo absoliučiai būtinas ir vienintelis galimas.

Jos pagrindiniai tikslai - išlaisvinti visą Donbaso teritoriją - buvo ir išlieka nepakitę".

Jei reikėjo tik Donbaso, kam šaudyti raketomis ir bombarduoti Kijevą, Černigovą, Charkovą, Chersoną, Lvovą, Mariupolį?

Tai nesutampa.

"Zaporožėje, Chersono srityje, Luhanske ir Donecke jie matė ir mato žiaurumus, kuriuos neonaciai vykdo užgrobtuose Charkovo srities rajonuose. Banderos ir nacių baudėjų palikuonys žudo žmones, kankina, įkalina, suvedinėja sąskaitas, kankina ir išnaudoja civilius gyventojus".

Tai liudija ir užfiksuoti faktai apie šimtus civilių gyventojų, kuriuos rusų okupantai sušaudė ir kankino Bučoje, Gostomelyje ir Irpene.

Dabar sužinota ir apie masines kapavietes išlaisvintame Izume.

"Po to, kai šiandieninis Kijevo režimas viešai atmetė taikų Donbaso problemos sprendimą ir, be to, pareiškė pretenzijas į branduolinį ginklą, tapo visiškai aišku, kad naujas plataus masto puolimas Donbase, kaip jau buvo du kartus anksčiau, yra neišvengiamas.  Ir tada neišvengiamai sektų Rusijos Krymo - Rusijos - puolimas".

Dėl "pretenzijų į branduolinį ginklą": kalbame apie tai, kad 2022 m. vasario 19 d. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tik pagrasino peržiūrėti Ukrainos branduolinio ginklo atsisakymą pagal 1994 m. Budapešto memorandumą, jei iš jį sudariusių šalių neišgirs saugumo garantijų savo valstybei.

Jis jų negirdėjo: Vasario 24 d. Rusijos Federacija užpuolė Ukrainą.

Kalbant apie Krymą - iš tikrųjų Krymas pusę amžiaus buvo ukrainietiškas.

Prieš į ją įsiveržiant Rusijos kariuomenei. Jei pamenate, Putinas jau tada melavo, sakydamas, kad "žalieji žmogeliukai" nebuvo Rusijos kariai ir "visa tai buvo nesąmonė".

"Jie pasigamino savo ginklus iš totalios rusofobijos, įskaitant dešimtmečius kryptingai puoselėtą neapykantą Rusijai, visų pirma Ukrainoje, kuriai parengė antirusiško priešakinio priešo likimą, o pačius ukrainiečius pavertė patrankų mėsa ir pastūmėjo į karą su mūsų šalimi, jį - šį karą - išprovokavę dar 2014 metais".

Kitaip tariant, karą neva pradėjo Vakarai, o ne Putinas, kuris jau seniai pripažino, kad įvedė Rusijos karius į Krymą ir Donbasą.

"Luhansko liaudies respublika beveik visiškai išvalyta nuo neonacių. Donecko liaudies respublikoje tęsiasi kovos. Per aštuonerius metus Kijevo okupacinis režimas čia sukūrė giliai išsidėsčiusią ilgalaikių įtvirtinimų liniją".

Kalbama ne apie Jaceniuko sieną!

Arsenijus Petrovičius apsidžiaugs - jie veltui juokėsi iš jo vielinių tvorų kontrolės punktuose ir vadino "4 mlrd. grivinų skyle".

"Mūsų istorinėje tradicijoje, mūsų tautos likime yra sustabdyti tuos, kurie siekia užvaldyti pasaulį".

Taip ir buvo: Rusija sustabdė Napoleoną, Hitlerį.

Tačiau dabar V. Putinas elgiasi visiškai priešingai - jis pats ketvirtą valandą ryto įvykdė klastingą išpuolį prieš Ukrainą.

  Užlipo ant Istorijos grėblio

  Putinas sulaužė Rusijos mąstymo formulę: saugumas - išorės agresija - pergalė. 

  XX amžiuje visi karai, kuriuos Rusija inicijavo arba prisidėjo prie jų inicijavimo, baigėsi nesėkme: rusų-japonų (1904-1905 m.), sovietų-suomių (1939-1940 m.), sovietų-afganų (1979-1989 m.).

  Iš tikrųjų pirmieji užpuolė japonai - Japonijos karinio jūrų laivyno laivai pirmieji atakavo Rusijos eskadrą Port Artūre.

  Tačiau prieš tai Nikolajus II jau kelerius metus buvo apsėstas "didžiosios Azijos programos" - jis norėjo išplėsti Rusijos imperiją į rytus: caras svajojo įkurti "Geltonąją Rusią" Mandžiūrijoje ir gauti Kinijos Bogdohano ir Japonijos Mikado titulus.

  Pagrindinė kliūtis jų plėtrai į rytus buvo Japonija.

  Jų interesai ėmė kirstis Kinijoje ir Korėjoje.

  Beje, tai buvo tarsi "hibridinis karas": persirengę rusų karininkai ir kareiviai buvo mesti į Korėją persirengę miško kirtėjais, buvo statomi kariniai objektai.

  Caro dvare vyko kova tarp taikios ir karinės Rusijos vystymosi krypčių.

  Pastarųjų atstovai laimėjo, o į istoriją įėjo vidaus reikalų ministro Plevės žodžiai: "Revoliucijai išvengti reikia nedidelio pergalingo karo".

  Tai primena V. Putino karinę intervenciją įvairiose šalyse - Gruzijoje, Ukrainoje, Sirijoje - siekiant nukreipti nepatenkintų rusų dėmesį nuo Bolotnajos aikštės ir Čistyje Prudy į išorę.

  Tačiau karas su Japonija nebuvo nei mažas, nei pergalingas.

  Istorikas Kliučevskis rašė: "Rusijos-Japonijos karas atskleidė visišką karinio jūrų laivyno, jo medžiagų ir žmonių netinkamumą, o sausumos kariuomenėje - visą eilę gilių trūkumų.

  Dėl to Rusija neteko Port Artūro ir pietinės Sachalino dalies, o dėl pralaimėto karo prasidėjusi visuomenės destabilizacija sukėlė 1905 m. revoliuciją.

  Maskva norėjo užbaigti sovietų ir suomių karą per dvi savaites ir padovanoti pergalę Stalinui (1939 m. gruodžio 21 d. jis šventė 60-ąjį gimtadienį).

  Tačiau karas truko nuo 1939 m. lapkričio iki 1940 m. kovo.

  Tam buvo dvi priežastys: apsaugoti Leningradą (perkelti sieną nuo miesto nuo 20 iki 70 km Suomijos link) ir sovietizuoti Suomiją (Stalinas svajojo padaryti Suomiją "raudonąja", nes ten vadovavo "baltasis", buvęs caro armijos generolas Mannerheimas).

  Kaip nugalėti Rusiją. Mannerheimo patarimai

  Sovietų Sąjungos ministras Molotovas invazijos išvakarėse pasigyrė Helsinkyje, kad "vien tik Leningrado gyventojų yra daugiau nei visoje Suomijoje".

  Dėl suplanuotos provokacijos SSRS pradėjo karą.

  Tačiau dėl gynybinės Mannerheimo linijos ir suomių karių tvirtumo po keturių mėnesių buvo pasirašyta taikos sutartis.

  Mažoji Suomija išsaugojo savo valstybingumą.

  Mannerheimas liko, bet suomiai prarado 11 % savo teritorijos (su Vyborgo miestu).

  Sovietų Sąjungos sumokėta kaina buvo didelė: iš Suomijos pusės buvo prarasta 25 000 vyrų, o iš sovietų pusės - 126 000.

  Penkis kartus daugiau.

  Toks pat santykis ir žuvusių ukrainiečių bei rusų skaičiuose: oficialiais Ukrainos gynybos ministerijos duomenimis, šiai dienai tai yra apie 10 tūkst. ukrainiečių ir 50 tūkst. rusų.

  Kalbant apie Afganistano karą (SSRS ten pasiuntė "ribotą karių kontingentą"), kuris truko ilgus dešimt metų ir nusinešė 15 tūkst. žmonių (tarp jų ir ukrainiečių) gyvybių, negalima kalbėti apie menkiausią jo naudą Sovietų Sąjungai.

  Priešingai, tai buvo vienas iš veiksnių, lėmusių SSRS žlugimą.

  Vladimiras Putinas mėgsta prisirišti prie įvairių istorinių įvykių, todėl jam vertėtų sekti nuorodą "Rusijos agresija - lemtingos pasekmės".

  Ir kuo toliau žmogus laikosi tos krypties, skendėdamas melo pinklėse, tuo pražūtingiau.

  Organizatorių nuotr.

  Šaltinis: focus.ua

  Skaitomiausi portalai

  Raktažodžiai
  Sidebar placeholder