Žiedų valdovės tranų puota maro metu!

Socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje nekyla diskusijos apie cinišką situaciją su M.A.M.A. apdovanojimais. Siūlome Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio ir Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės įrašus savo asmeninėse feisbuko paskyrose: 

 

Seimo narys Remigijus ŽEMAITAITIS:

"Norėjau juokais ir su sarkazmu paleisti tą cinišką situaciją su M.A.M.A. apdovanojimais. Atseit, ko čia parinatės - juk ne dėl savęs, o dėl mūsų tie "pontai" ir "čikos" susirinko - viskas tam, kad mes prie teliko nenuobodžiautume!

***

Bet tai buvo šoko reakcija. Juokus į šoną - toks žvaigždūnų cinizmas yra skaudus daugeliui žmonių.

Žinoma, be politinės valios toks reikalas nebūtų leistas. Vadinasi - atsakomybė ir šalies vadovams vei valdantiesiems, kurie, valdydami krizę, jaučiasi lyg valdytų mūsų gyvenimus.

***

Per šiuos pandeminius metus įvyko daug laidotuvių ir vestuvių. Žmonės rinkosi labai siaurame rate. Teoriškai dalis jų tai darė pažeisdami nustatytas tvarkas. Daugeliu atvejų nespėta atsisveikinti su artimaisiais.

Buvo išrašyta daug riebių baudų. Nuostabioji Violeta Mičiulienė skaudžią netekties valandą prisipažino, kad neseniai surengė savo tėveliui gimtadienį, kuris, būdamas aktoriumi, "atsispyrė nuo žemės ir pakilo" minint Tarptautinę Teatro dieną.

Gimtadienis tikrai nepriminė nei jau minėtų apvovanojimu, nei vakarykščio konservatorių mitingo. Na gerai, puiku - ribotas kiekis pasitikrino ir sulindo į smagybių burbulą. Baudų niekas nemokės, viskas čiki!

Visi žiūrim telikus ir seilę varvinam. O mes? Jei esame pasiskiepiję ir persirgę ar sėkmingai praėję saviizoliaciją - kodėl negalime sueiti šeimos rate švenčių proga be baudų? Kaip pavadinti, kai valstybėje kažkokia kasta yra lygesnė už kitus? Žiedų vadovės tranai maro metu sulėkė į puotą?!

Cinikus reikia skiepyti paskutinius. Ir dar atimti valstybinę paramą, jei tokią gauna. Va taip, mielieji! Vargu ar policijos tyrimas čia ką išaiškins - nubaus ką nors dėl akių ir tiek.

Gal kas matėte garsiuosius nuomonės formuotojus Andrių Tapiną, Edumdą Jakilaitį, Rimvydą Valatką, Ritą Miliūtę ir visus kitus konservatorių ir šios vyriausybės šlovintojų nuomones? Matyt jie šildėsi Žalgirio arenos tribūnose su vyno taure".

Vidaus reikalų ministrė Agnė BILOTAITĖ:

" Visiškai suprantu emocijas, kurios natūraliai kyla pamačius reportažus iš vakar vykusio didelio muzikos apdovanojimų renginio.

Ar tokio masto renginiai šiuo metu, kai siekdami apsaugoti žmones nuo sparčiai plintančių Covid-19 atmainų, prašome likti namie ir susilaikyti nuo kontaktų, apskritai turėtų vykti? Bet kadangi jau įvyko, tada kyla klausimų, ar viskas padaryta laikantis Vyriausybės nustatytų saugumo reikalavimų.

Vakar gavusi pirmuosius signalus apie galimus pažeidimus MAMA renginio metu, iškart susisiekiau su atsakingais pareigūnais ir paprašiau imtis visų būtinų veiksmų bei patikrinti situaciją.

Policija gavo keliasdešimt pranešimų apie pažeidimus, aplinkybės dabar tiriamos. Ačiū visiems neabejingiems piliečiams, kurie reaguoja ir praneša. Mūsų šalyje pandeminė situacija yra labai rimta.

Judėjimo ribojimai, kurie yra laikina ir būtina priemonė siekiant sumažinti kontaktus, turi galioti visiems. Išimtys taikomos tik tos, kurios numatytos Vyriausybės nutarimu.

Kitų išimčių negali būti. Visi, pažeidę karantino režimo reikalavimus, turės prisiimti atsakomybę.

O supratimo ir jautrumo kitų visuomenės narių atžvilgiu tikrai norėtųsi daugiau".

(kalba ir stilius netaisyti).

Sidebar placeholder