Austrijos kancleris

Austrija ketina sušaukti nacionalinio saugumo tarybą dėl Rusijos šnipinėjimo

Austrijos kancleris Karlas Nehammeris sušaukė Nacionalinio saugumo tarybą po to, kai buvo sulaikytas Egisto Ottas, buvęs dabar jau išformuoto Federalinio konstitucijos gynimo ir kovos su terorizmu biuro (BVT) darbuotojas, įtariamas šnipinėjimu Rusijos naudai. Apie tai pranešė naujienų agentūra dpa.

"Rusijos šnipinėjimo tinklai kelia grėsmę mūsų šaliai infiltruodamiesi į politines partijas ar asociacijas arba jas išnaudodami", - sakė kanclerė.

Nacionalinio saugumo tarybos posėdis numatytas balandžio 9 d.

"Yra rimtų įtarimų dėl šnipinėjimo. Viena vertus, šiuos kaltinimus turi išaiškinti teismai, kita vertus, reikia įvertinti ir išsiaiškinti, kokį poveikį šie kaltinimai daro saugumo padėčiai Austrijoje.

Todėl balandžio 9 d. sušauksiu nacionalinio saugumo tarybos posėdį", - socialiniame tinkle X rašė Nehammeris.

Buvusio slaptųjų tarnybų pareigūno sulaikymas įtariant šnipinėjimu Rusijos Federacijai

Apie Egisto Otto sulaikymą tapo žinoma kovo pabaigoje. Jis įtariamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir slaptos žvalgybos vykdymu, kenkiančiu Austrijos interesams, pranešė teisėsaugos institucijos.

Pasak laikraščio "Der Standard", E. Ottas visų pirma įtariamas perdavęs Rusijos FSB duomenis iš trijų aukštų Austrijos vidaus reikalų ministerijos pareigūnų telefonų.

Ši informacija 2022 m. vasarą buvo pavogta iš Michaelio Kloibmüllerio, daug metų vadovavusio Austrijos vidaus reikalų ministerijos vadovo biurui, Federalinės policijos direktoriaus Michaelio Takácso ir Federalinės imigracijos ir prieglobsčio tarnybos vadovo Gernoto Mayerio įrenginių.

Kovo pradžioje buvusio žvalgybos pareigūno pavardė pasirodė žurnalų "Der Spiegel" ir "The Insider" tyrime apie buvusį finansų bendrovės "Wirecard" direktorių Janą Marsaleką, kuris, pasak žiniasklaidos, daug metų dirbo Rusijos žvalgybos tarnyboms.

Žurnalistų teigimu, Ottas padėjo įsteigti Marsaleko šnipinėjimo grupę Rusijos žvalgybos tarnyboms, taip pat padėjo šnipinėti žurnalistą Hristo Grozevą po to, kai šis paskelbė tyrimą apie FSB pareigūnų įvykdytą Rusijos politiko Aleksejaus Navalno apnuodijimą.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder