Čiubaisas Europoje gydomas intensyviosios terapijos skyriuje?

Dar viena auka? Anatolijus Čiubaisas Europoje gydomas intensyviosios terapijos skyriuje

(1)

Anatolijus Čiubaisas, buvęs posovietinės Rusijos privatizavimo iniciatorius, kuris dėl karo Ukrainoje pasitraukė iš Kremliaus specialiojo pasiuntinio pareigų, yra intensyvios terapijos skyriuje Europoje, agentūrai "Reuters" pranešė du Čiubaisui artimi šaltiniai.

67 metų Čubaisas mano, kad jis serga Guillain-Barre sindromu - liga, kurią sukelia imuninė sistema, pažeidžianti periferinę nervų sistemą, sakė šaltiniai.

"Jis mano, kad tai liga", - sakė pirmasis šaltinis agentūrai "Reuters" su anonimiškumo sąlyga. "Gydytojai sako, kad ją nustatė laiku".

Europos žvalgybos agentūra tiria šį atvejį, bet kol kas neatskleidė rezultatų, sakė tas šaltinis. Kai kurios žiniasklaidos priemonės ir opozicijos aktyvistai spėliojo, kad Čiubaisas galėjo būti nunuodytas.

"Nemanau, kad tai apsinuodijimas", - sakė antrasis šaltinis, taip pat kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga. "Jis tebėra intensyviosios terapijos skyriuje".

Antrasis šaltinis teigė, kad prie Čubaiso buvo jo žmona Avdotja Smirnova. Čiubaisas negali vaikščioti, bet gali kalbėti, sakė šaltinis.

Guillain-Barre yra sunki liga, kuri nedideliu skaičiumi atvejų gali sukelti gyvybei pavojingų problemų, tokių kaip dideli kvėpavimo sunkumai ar kraujo krešuliai.

Apie Čiubaiso ligą pirmoji pranešė Rusijos žurnalistė ir politinė aktyvistė Ksenija Sobčak.

Su Čiubaisu iš karto nepavyko susisiekti ir pateikti komentarų. Nebuvo aišku, kur tiksliai Europoje jis buvo paguldytas į ligoninę.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad žinia apie Čubaiso ligą buvo liūdna, ir palinkėjo jam greitai pasveikti.

Brolis netiki apsinuodijimu

Anatoliuas vyresnysis brolis Igoris Čiubaisas pokalbyje su RTVI teigė, kad Anatolijaus Čiubaiso liga nesusijusi su apsinuodijimu.

- Nemanau, kad [yra ryšys]. Jis [Anatolijus Čiubaisas] būtų taip pasakęs, jei taip manytų.

Tačiau jis man apie tai nieko nesakė. Mes [Rusijoje] patyrėme tiek daug įvairių "nelaimingų atsitikimų" su valdžios oponentais, tokiais kaip A. Navalnas.

Žinoma, taip nutinka, bet ne visada. Nemanau, kad šiuo atveju kalbama apie apsinuodijimą", - RTVI sakė Igoris Čiubaisas.

Jis mano, kad "tai susiję su dideliu darbo krūviu. Pastaruoju metu buvęs "Rusnano" vadovas dirba Emyratuose, kur "labai karšta, labai sunku išbūti".

"Jis yra sveikas žmogus, neserga jokia chroniška liga. Tai tikriausiai yra šalutinis skiepijimo nuo koronaviruso poveikis."

Netiki tokiais sutapimais

Tačiau buvęs JT Biologinio ir cheminio ginklo komisijos narys Igoris Nikulinas netiki tokiais sutapimais. Ekspertas mano, kad į bylą galėjo įsikišti žvalgybos tarnybos. 

- Manau, kad tokio lygio žmonės retai serga atsitiktinai", - MSK1.RU sakė Nikulinas. - Be to, manau, kad jis visada buvo gerai prižiūrimas.  Jis turėjo ir tebeturi priemonių naudoti geriausius vaistus. Netikiu tokiais sutapimais.

Pasitraukė iš pareigų

Čiubaisas, kadaise dirbęs buvusio prezidento Boriso Jelcino administracijos vadovu, prieš atsistatydindamas buvo prezidento Vladimiro Putino specialusis atstovas ryšiams su tarptautinėmis organizacijomis.

Kovo 23 d., praėjus beveik mėnesiui po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, "Reuters" pranešė, kad Čiubaisas pasitraukė iš pareigų ir išvyko iš šalies. 

Pats įtakingiausias iš grupės Rusijos ekonomistų, siekusių įtvirtinti perėjimą prie kapitalizmo po 1991 m. Sovietų Sąjungos žlugimo, Čiubaisas dešimtajame dešimtmetyje pardavė kai kuriuos didžiausius Rusijos pramonės objektus.

ciubaisas-putinas
 

Dar viena su "Gazprom" susijusi Rusijos magnato mirtis

Vos per tris mėnesius nusižudė mažiausiai penki Rusijos verslininkai

Mįslingos rusų oligarchų mirtys: kaltas Kremlius?

"WikiLeaks" dokumentai: Rusija - mafijos valstybė

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder