Gaza

Gazoje nutrauktas interneto ir telefono ryšys, Izraelis smogė pabėgėlių stovyklai, kai kuriems atidarytas Rafos perėjimo punktas

(1)

Trečiadienį į Egiptą iš Gazos ruožo per Rafos perėjimo punktą įvažiavo dešimtys žmonių. Atrodo, kad tai buvo pirmas kartas, kai užsienio pasų turėtojams buvo leista išvykti iš apgultos teritorijos nuo Izraelio ir Hamaso karo pradžios prieš daugiau nei tris savaites.

Ribotai atidaryta Rafos perėja

Pranešama, kad iš Gazos ruožo buvo leista išvykti daugiau kaip 500 užsieniečių, dvigubą pilietybę turinčių asmenų ir dešimtims sužeistų palestiniečių. 

Dėl perėjos atidarymo derėjosi Egiptas, Izraelis ir "Hamas", derindami veiksmus su JAV.

Deryboms tarpininkavo Kataras.

Tačiau nėra duomenų, kiek laiko ji bus atidaryta. 

Didėja spaudimas atidaryti Rafahą dėl humanitarinių priežasčių, nors Karija atsargiai vertina masinį Gazos gyventojų judėjimą per sieną į jos teritoriją. 

Zona aplink terminalą nukentėjo per Izraelio oro antskrydžius. 

Gazos ruože nutrauktas interneto ir telefono ryšys

Organizatorių nuotr.

Gazos ruože nutrauktas ryšys, anksti trečiadienį pranešė du palestiniečių paslaugų teikėjai Paltel ir Jawwal.

Stebėtojų organizacija "Netblocks" patvirtino, kad "Gazos ruože vėl nutrūko interneto ryšys". 

Ji pridūrė, kad šis incidentas - jau antrasis per penkias dienas įvykęs didelis gedimas - reiškia, kad "dauguma gyventojų visiškai prarado telekomunikacijų ryšį". 

Humanitarinės agentūros įspėjo, kad tokie sutrikimai labai trukdo jų darbui, o kitos teigė, kad jie gali slėpti žiaurius nusikaltimus. 

Anksčiau Gazoje dirbantis AFP žurnalistas sakė, kad prisijungti prie telekomunikacijų tinklų buvo galima tik su tarptautine SIM kortele.

Ryšiai Gazoje nutrūko ir penktadienį, kai Izraelis intensyviai smogė palestiniečių teritorijai, atimdamas iš 2,4 mln. jos gyventojų ryšį su išoriniu pasauliu. Nuo sekmadienio jie buvo palaipsniui atkurti.

Žmogaus teisių stebėjimo organizacija "Human Rights Watch" tuo metu išreiškė susirūpinimą, kad toks ryšio nutraukimas bus "masinių žiaurumų priedanga".

Anklavo sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nuo Izraelio ir Hamas karo pradžios Gazoje jau žuvo daugiau kaip 8 500 žmonių, daugiausia civilių. 

Izraelyje per spalio 7 d. "Hamas" išpuolį, Izraelio valdžios institucijų duomenimis, žuvo daugiau kaip 1 400 žmonių.

Izraelis smogė daugiau kaip 10 000 "taikinių" Gazoje

Organizatorių nuotr.

Trečiadienį Izraelio kariuomenė paskelbė, kad nuo karo pradžios Gazos ruože smogė daugiau kaip 11 000 "taikinių". 

Izraelio gynybos pajėgos pareiškime nurodė, kad šie taikiniai priklausė "teroristinėms organizacijoms" Gazoje. 

Per Izraelio smūgius į mokyklas, ligonines ir gyvenamuosius rajonus nukentėjo tūkstančiai civilių palestiniečių anklavo gyventojų. 

JT duomenimis, maždaug pusė Gazos gyventojų yra vaikai.

Gazos pabėgėlių stovykla nukentėjo nuo Izraelio aviacijos smūgio

Antradienį Izraelis atakavo tankiai apgyvendintą pabėgėlių stovyklą Gazos ruože, žuvo mažiausiai 50 palestiniečių. 

Izraelis teigė, kad per antskrydį Džabalijoje, didžiausioje Gazos pabėgėlių stovykloje, žuvo "Hamas" vadas Ibrahimas Biari, sakydamas, kad jis prisidėjo prie "žudikiško teroro išpuolio" spalio 7 d. 

Hamas" atstovas spaudai Hazemas Qassemas paneigė, kad ten buvo koks nors aukšto rango vadas, ir pavadino šį teiginį Izraelio pretekstu žudyti civilius gyventojus.

Palestiniečių sveikatos apsaugos pareigūnai teigė, kad per sprogimą pabėgėlių stovykloje žuvo mažiausiai 50 palestiniečių ir 150 buvo sužeista. 

Pasak "Hamas", Džabalijoje, kurioje gyvena pabėgėliai iš vienas po kito vykusių 1948 m. karų su Izraeliu, žuvo ir buvo sužeista 400 žmonių. 

Euronews negali nepriklausomai patikrinti šių skaičių. 

Pranešama, kad medikai buvo priblokšti nukentėjusiųjų skaičiumi ir gydė žmones ligoninės koridoriuose. 

Saudo Arabija trečiadienį "griežčiausiai pasmerkė" Izraelio bombardavimą. Ši Artimųjų Rytų sunkiasvorė valstybė po mirtinų "Hamas" išpuolių sustabdė derybas dėl ryšių su Izraeliu normalizavimo. 

Izraelio ir "Hamas" karas stiprina Irano režimą - JT

Izraelio ir "Hamas" kova stiprina "represijas" Irane, nes nukreipia dėmesį nuo vidinių režimo kritikų, antradienį pareiškė JT specialusis pranešėjas žmogaus teisių klausimais šioje šalyje.

Pasak Javaido Rehmano, Islamo Respublika prarado pasitikėjimą po precedento neturinčių protestų, kuriuos 2022 m. rugsėjo mėn. sukėlė Mahsos Amini mirtis.

Irano vadovai "jau planavo sustiprinti represijas", sakė J. Rehmanas Vašingtone per diskusijas apie demokratiją Irane.

Organizatorių nuotr.

Šaltinis: Euronews

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder