Kalėdų dovana atskleidė 50 metų saugotą šeimos paslaptį: kas tai buvo

Dvi šeimos pasikeitė visiems laikams po to, kai kalėdinė dovana - DNR testas - atskleidė, kad jų dukros buvo sukeistos vietomis gimdymo namuose, o emocingas susitikimas suteikė taip reikalingų atsakymų, rašo „The Mirror".

2021 m. Kalėdų proga iš draugų gavęs DNR testų rinkinį, Tonis nė nenutuokė, kad gerais ketinimais paremta dovana visiems laikams pakeis jo šeimą.

Iš pradžių Tonis pamiršo apie dovaną, bet po kelių mėnesių, 2022 m. vasario mėn. Gavęs rezultatus Tonis suprato, kad kažkas ne taip: jo šeimos medyje atsirado sesuo vardu Klara, o ne sesuo Džesika, kurią jis pažinojo visą gyvenimą.

Kitą rytą Tonis susisiekė su Klara per įmonės privačių žinučių tarnybas, iš pradžių svarstydamas, ar neįvyko klaida. Prieš dvejus metus Klara buvo gavusi tokį patį DNR rinkinį iš savo sūnaus ir taip pat pastebėjo neįprastų rezultatų, ypač trečiąjį pusbrolį, kurio ji negalėjo paaiškinti.

Viskas tapo dar labiau netikėta, kai 2022 m. ji gavo žinią, kad jos šeimos medyje atsirado pilnametis brolis ir sesuo. Kurį laiką pabendravę Tony ir Claire, abu kilę iš Vakarų Midlandso (Anglija), suprato, kad Claire ir Tony sesuo Jessica gimė maždaug tuo pačiu metu ir toje pačioje ligoninėje 1967 m., t. y. daugiau nei prieš 50 metų. Per tą laiką jiems abiem paaiškėjo baisi tiesa - Klerė ir Džesika buvo sukeistos vietomis.

Jų istorija dabar nagrinėjama „BBC Sounds The Gift: Switched“ podkaste, kurio pirmasis epizodas lapkričio 6 d., trečiadienį, bus transliuojamas per BBC Radio 4. Podkaste klausytojai išgirs Toni 83 metų mamos Džoanos pasakojimą, kuri prisimena jaudinančią akimirką, kai pirmą kartą sutiko savo biologinę dukrą.

Džoana atskleidė: „Tokia yra Tony Tonio ir jos tėvo istorija: Ji pasakė: „Tai buvo tiesiog teisinga. Mes apkabinome viena kitą. Pagalvojau: „Ji atrodo visai kaip aš jaunystėje“. Tiesiog iš karto pajutau ryšį su ja. Tai buvo nepaprasta. Jaučiu, kad įgijau dukrą.“

Deja, prieš susilaukdama Džesikos, Džoana patyrė dviejų negyvų gimusių dukterų netektį, todėl jos susitikimas su Kler dar labiau sujaudino. Džoana pasidalijo: „Aš išgyvenau dviejų negyvų gimusių dukterų netektį. Kai susilauksiu mergaitės, tai nebus ta pati mergaitė. Norėjau žinoti, ar ji nugyveno gerą gyvenimą, ar buvo laiminga, ar sveika“.

Klerė niekada nejautė priklausomybės jausmo savo „labai sunkioje vaikystėje“, aiškindama: „Jaučiausi kaip apsimetėlė. Nebuvo jokių panašumų - nei išvaizdos, nei bruožų. Galvojau: „Taip - aš įvaikinta“. Susipažinusi su Džoana, kurią dabar vadina mama, ji iškart pajuto „tiesioginį“ ryšį.

Klerė prisimena: „Mes tiesiog apkabinome ir verkėme. Aš pažvelgiau į Džoaną ir pasakiau: „Dieve mano, aš turiu tavo akis. Mes turime tokias pačias akis. Dieve mano, aš į ką nors panaši“. Buvo taip keista, tarsi mes visada pažinojome viena kitą“.

Džesika atsisakė dalyvauti podkaste. Jos pačios biologinė motina mirė šiais metais, nesutiko pripažinti, kad Džesika yra jos dukra. 

Kaip paaiškinta podkaste, tuo metu, kai gimė Klerė ir Džesika, kūdikiai buvo paimami pirmąją gyvenimo naktį, kad jų mamos galėtų pailsėti. 

Prieš pradedant naudoti radijo dažnio identifikavimo žymeklius, kuriais aprūpintos šiuolaikinės gimdyklos, naujagimiams atskirti buvo naudojamos rašytinės žymos ir paženklintos lovelės, tačiau, kaip rodo šis atvejis, tokios priemonės ne visada buvo patikimos.

Manoma, kad Klerė ir Džesika tą vakarą buvo netyčia sukeistos vietomis, tėvams nežinant.

Nenustatytas ligoninės trestas pripažino visą atsakomybę už klaidą, tačiau negalėjo pateikti daugiau informacijos šiuo klausimu, nes jo įrašai nėra tokie ankstyvi.

NHS Resolution teisinių pretenzijų skyrius BBC sakė, kad abiejų šeimų atsiprašė ir kad sveikatos priežiūros tarnyba dabar siekia nustatyti, kokio dydžio kompensacija turėtų būti išmokėta šiuo „unikaliu ir sudėtingu atveju“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder