Karinga Rusija siunčia „signalą Vakarams“ branduoliniais manevrais

Panašu, kad Rusijos kariuomenės vykdomi branduolinių pajėgų perkėlimai yra skirti siųsti "signalą" Vakarams dėl jos patiriamų nuostolių Ukrainoje, šią savaitę sakė analitikai. Pasak „The Moscow Times“ pirmadienį su Lietuva besiribojančio Kaliningrado srityje prasidėjo Baltijos laivyno raketinių junginių, naudojančių raketų kompleksus „Iskander-M“, taktinės pratybos.

Praėjusią savaitę Pentagonas pareiškė, kad nepastebėjo jokių Rusijos branduolinių pajėgų judėjimo pokyčių, kurie priverstų Jungtines Valstijas koreguoti savo branduolinę poziciją.

NATO perdavė sąjungininkų vadavietėms žvalgybinę informaciją apie pastarojo meto Rusijos specialiosios misijos povandeninio laivo "Belgorod" judėjimą, sekmadienį pranešė Italijos dienraštis "La Repubblica".

Liepos mėn. į vandenį nuleistas ilgiausias pasaulyje povandeninis laivas "Belgorod" buvo modifikuotas taip, kad galėtų gabenti naują branduolinį bepilotį orlaivį "Poseidon".

Vakarų žvalgyba mano, kad "Belgorod" yra netoli Arkties esančiuose vandenyse ir atlieka "slaptų bandymų seriją", teigiama "La Repubblica" pranešime.

"Baiminamasi, kad jis vykdo misiją, kurios tikslas - pirmą kartą išbandyti supertorpedą "Poseidon", - teigė laikraštis.

Didžiosios Britanijos laikraštis "The Times", remdamasis neįvardytais šaltiniais, pranešė, kad "Poseidon" bandymas gali būti atliktas Juodojoje jūroje arčiau NATO valstybių narių.

Kitur sekmadienį prorusiški kariniai tinklaraštininkai pastebėjo traukinį su karine įranga, kuri, analitikų teigimu, priklausė slaptam branduoliniam daliniui.

Lenkijoje gyvenantis gynybos analitikas Konradas Muzyka sakė, kad konvojus priklauso Rusijos gynybos ministerijos direktoratui, atsakingam už "branduolinę amuniciją, jos saugojimą, priežiūrą, transportavimą ir išdavimą daliniams".

K. Muzyka pabrėžė, kad "Rybar Telegram" kanalo vaizdo įraše, kuriame, jo teigimu, matyti nuo minų atsparios, nuo pasalų apsaugotos (MRAP) transporto priemonės su įrengtais bokšteliais, neatrodo, kad jame rodomas pasirengimas "branduoliniam išmetimui".

"Tai gali būti tam tikras signalas Vakarams, kad Maskva eskaluoja" arba ruošiasi strateginio atgrasymo pratyboms, spėliojo jis socialiniame tinkle "Twitter".

Prezidentas Vladimiras Putinas pastarosiomis savaitėmis keliose kalbose, kuriose paskelbė apie "dalinę" mobilizaciją ir keturių Ukrainos regionų aneksiją, išsakė menkai pridengtus grasinimus panaudoti branduolinius ginklus.

JAV pareigūnai sakė, kad išsiuntė privačius perspėjimus Rusijai vengti branduolinio karo.

Prasidėjo taktinės pratybos

iskander

Pirmadienį su Lietuva besiribojančio Kaliningrado srityje prasidėjo Baltijos laivyno raketinių junginių, naudojančių raketų kompleksus „Iskander-M“, taktinės pratybos.

„Iskander“, galintys šaudyti tiek sparnuotąsias, tiek balistines raketas, įskaitant raketas su branduoline kovine galvute, „atliks kelias elektroninių paleidimų serijas į svarbiausius įprastinio priešo objektus“, pranešė „Interfax“, remdamasi Baltijos karinio laivyno spaudos tarnyba.

„Iskander“ veikimo nuotolis yra 500 km.

Tai leistų jiems aprėpti Vakarų Ukrainą, Lenkiją, visas Baltijos šalis iki Estijos, o iš Kaliningrado srities pasiekti Švediją ir Rytų Vokietiją, įskaitant Berlyną.

Tačiau JAV mano, kad viena iš komplekso raketų – 9M729 – gali nuskrieti daug toliau ir kelti grėsmę ir kitoms Vakarų Europos šalims.

Pasak rusų kariškių, kompleksai turės treniruotis „užtaisyti šaudmenis“ ir pasitraukti nuo galimo atsakomojo smūgio.

Šiuo tikslu „kariai praktikuosis atlikti kompleksą užduočių su daugkartiniu pradinių pozicijų keitimu“.

Tuo pat metu Baltijos jūroje vyks aviacijos taktinės pratybos, kurių metu Su-24, Su-30SM, Su-30SM2 ir Su-27 įgulos treniruosis numušti sparnuotąsias raketas ir atakuoti strateginius bombonešius, taip pat susekti povandeninius laivus.

Visa tai vyksta po to, kai Rusijos pareigūnai ir pats V. Putinas pažėrė daug branduolinių grasinimų.

Rugsėjo 21 d. paskelbęs apie mobilizaciją, V. Putinas apkaltino Vakarus branduoliniu šantažu ir pažadėjo atsakyti „įvairiomis naikinimo priemonėmis“, kurios, anot jo, tam tikrais komponentais yra pažangesnės nei NATO.

Netrukus Rusijos saugumo tarybos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad Rusija „turi teisę prireikus panaudoti branduolinius ginklus“.

Savaitgalį Čečėnijos prorusiškas statytinis Ramzanas Kadyrovas paragino panaudoti „mažos galios branduolinius ginklus“ prieš Ukrainą.

Praėjusią savaitę Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas sakė, kad privačiose derybose „aukščiausiu lygiu“ JAV įspėjo Kremlių apie „katastrofiškas tokio žingsnio pasekmes“.

iskander

Gali išbandyti branduolinį ginklą netoli Ukrainos

NATO įspėjo Šiaurės Atlanto aljanso valstybes nares, kad Rusija gali išbandyti branduolinį ginklą netoli Ukrainos ir „pademonstruoti pasiruošimą panaudoti masinio naikinimo ginklą“, praneša „The Times“.

Anot aukštas pareigas gynybos srityje užimančio dienraščio šaltinio, NATO mano, kad bandymai gali būti atlikti Juodojoje jūroje.

Tai būtų labiau tikėtina, nei taktinio branduolinio ginklo panaudojimas Ukrainoje, rašo laikraštis, tačiau toks scenarijus irgi „įmanomas“, bet pasižymi reikšminga rizika, įskaitant ir pačiai Rusijai: padarius klaidą, gali nukentėti pasienyje su Ukraina esantys Rusijos miestai, pavyzdžiui, Belgorodas.

Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) beveik neabejotinai iš anksto sužinotų, jei Rusija rengtųsi branduoliniam smūgiui Ukrainoje, teigia branduolinių ginklų ekspertai.

Pasirengimas atakai būtų akivaizdus, ​​naujienų agentūrai AFP sakė Jungtinių Tautų Nusiginklavimo tyrimų instituto Ženevoje vyresnysis mokslo darbuotojas Pavelas Podvigas.

Organizatorių nuotr.

Šaltinis: themoscowtimes.com.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder