Kas saugo karališkąją šeimą

(1)

Dauguma visame pasaulyje žinomų žmonių samdo asmens sargybinius, bet Dž.Britanijos karaliaus ir kitų karališkosios šeimos narių apsauga visą parą yra valstybinės svarbos, ja rūpinasi specialus Londono policijos padalinys. 

Saugumą užtikrina specialiai apmokyti elitiniai apsaugos darbuotojai, kuriems yra keliami ypatingi reikalavimai.

Reikalavimai kandidatams

Pirmoji sąlyga norintiems tapti karališkųjų asmenų apsaugininkais - būti Londono policijos karininkais. 

Asmens sargybinių grupę, atrenkamą į šį policijos padalinį, sudaro geriausiai pasirengę policijos tarnautojai, kuriems keliami aukščiausi reikalavimai.

Norėdamas patekti į šią grupę, kandidatas dalyvauja pokalbyje, jo asmenybė kruopščiai tikrinama, kad būtų galima patvirtinti jo psichologinį stabilumą, aukštas moralines savybes, reikiamą patirtį, pasirengimą ir atitinkamus įgūdžius.

Be to, karališkosios apsaugos karininkams keliami tokie reikalavimai kaip prigimtinis budrumas, gebėjimas žaibiškai priimti sprendimus, virtuoziškai vairuoti automobilį, elgtis su šaunamaisiais ginklais, mokėti kautis su šaltaisiais ginklais, suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiems ir daug kita.

Taip pat yra būtini specialūs įgūdžiai: mokėti apsaugoti savo automobilį nuo persekiojimo, nuvarymo, žinoti, kokią taktiką reikia naudoti vienomis ar kitomis didesnio pavojaus sąlygomis.

Ne mažiau svarbu yra mokėti elgtis su garsenybėmis ir didelėmis žmonių grupėmis, gebėti aiškiai ir ramiai komunikuoti, išsklaidyti įtampą, spręsti konfliktus, gebėti vertinti aplinkinius ir pasižymėti lankstumu pereinant nuo įtikinėjimo plano prie veiksmų plano.

Ginklo naudojimas

Gerai žinoma, kad anglai policininkai, kitaip kaip amerikiečiai, ginklo paprastai nesinešioja. 

Dauguma Jungtinės karalystės policininkų yra ginkluoti tik lazdomis ir pipirinių dujų balionėliais. Iš 35 tūkst. Londono policijos pareigūnų tik 2,6 tūkst. turi leidimą laikyti šaunamąjį ginklą. 

Tarp jų, kaip nesunku atspėti, ir specializuoto padalinio karališkosios šeimos apsaugos grupės karininkai. Jų standartinis ginklas - „Glock 17" .

Kitaip kaip Karališkoji gvardija su aukštomis kailinėmis kepurėmis, stovinti prie rūmų, kurios funkcija daugiausia yra ceremonialinė, paprasti karališkosios šeimos apsaugos tarnybos nariai visada dėvi civilinę aprangą ir yra mažiau pastebimi. 

Be ginklo, jie privalo nešiotis ryšio priemonę ir pirmosios pagalbos vaistinėlę. 

Tiesa, ne kiekvienas grupės narys nešiojasi ginklą, tai priklauso nuo saugomo asmens rango; vietoj pistoletų dar yra naudojami elektros šoko prietaisai „Taser".

Būta atvejų, kai karališkosios apsaugos šaunamasis ginklas atsidurdavo skandalo centre. Pavyzdžiui, 2000 m. karališkajame traukinyje, kuriuo važiavo karalienė Elžbieta ir princas Filipas, asmens sargybinis netyčia dukart iššovė vagone restorane. Ir nors niekas nenukentėjo, traukinio interjeras nukentėjo minimaliai, o karalienė ir Edinburgo hercogas ramiai miegojo savo vagone, pareigūnas buvo nušalintas nuo tarnybos už neprofesionalų elgesį su šaunamuoju ginklu.

Ką veikia apsauga tarnybos metu

Svarbiausi karališkosios šeimos nariai yra saugomi ne tik per viešus renginius ir pasirodymus, bet ir kiaurą parą. 

Gimus monarchų šeimoje nuolatinė apsauga yra garantuojama nuo gimimo iki mirties. Net savo namuose karališkosios šeimos nariai gali turėti tik privatumo iliuziją, nes už kampo visada stovi apsauga.

Atsižvelgiant į faktą, kad dauguma karališkosios šeimos narių turi savo mėgstamus apsauginius, gali kilti klausimas ar apsaugos tarnybos karininkai tiesiogine žodžio prasme dirba visada? 

Iš tiesų jie gauna laisvadienių, kuriuos gali skirti šeimai arba asmeniniam gyvenimui, bet tarnyboje pertraukų nebūna. Net kai nieko nevyksta, karališkajai apsaugai yra privaloma visiška parengtis. 

Apsaugininko darbas yra susijęs su ilgai trunkančiu laukimu, bet poilsio laiko niekada nebūna. 

Didelė karališkosios šeimos nario apsaugos darbo dalis - pasirengimas bet kokiai situacijai. 

Be šaltakraujiškumo išlaikymo bet kokioje krizinėje situacijoje apsaugos pareigūno tikslas - pirmiausia bandyti išvengti krizių.

Pasak buvusio karališkosios šeimos apsaugos karininko Saimono Morgano, vien karališkosios šeimos nario pasirodymo planavimas gali trukti mėnesius: būtina apžiūrėti vietą, susitikti su renginio organizatoriais, sudaryti transporto maršrutus, numatyti vietas automobiliams statyti ir daug kita.

Be to, pareigūnams tenka kurti veiksmų planus bet kokiam kritiniam atvejui, bet kokiam įmanomam scenarijui ir numatyti, ką daryti kiekvienu konkrečiu atveju.

Kaip elgtis su klientais

Specialiojo padalinio darbuotojai paprastai yra ilgam laikui priskiriami konkrečiam karališkosios šeimos nariui. 

2021 m. policijos departamentas iškėlė klausimą: jei asmens sargybiniai pernelyg gerai pažįsta savo globojamuosius, kyla pavojus, kad jie pradės jaustis komfortiškai ir atsipalaiduos, o tai sumažins budrumą.

Yra žinomas skandalingas atvejis, kai princo Hario asmens sargybiniai Las Vegase vykusiame vakarėlyje tiek atsipalaidavo, kad pražiopsojo akimirką, kai svečiai pradėjo fotografuoti princą, žaidžiantį biliardą iš nusirenginėjimo. Paskui tos nuotraukos pasirodė spaudoje. 

Tokie atvejai ne tik kompromituoja klientą, bet ir gali tapti jo pažeidžiama vieta šantažui ir manipuliacijoms.

Asmens sargybiniai privalo žinoti kliento elgesio ypatumus, bendravimo su visuomene stilių, mokėti prie to prisitaikyti ir atpažinti neverbalinius signalus ir saugomo asmens kūno kalbą. 

Pavyzdžiui, princas Haris visada buvo atviras fiziniam kontaktui su aplinkiniais žmonėmis - apsikabinimams, rankos paspaudimams, o štai princesė Ana niekada nespaudžia rankos paprastiems žmonėms. 

Asmens sargybinio uždavinys - atsižvelgti į šiuos ypatumus ir imtis veikti tik ten, kur yra būtinybė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder