Labdara

Labdara Ukrainos gynėjų nepasiekė: apleistas autobusas su „humanitarine pagalba" Rygoje stovi beveik pusantrų metų

(3)

Jau beveik pusantrų metų Rygoje stovi apleistas mikroautobusas su humanitarine pagalba, kuri greičiausiai buvo skirta Ukrainai. Rygos municipalinė policija paaiškino, kad kol kas jokių skambučių dėl apleisto autobusiuko Lakto gatvėje nesulaukta, - paskelbė press.lv.

Transporto priemonė gali būti išvežta tik teisėsaugos institucijų nustatyta tvarka.

Apie apleistą autobusą Lakto gatvėje Rygoje Latvijos televizijos laidai "Studio 4" pranešė Zigurdas, kuris atlikdamas savo darbines pareigas pro jį pravažiuoja beveik kasdien.

Saugaus eismo direkcija (SVDP) patvirtino, kad mikroautobusas buvo "apleistas arba stovėjo ilgą laiką".

"Atitinkami tranzitiniai numeriai transporto priemonei buvo išduoti 2022 m. rugpjūčio mėn. ir du kartus.

Atsižvelgiant į tai, kad tranzitiniai numeriai galioja penkias dienas, jei transporto priemonė stovėjo nuo 2022 m. rugpjūčio, minėta transporto priemonė negali būti naudojama dalyvauti kelių eisme", - sakė direkcijos atstovas Martins Malmeisters.

Informaciją apie automobilį ir jo savininką galima sužinoti kelių policijos interneto svetainėje įvedus automobilio tranzitinį registracijos numerį.

"Studio 4" išsiaiškino, kad mikroautobusas priklauso "SAIV paramos draugijai",
registruotai adresu Akademijos aikštė 1, Ryga.

Iš draugijos "Facebook" puslapio matyti, kad anksčiau jis iš tiesų keliavo su humanitarine pagalba į Ukrainą.

Šiuo metu nurodytu telefono numeriu niekas neatsiliepia.

Kelių policija neturi informacijos, kodėl mikroautobusas buvo paliktas. Jei savininkas vis dėlto norės jį pervežti, turės praeiti techninę apžiūrą ir gauti naują tranzitinį numerį.

Kaip gali būti, kad transporto priemonė taip ilgai buvo palikta ir niekas ja nesidomėjo?

Malmeisteris sakė, kad atsižvelgiant į tai, jog 2022 m. rugpjūtį transporto priemonei du kartus buvo išduoti tranzitiniai numeriai, tikriausiai buvo planuojama ją išvežti iš Latvijos.

Galbūt transporto priemonė buvo prastos techninės būklės arba veikė koks nors kitas žmogiškasis veiksnys.

Jei stovėti tam tikroje vietoje nėra draudžiama ir niekas nekviečia policijos, automobilis gali taip stovėti, kol surūdys.

Teisę išvežti transporto priemonę turi tik teisėsaugos institucijos. Kol kas policija nėra gavusi skambučio ar informacijos apie seniai paliktą mikroautobusą Lakto gatvėje.

"Tačiau mes sureagavome ir šiandien buvo paskelbtas įspėjimas, kuriame transporto priemonės savininkui nustatytas terminas, per kurį jis turi perkelti savo transporto priemonę.

Jei tai nebus padaryta, mes taip pat galėsime priimti sprendimą dėl transporto priemonės evakuacijos", - paaiškino Rygos savivaldybės policijos viešųjų ryšių specialistė Arica Verze.

Apie tai, kad transporto priemonė yra apleista, galima spręsti iš vizualinių požymių, pavyzdžiui, nuleistų padangų, purvinų priekinių stiklų ir praėjusių metų lapų.

Rygos savivaldybės policija paaiškino, kad transporto priemonė gali būti atpažįstama kaip ilgą laiką kelyje palikta trimis atvejais: "Jeigu ji stovi vietoje, kurioje draudžiama sustoti ir stovėti, ilgiau kaip 8 valandas nuo to momento, kai vairuotojui surašomas administracinio teisės pažeidimo protokolas ir įspėjimas nedalyvaujant.

Jei transporto priemonė kelyje stovi ilgiau nei 45 dienas ir tai patvirtina įspėjamasis lipdukas.

Taip pat jei transporto priemonė važinėja kelyje ilgiau nei 15 dienų, o tai taip pat patvirtina įspėjamasis lipdukas, jei techninė apžiūra nebuvo atlikta."

"Studio 4" matė, kaip į Lakto gatvę atvyko savivaldybės policijos brigada ir paliko įspėjamąjį lipduką, kad transporto priemonė turi būti perkelta per 15 dienų, nes nepraėjo techninės apžiūros.

Jei savininkas nereaguos, policija iškvies vilkiką ir perkels ją į specialią stovėjimo vietą.

Automobilio savininkas turės už tai sumokėti. Jei viskas vyks pagal šį scenarijų, labdara liks autobuse, nes jis yra privati nuosavybė.

Liūdna, kad "SAIV paramos draugija" per pusantrų metų taip ir nesugebėjo pervežti aukų į kitą vietą ar pristatyti gavėjui.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder